• м. Тернопіль, вул. Замонастирська, 26
  • 0352 52-40-55
  • tvpu_spt@ukr.net

Добрий вечір, ми з України!

Українська мова сьогодні - це ядро, навколо якого об'єднується нація. Це потужна зброя опору російським окупантам. Це духовний меч українського народу. Сьогодні, у дні війни, народжується нове поетичне слово, сповнене болю втрат, але й віри у перемогу. Поезія вільних і нескорених, воєнна лірика XXI століття звучала 9 листопада 2022 року на музично-поетичному вечорі до Дня української писемності та мови у ДПТНЗ "Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму".

 
 
 
 

 

Ось і пройшов рік, який зробив нас сильнішим, безстрашнішим, твердішим.
Гартував нашу волю, терпіння, відбирав людей поруч, залишаючи тільки
справжніх…Лист на передову «Чекаю. Вірю. Переможемо!», саме цю роботу
представляла наша учениця Аліна Вітлінська, на Всеукраїнському конкурсі
«Врятувати від забуття 2023» . Аліна пише лист батькові та брату, які
перебувають у зоні бойових дій, лист, який сьогодні пише кожна донька, мама,
дружина…Віримо у Перемогу!

Проект підготували викладачі історії Солонинка Вікторія Романівна та Зінченко Наталя Володимирівна спільно з художніми керіниками училища.

 

В переддень дня народження нашого Кобзаря викладачі англійської мови - Кузик М. А. та української літератури - Музика Н. А. провели бінарний двомовний інтелектуальний квест " Шевченко крізь століття: in Ukrainian and English". Участь в заході взяли учні груп 14 та 33. Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок "Кобзаря" Тараса Шевченка. Його слово актуальне у всі часи. Тарас Шевченко є беззаперечним символом чесності, правди і безстрашності, великої любові до людини та Неньки України.

 

Одним з найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко. Мало хто з таким вогнем душі захищав свободу і незалежність України, честь і гідність народу.
Шанувати Шевченка - це значить шанувати рідну мову,культурні надбання народу,творців,які,як і він,готові були покласти своє життя на вівтар служіння рідному народові.
Традиційно з нагоди вшанування пам'яті Великого Українці в ТВПУ сфери послуг та туризму 9 і 10 березеня були проведені Шевченківські дні. Учні училища довели,що Великий Кобзар продовжує жити у своїх творах і їхніх серцях.
Про роль і значення творчої спадщини Т.Г.Шевченка у формуванні сучасної молодої людини - громадянина і патріота України йшла мова на Шевченківському уроці: " Ми чуємо тебе,Кобзарю,крізь століття. Тебе своїм сучасником звемо." Учні читали поезію Кобзаря,розширили та поглибили знання про перебування поета на Тернопільщині; ознайомились із творами тернопільських митців,присвячених Т.Шевченку; випробували свої сили у конкурсі "Що ми знаємо про Шевченка?"
Під гаслом "Єднаймо душі словом Кобзаря!" усі хочі мали змогу взяти участь у Шевченківських читаннях. Поезія Шевченка у декламуванні учнів надихала,повчала,щиро промовляла з глибини юних сердець.
 
 
 

 

  • Share This: