• м. Тернопіль, вул. Замонастирська, 26
  • 0352 52-40-55
  • tvpu_spt@ukr.net

      Учні добре знають, що навчання – це дуже кропітка праця, яка вимагає постійного всебічного та культурного розвитку. Тому важливо не забувати про дозвілля та час від часу долучатися до мистецтва. Тож, 20.10.2021 учні ТВПУ сфери послуг і туризму разом з вихователями Галюк М. М, Бригадир Л. А та класний керівник 16 гр Фурка Л. Б відвідали Тернопільський драмтеатр і мали змогу насолодитися чудовою виставою "Вуйцьо з крилами". Вистава комедійна поставлена за мотивами Г. Маркеса, але письменник О. Гавриш зробив власну інтерпретацію притчі. Вона наповнена змістом, цікавими жартами, де гармонійно поєднані сучасність та минуле. Цей вечір подарував масу незабутніх емоцій, не залишив байдужим жодного глядача.
     По закінченню вистави учні зробили висновки, що потрібно вірити в диво, тоді воно неодмінно станеться. З почуттям щастя, задоволеності від життя ми покидали театр, щоб повернутися знову. Учні з нетерпінням чекають наступної зустрічі з театральним мистецтвом.

     Покрова... Свято релігійне й побутове, родинне, жіноче, козацьке, історичне. В Україні воно шанується з прадавніх часів, а культ Богородиці поступово знайшов вдячний грунт у традиційній обрядовості. З Покровою колись в Україні були пов'язані дівочі мрії і сподівання, бо вона - покровителька жіночої, а більш усього дівочої долі: особливо її чакали дівчата заручені, які сподівалися на сватів. Покрова покриває траву листям, а дівчат шлюбним вінцем. 18 жовтня в учнівській вітальні " Лелітка" відбулось етнографічне свято "Покровителька дівочої долі". На святі звучала весела українська музика, пісні та виконувався український народний танець. Особливу увагу глядачів привернула інсценізація уривка з п'яси Г. Квітки-Основ' яненка "Сватання на Гончарівці". У залі панувала піднесена радісна атмосфера, яку подарували учні 20гр, 16-Т,(Целип І, Даньків І, Смертюк А, 23 (Гужда П), 24 гр (Жураковський М). Вони зуміли запалити у серцях глядачів вогник пошани до традицій нашого українського народу. Виховний захід підготувала вихователька Грицишин Любов Іванівна.

     Учасники Народного художнього поетичного театру «Рампа» Тернопільського ВПУ сфери послуг та туризму взяли участь у презентаціі книги Галини Сірої, Маріі Мацук, Петра Голика «Репресоване дитинство».
     Ще Михайло Грушевський писав "Завдяки історичній пам‘яті людина стає особистістю, народ - нацією, країна - державою".
     «Репресоване дитинство» - у назві цього видання сконцентровані роки і долі, скалічені, а часто й перекреслені бездушністю тоталітарних часів.                   Вдумуючись над надрукованими рядками, серцем і душею відчуваєш глибину трагедіі нашого народу, який у боротьбі за власну історичну ідентифікацію , поклав на олтар національно-визвольної боротьби життя кращих синів і дочок.
     Гортаючи сторінки книги , натрапляю на ескіз портрета Олександри Бартків - живого свідка подій трагічної історії украінського народу, а нині керівника Народного художнього поетичного театру «Рампа» нашого навчального закладу. В іі пам‘яті яскраво зринають окремі епізоди дитинства, яке пройшло в Норильському таборі, в дерев‘яному бараку..., як відлуння гірких слідів.

     29 вересня 2021 року відбувся захід присвячений тридцятій річниці незалежності України, на якому викладачі історії демонстрували відеопрезентацію « Скраби української державності». Учні мали змогу ознайомитися з тематичними матеріалами, зокрема, інформацією про етапи українського державотворення, відновлення незалежності, Конституцію Пилипа Орлика, про участь України в світових війнах, голокостом, трагедією Бабиного Яру.
     Роки незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як держава, здатна утверджувати демократичні цінності, відстоювати свободу, гідність та розмаїття, захищати свій суверенітет і цілісність. Українцям вдалося побудувати толерантне суспільство, в якому знаходять спільну мову та взаємну повагу різні етнічні, релігійні, соціальні групи.

     За вікном уже грає барвами золота осінь, а учні приходять до стін навчальних закладів щоб збагатитись новими глибинами знань. Та слід пам'ятати, що для якісного навчання потрібно активно відпочивати. Тому вихователі Галюк Марія Михайлівна і Бригадир Лариса Анатоліївна організували для учнів першого курсу ТВПУ сфери послуг і туризму оглядову екскурсію м. Тернопіль з відвідуванням історичних та архітектурних пам'яток міста.

     Популяризація здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху в Україні шляхом залучення учнівської молоді до занять спортом – це основні пріоритети у проведенні 15 вересня 2021 року олімпійського уроку в ТВПУ сфери та туризму. Флешмоб «О спорт, сьогодні твоє свято» урочисто відкрив олімпійський день . Упродовж  святкування, що організували викладачі фізичної культури Козуб Я.Я., Гефко В.Г., Качоровський М.М.,  панувала емоційно – позитивна атмосфера. Спортивні розваги,  змагання , естафети, вікторини,  нагороди  додали настрою усім присутнім. Переможцями в олімпійській естафеті стали:

     12 група-1 місце ;

     36 група-2 місце;

     10 група -3 місце;

     15 група- 4 місце.

  • Share This: