• м. Тернопіль, вул. Замонастирська, 26
  • 0352 52-40-55
  • tvpu_spt@ukr.net

В "ТВПУ сфери послуг та туризму" переселенців навчають основ робітничих професій

  • квітня 25, 2023

У Тернополі переселенців навчають основ робітничих професій. Заняття проводять у вищому професійному училищі сфери послуг і туризму. Ці навчання організував Освітній хаб Тернопільщини, – каже його координаторка Ірина Яремчук.

Уже відбулося заняття для тих, хто вирішив опанувати професії візажиста та майстра манікюру. Його провела майстриня виробничого навчання училища сфери послуг і туризму Наталія Рімкевічіус.

"У нас є невеличка програма, яка складається з чотирьох тем і ми ознайомлюємо людей із професією візажиста. Я показала, як робити макіяж "smoky eyes". Після демонстрації учні можуть відпрацьовувати це на собі".

На заняття з візажу прийшла Наталія Дімітрієва з Херсона. Жінка розповідає, за фахом вона економістка. До війни разом з чоловіком займалася підприємництвом.

"Я була директоркою сільськогосподарського підприємства, але наш бізнес окупували російські війська, його розбили в Херсонській області. Тому я змушена змінити свою професію, щоб влаштуватися в Тернополі на роботу і допомагати чоловікові якось прогодувати наших дітей. Я почала шукати курси перукаря, тому що раз уже змінювати, то потрібно обирати професію до душі. І тут мені потрапило оголошення в телеграмі про те, що є місце, де допомагають опанувати нову професію. Я одразу заповнила анкету і мені через два дні написали, що мене запрошують", – каже Наталія Дімітрієва

Крім візажу, жінки вчилися робити манікюр. У цьому їм допомагала майстриня виробничого навчання Віра Андріанова.

Тетяна Журба з Ізюма, що на Харківщині, каже, уже спробувала себе у професії манікюрниці.

"До цього я навчалася у рідному місті в училищі на бухгалтера. Але з цією професією мені не дуже пощастило, і тому я спробувала робити манікюр. А тут дізналася, що є курси, зареєструвалася. Мені хочеться і далі працювати за цією професією", – розповіла Тетяна.

Загалом є 28 професій, за якими внутрішньо переміщені люди можуть пройти навчання, каже координаторка Освітнього хабу Тернопільщини Ірина Яремчук.

"Навчаємо майбутніх манікюрниць, візажистів, перукарів, кухарів, пекарів і на фахівців інших професій. Уже 41 людина пройшла ці навчання і отримала сертифікат. Зараз відбувається другий набір і є можливість освоїти 4 професії в цьому закладі і ще 24 професії в інших навчальних закладах”.

Навчають основам робітничих професій безкоштовно, – розповіла Ірина Яремчук.

"Цей проєкт реалізовує громадська організація "Асоціація інноваційної та цифрової освіти" під час проєкту "Трамплін до рівності", що здійснюється Фондом ООН у галузі народонаселення, UNFPA у партнерстві з Офісом Віце-прем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Також проєкт реалізовують завдяки благодійній організації "Beetroot Academy" за фінансової підтримки Швеції".

 

  • Share This: