Адміністратор, агент з організації туризму

Методична комісія професій агент з організації туризму, адміністратор

Проблема над якою працює методична комісія: «Застосування новітніх технологій та сучасних засобів навчання для формування компетентної особистості учня».

Мета і завдання методичної комісії: Підвищення рівня компетентності учнів; Використання інноваційних технологій на уроках теоретичного та виробничого навчання; Робота з обдарованими учнями; Вивчати досвід роботи педагогів методичної комісії, їх уміння планувати і проводити заняття; Допомагати викладачам та майстрам виробничого навчання домагатися високого рівня засвоєння учнями знань та набуття високих професійних навиків.

До складу методкомісії входять: Явор Наталія Ярославівна - голова методичної комісії, майстер виробничого навчання.

Бартошак Валентина Олексіївна - майстер виробничого навчання;

Гунько Сергій Іванович - викладач професійно-теоретичної підготовки професій агент з організації туризму, адміністратор;

Ломіковська Марія Іванівна - майстер виробничого навчання;

Олійник Наталія Михайлівна - викладач професійно-теоретичної підготовки;

Рихлевич Лілія Ігорівна - майстер виробничого навчання.

     Щорічно 27 вересня відзначають Всесвітній день туризму, що має на меті популяризацію туризму. 

     25 вересня 2020 року у навчальному закладі проведено заходи з нагоди відзначення свята.

     Учні першого курсу мали можливість здійснити віртуальну мандрівку на тему «7 чудес Тернопільщини», з метою популяризації туристичної привабливості області, а також взяти участь в інтелектуальній грі-квесті «Мандруй Україною»

     Для учні груп №23, 33 провели мандрівку містом Чортків, яка відкрила 3d конструкції 8 визначних пам’яток міста.

     Бажаємо гарних емоцій, приємних вражень від подорожей мальовничими місцями Тернопілля.

   

    17 червня 2020 року відбувся захист дипломних робіт учнів групи №33 за професією: агент з організації туризму, оператор комп’ютерного набору, адміністратор.

     Уперше захист відбувався в режимі онлайн, у зв’язку з посиленням карантину. Форма проведення виявилася досить продуктивною, учні продемонстрували свої професійні компетенції, підтвердили високий рівень готовності до самостійного життя.

     Комісія відзначила найкращі роботи учнів: Чернявської Вікторії, Західної Валентини, Перець Юлії, Прогнія Олексія, Паламар Максима, Гужди Дмитра та Шиптур Марії.

     Бажаємо успіхів на ЗНО!

    17 грудня 2019 року під час виїзного заняття учні групи 13-т відвідали Золочівський замок.

     Учні мали можливість відвідати Великий палац і Китайський палац. Ознайомлилися з експозиціями музею східних культур в Китайському палаці: зразки живопису і графіки, скульптури та предметів декоративного-ужитвокого мистецтва країн Сходу (Китаю, Японії, Індії), а також археологічні експонати, які показують культуру Стародавнього Сходу (держави Аратти і її роль у формуванні культур Трипілля та Шумеру, Стародавнього Єгипту). Знайомились із видатними українцями, які відіграли помітну історичну роль у житті східних країн.

     В підземеллі Великого замку учні змогли побачити старовинні ліхтарі різних епох, частини зруйнованих арок.

     На території замку є загадкові камені зі зашифрованим посланням, до цього часу розшифрувати записи не вдалось. Вважається, що вони належать тамплієрам і мають магічну силу, тому учням запропонували загадати бажання і покрутити вказівним пальцем у праву сторону(нематеріальне бажання) або в ліву(якщо матеріального роду).

     10 грудня 2019 року під час виробничого навчання учні групи 13-т здійснили екскурсію в меморіальний музей Соломії Крушельницької.

    Саме тут пройшли дитячі та юнацькі роки славетної української оперної співачки Соломії Амвросіївни Крушельницької (1872-1952).

     Учні мали можливість здійснити своєрідну подорож в минуле, під час якої кожен побував в артистичному світі Соломії Крушельницької, разом з нею пройти її життєвим шляхом, радіючи її успіхам на сценах найпрестижніших театрів світу, ближче познайомитися з її друзями та родиною. А найголовніше — почули неповторне колоратурне сопрано великої співачки.

     Соломію Крушельницьку вшановують у всьому світі. Її творчість є часткою світового золотого культурного фонду. Голос співачки звучав в країнах Європи, Південної і Північної Америки, Єгипті. На батьківщині співачки — Тернопільщині люблять та шанують її.

