Штукатур, плиточник, маляр

Штукатур 

Штукатурні роботи належать до великої групи оздоблювальних робіт, а професія штукатура займає особливе місце серед будівельних спеціальностей.

На сучасному етапі штукатурення переживає піднесення, оскільки використовуються нові матеріали і технології. Штукатури перші починають оброблення, створюють основу, яку потім обробляють інші фахівці: маляри, плиточники-мозаїсти.

Штукатури накладають штукатурку на внутрішні стіни та стелі, формують вогнестійкі, шумопоглинальні та стійкі до стирання поверхні, згладжуючи усі нерівності. Окрім цього, штукатури можуть встановлювати фабричні їзоляційні системи на зовнішні стіни, що створює надійну ізоляцію та оригінальний архітектурний вигляд. Вони можуть створювати орнамент на штукатурці.

 

 Лицювальник-плиточник

Роботи, пов'язані з опорядженням поверхонь будівлі штучними матеріалами, називають облицювальними. До них відносять роботи, пов'язані з опорядженням поверхонь різними видами плиток, великогабаритними облицювальними листами, лінолеумом тощо. Лицювальники виконують також мозаїчні, ксилолітові та інші роботи по опорядженню підлог. Облицювальні роботи можуть виконуватись як зовні на фасадах, так і в середині будівель при облицюванні стін і підлог. Поверхню облицьовують з тим, щоб захистити конструкцію від атмосферних впливів, вологи, механічних пошкоджень, а також з санітарно-гігієнічною і декоративною метою.

Облицьоване штучними матеріалами приміщення набирає привабливого вигляду, в ньому створюються кращі умови для життєдіяльності людини.

 Маляр будівельний

Професії маляра має багато вікову історію. Люди здавна прикрашали своє житло, храми, палаци. Маляр не тільки фарбує поверхні, але й обклеює їх шпалерами та іншими штучними матеріалами. Маляр повинен уміти виконувати: вирівнювання будівельних поверхонь; обробку поверхонь під фарбування; фарбування внутрішніх і зовнішніх поверхонь різними фарбами як вручну, так і за допомогою засобів механізації; обклеювання поверхонь шпалерами і плівками; художньо-декоративні малярні роботи тощо. Малярні роботи виконуються протягом року. Якість виконуваних робіт залежить від кваліфікації кожного робітника, сумлінного ставлення до роботи, правильної організації праці.