https://naurok.com.ua/test/zahist-vitchizni/klas-11
https://vseosvita.ua/test/zakhyst-vitchyzny-11-klas-49192.html
http://interactive.ranok.com.ua/course/serednya-ta-starsha-shkola/zahist-vtchizni-10-klas
Ментальні карти
MindMeister https://www.mindmeister.com/
Особливості MindMeister:
- Потрібна реєстрація.
- Є стандартні шаблони (близько 60 штук) і можливість завантажувати свої картинки або фони.
- Картою легко поділитися з колегами, давши вибіркове право редагувати карту.
- Інтегрується з Google-інструментами, а також Dropbox, Evernote, Twitter і т.д.
Безкоштовний базовий пакет: у ньому всього 3 карти. Експортувати їх можна тільки у вигляді тексту, також можна отримувати по одній карті за запрошеного друга.
MindMup https://www.mindmup.com/
Особливості MindMup:
- Можливість створення карти знань з додатка Google Диск.
- Присутній всі основні можливості для створення якісного дизайну.
- Просте управління.
- Безкоштовний експорт в PDF (посилання доступне протягом доби).
- Карти синхронізуються, якщо на пристроях один акаунт
- Імпорт картинок з диска або хмари в 2 кліка.
Безкоштовний пакет: користувачі безкоштовної версії можуть створювати загальнодоступні карти до 100 Кб терміном на 6 місяців.
Mindomo https://www.mindomo.com/
Особливості Mindomo:
- Три аккаунта: вчитель, бізнесмен, студент.
- Пропонується 24 шаблони карт.
- Можливість спільної роботи над картою декількома користувачами. При зміні карти приходять повідомлення на електронну пошту.
- Є можливість резервного копіювання.
- Додаються аудіо- та відео-записи, зображення, гіперпосилання, іконки, символи;
- Встановлюється пріоритетність завдань, додаються коментарі до блокам.
Безкоштовний пакет: 3 карти знань.
Coggle https://coggle.it
Особливості Coggle:
- Підказки англійською.
- Своєрідне управління. Нові гілки, наприклад, з’являються подвійним натисканням, колірна схема виникає при натисканні правою кнопкою.
- Експорт в форматах PNG, PDF.
- Спільна робота над картою. Є чат і коментарі.
- Історія змін. За шкалою рухається бігунок, повертаючи карту на потрібний відрізок редагування.
- Більше 1600 іконок.
- Доступна галерея чужих карт.
- Синхронізація з Google Диском.
Безкоштовний пакет: 3 карти знань
Draw.io https://about.draw.io/
Особливості Draw.io
- не потрібна реєстрація, натомість при першому вході слід вибрати, куди зберігати файли. Якщо в хмару (наприклад, Google Диск), то потрібна авторизація через відповідний сервіс.
- файли зберігаються не в Draw.io, а в хмарному сховищі – на Google Диску, OneDrive або жорсткому диску комп’ютера.
- багатофункціональний інструмент. Крім інтелект-карт, можна робити блок-схеми, інфографіку, візуалізувати бізнес-процеси і навіть проектувати макети сторінок.
- є онлайн і десктоп-версії.
Інструмент безкоштовний без будь-яких обмежень.
Стрічки часу
Timeline https://timeline.knightlab.com/#make
Сервіс, призначений для створення й публікації стрічок часу. Сервіс англомовний. Створена стрічка зберігається на вашому Google-диску.
Ресурси для створення презентацій
Canva https://www.canva.com/uk_ua/
платформа графічного дизайну, яка дозволяє користувачам створювати графіки, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж. Доступна як веб версія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій.
Користувачі можуть вибирати між багатьма шаблонами, зробленими професійними дизайнерами, редагувати їх та завантажувати власні фотографії. Платформа є безкоштовною, передплачені версії, такі як Canva Pro та Canva for Enterprise, пропонують додаткові функціональні можливості. Користувачі також можуть замовляти друк та доставку друкованої продукції.