     25 жовтня 2019 року в рамках виїзного виробничого навчання учні 13-т групи відвідали інтерактивний музей музичних інструментів "Камертон" в с. Ішків.

     Учні мали змогу насолодитись всіма атракціями, які пропонує незвичайний музей:

      - легенди та правдиві історії виникнення музичних інструментів;

      - колекція автентичних інструментів різних народів світу;

      - наукові факти про психотерапевтичний вплив музики на організм людини.

      Наприклад, тибетська чаша. Звук, який вона видає, має лікувальні властивості по аналогії з церковними дзвонами.

      Окрім цікавих розповідей про кожен інструмент, господар музею демонстрував його звучання, виконуючи різні мелодії.

      Учні мали можливість не тільки розглядати музичні скарби, а й пробували грати на них.

     22 жовтня 2019 року учні 13-Т групи разом із майстром в/н Романів Галиною Петрівною здійснили мандрівку в Підкамінь, який відомий своїм монастирем Походження дерева Господнього і величезним каменем.

    Під час екскурсію монастирем учні дізналися багато цікавих історій та легенд.

    Поруч із монастирем знаходиться дзвіниця, з якої видніються золоті купола Почаївської лаври.

    Через своє розташування на горі, зі стін монастиря відкривається чудесна панорама.

    Після екскурсії учні пішли до самого каменю на Підкамені.

    На цьому мандрівка не закінчилася. Гостинність місцевого населення просто вразила. В сільській бібліотеці для учнів був організований фуршетний стіл., після чого була проведена екскурсія по селищу.

     21 жовтня 2019 року в рамках виробничого навчання учні 13-т групи ознайомилися з закладами, що надають послуги розміщення в м. Тернопіль.

     Ознайомчу екскурсію провели співробітники готелю "Тернопіль", під час якої учні ознайомилися з структурою готелю, стандартами обслуговування туристів, професійними компетентностями персоналу,  інноваційними методами обслуговування, особливостями  формування сфери гостинності.

     Хостел "Тернопіль" наступний заклад розміщення, який мали можливість оглянути учні. Новий, сучасний,  з доступними цінами, розташований в центрі міста Тернопіль, орієнтований на молодь. Головна відмінність від готелю - плата за місце, а не номер.

     Під час екскурсії учні оглянули номери різної місткості, кухню для приготування їжі, кімнати відпочинку, ознайомилися з правилами перебування. Це дозволило їм порівняти заклад розміщення готельного типу з хостелом та зрозуміти, що останній відрізняється не тільки ціною, а й атмосферою.

     Наступний заклад розміщення, який відвідали учні 13-т групи  "Авалон"

     15 жовтня 2019 року під час виїзного виробничого навчання, учні 13-т групи здійснили оглядову екскурсію в м. Кременець.

     Знайомство з містом розпочалося з відвідування гори "Бона", відомої геологічної та історичної пам’ятки. На її вершині збереглись залишки колись потужної фортеці ХІІІ ст., одного з небагатьох укріплень, що не захопили монголо-татари під час своєї навали.

    Піднявшись на височезну Замкову гору, учні мали можливість помилуватись надзвичайними краєвидами, які відкриваються з висоти 100 м над долиною потічка Ірва.

    Учні оглянули ансамбль єзуїтського колегіуму, Богоявленський монастир, Миколаївський собор, костел Святого Станіслава та багато церков.

    Відвідали Кременецький краєзнавчий музей та ознайомились з історією і культурою, природними особливостями північних районів Тернопільської області.

    Це один з найбільших музеїв в області. Його збірка нараховує понад 65 тис. експонатів.

    11 жовтня 2019 року під час виїзного виробничого навчання, учні 13-т групи  разом з майстром в/н Романів Галиною Петрівною відвідали санаторій "Медобори"- однин із найкращих санаторних комплексів України, розташований в с.Конопківка.

    У «Медоборах» лікують захворювання опорно-рухового апарату, м'язів і суглобів, органів дихання, периферичної та центральної нервової системи, серцево-судинні, гінекологічні недуги. Учні мали можливість оглянути житлові(готельні номери), лікувальні корпуси та кабінети фізпроцедур. Головна медсестра розповіла про нові методи лікування в оздоровниці, а саме: пивотерапія (лікування "живим" пивом),апітерапія (лікування продуктами бджільництва),болюсотерапія (лікування блакитною глиною),іпотерапія (лікувально за допомогою верхової їзди),скандинавська ходьба, лікувальні чани з мінеральними водами.