Prezi https://prezi.com/
Сервіс для створення інтерактивних мультимедійних презентацій з нелінійною структурою або лонгрідів. Дає змогу імпортувати відеоматеріали, графіки, фотографії та інші засоби для візуалізації презентації. Інтерактивний формат створюється за допомогою технології масштабування (приближення та віддалення зображення). Особливість Prezi полягає в тому, що на відміну від «класичної» презентації, де міняються слайди, тут переходи між зображеннями відбуваються зі збільшенням окремих частин одного слайда. Безкоштовний доступ до інструментів сервісу триває лише 14 днів з моменту реєстрації на сайті.
Beautiful.ai https://www.beautiful.ai/
Сервіс для створення презентацій, що самостійно адаптує контент на слайдах під обраний формат, допомагає додати анімацію графіків і переходів, а також рекомендує відповідні шаблони.
Slidesmania https://slidesmania.com/
Сервіс пропонує безкоштовні шаблони презентацій на різну тематику.
Sway https://sway.office.com/my
Сервіс для створення презентацій в онлайн. Дає змогу легко зробити гарний дизайн: обрати колір та шрифт, додати зображення чи фото. У безкоштовній версії презентації не можна завантажити на комп’ютер (переглядати без інтернету), але можна показувати їх в онлайн та ділитися посиланнями з іншими.
Animaker https://www.animaker.ru/
Сервіс для створення анімованих презентацій, інфографіків та відеоінфографіків. Є багато шаблонів, можна додавати зображення та аудіо. У безкоштовній версії є обмеження тривалості роликів до 2 хвилин.
Сервіси для створення онлайн-дошок
Padlet https://uk.padlet.com/dashboard
Віртуальна цифрова стіна, на якій можна розміщувати документи, покликання, відеоролики, зображення тощо. Можлива спільна робота на стіні кількох учасників. Стіну Padlet можна використовувати для розміщення матеріалів, які здобувачі освіти повинні опрацювати дистанційно. Безплатна версія дозволяє створити 5 стін.
Wakelet https://wakelet.com/
Сервіс для створення підбірок файлів, зображень, гіперпокликань, відеофільмів. Підбіркою можна поділитися через покликання, а також вбудувати в сайт чи блог.
Miro https://miro.com/
Онлайн-дошка «Miro» – сервіс, який дозволяє взаємодіяти зі здобувачами освіти. Є функції: додавання зображень, відео, документів на дошку; можливості зробити замітку, намалювати фігуру, підкреслити потрібний матеріал, виділити суть; зберегти матеріал.
Linoit https://linoit.com/
Зручна онлайн-дошка для створення підбірок файлів, зображень, гіперпокликань, відеофільмів. Підбіркою можна поділитися через покликання, а також вбудувати в сайт чи блог.
Jamboard https://jamboard.google.com/
Це віртуальна дошка, де можна в реальному часі працювати над ідеями разом з іншими.
Створення коміксів
Storyboard https://www.storyboardthat.com/ru/
Онлайн-сервіс для створення коміксів. Великий набір фонових зображень та персонажів. Готову роботу можна завантажити на комп’ютер або роздрукувати. В безоплатній версії можна створити тільки 6 кадрів коміксу (але необмежену кількість разів).
Calameo https://ru.calameo.com/
Cервіс для створення інтерактивних публікацій (у формі журналів, брошур, каталогів, презентацій, звітів тощо). Інтерактивний документ створено так, щоб зберегти відчуття паперового документа: є можливість гортати сторінки, позначати цікаві моменти тощо. Є можливість безкоштовного користування.
Тестування та перевірка знань
Classtime https://www.classtime.com/uk/
Платформа для створення інтерактивних навчальних вправ, яка дозволяє вести аналітику навчального процесу і реалізовувати стратегії індивідуального підходу.
Online test pad https://onlinetestpad.com/ua/tests
Безкоштовний багатофункціональний конструктор кросвордів, логічних ігор, навчальних та психологічних тестів, опитувань.
Triventy.com https://www.triventy.com/
Безкоштовний конструктор ігор та вікторин. Педагог може створити тест або вікторину на своєму комп’ютері, а здобувачі освіти можуть відповідати на запитання зі своїх мобільних пристроїв або ноутбуків.
Kahoot https://kahoot.com/
Безкоштовний конструктор ігор та вікторин.
Quizlet https://quizlet.com/ru
Безкоштовний сервіс, який дозволяє легко запам’ятовувати будь-яку інформацію, котру можна представити у вигляді навчальних карток.