     Здійснивши пішу прогулянку з санаторію в смт Микулинці, учні оглянули розкішний бароковий костел Святої Трійці, що вражає своєю величчю і досконалими формами а також Микулинецький замок.

     08 жовтня 2019 року під час виїзного виробничого навчання, учні 13-т групи  відвідали наймальовничіший  і найкраще збережений серед фортифікаційних споруд Тернопільщини - Збаразький замок.

     Цей шедевр замкового мистецтва, є повноцінним героєм кінематографу. Саме тут розгортаються драматичні події протистояння козацьких та польських військ. Описанні Генріхом Сенкевичем в романі «Вогнем і Мечем» і зняті на кінострічку всесвітньо відомим Єжи Гоффманом.

     Учні мали можливість оглянути виставкові зали з тематичними експозиціями, картинною галереєю, музейними відділами. А в підземеллі – виставка старовинних знарядь, які використовували для тортур викликала найбільше емоції.

     4 жовтня 2019 року під час виїзного виробничого навчання учні 13-т групи за професією "агент з організації туризму" відвідали палац Вишневецьких.

     "А хто не бачив Вишнівця, той не бачив нічого" - так в давнину говорили про цю волинську красу. Вишнівецький палацово-парковий комплекс захоплює і вражає. Це - родинний маєток князів Вишневецьких, адже саме тут формувався героїчний характер першого гетьмана України, легендарного засновника козацької держави на Малій Хортиці — князя Дмитра (Байди) Вишневецького, про нескореність, мужність та звитягу якого й до наших днів дійшло багато легенд, переказів, поетичних і пісенних творів.

    Учні отримали багато позитивних емоцій!

     1 жовтня 2019 року під час виїзного виробничого навчання учні 13-т відвідали м.Теребовлю.

     Під час екскурсії учні знайомились із легендарними сторінками історії форпосту Західної України. Оглянули руїни  Теребовлянського замку. Почули про неймовірну історичну подію, пов’язану з теребовлянською “Жанною Д’арк”, яка зупинила турецьку навалу в осінь 1675 року, на чию честь встановлено пам’ятник з двома кинджалами біля замку. Ну і звичайно – панорама – усе місто як на долоні!

    26 вересня 2019 року в лісовому масиві поблизу с. Острів до Всесвітнього дня туризму традиційно було проведено захід “Посвята в туристи”, для учнів 13 та 13-Т груп.

    Перед конкурсною програмою всіх учасників свята пригощали смачною ухою приготованою на вогні.

     В рамках заходу було проведено безліч цікавих конкурсів; таких як: туристична вікторина складання рюкзака, топографічний диктант, прогноз погоди; точний окомір та туристична естафета.

     Змагалися між собою такі команди: #Сокіл, #Зелений світ, #Торнадо. В запеклій боротьбі перемогла команда #Сокіл.

     Після завершення конкурсної програми, усіх учасників привітала богиня Землі – Гея, і біля багаття відбулася урочиста посвята першокурсників.

     Завершили посвяту спільним виконанням українських пісень біля запаленої ватри. І свято залишилося у спогадах учнів на все життя…

 

30-31 березня 2019 року відбувся відкритий міський конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій «Байт-2019». Приємно відзначити, що в номінації «Офіс-менеджмент» учениця групи №23 Чернявська Вікторія зайняла ІІ місце (молодіжна вікова група)

Вітаємо з перемогою!!!

13 березня 2019 року під час уроку фахової дисципліни, за професією «Агент з організації туризму» учні 13 групи разом з викладачем Галиною Романів відвідали готельно- розважальний комплекс «Алігатор». Це багатофункціональний заклад, призначений для надання послуг басейнів з водними атракціонами, послуг фітнес-центру, ЗРА-зони, проживання у готелі та харчування у ресторані та барах.

     Адміністратор розповіла про готель, його структуру, категорію номерів та цін, умовами проживання, особливостями роботи, стандартами обслуговування туристів, інноваційними методами обслуговування, особливостями формування атмосфери гостинності. Учні активно задавали питання адміністратору готелю, яка професійно на них відповідала. Готельно-розважальний комплекс надав можливість оглянути номерний фонд, ознайомитися з роботою ресторану, послугами басейну, фітнес-центру та ЗРА-зони.

    Готельно-розважальний комплекс «Алігатор» постійно вдосконалюється, щоб максимально задовольнити потреби кожного клієнта.

 22 лютого 2019 року проведено конкурс фахової майстерності з професії «Оператор комп’ютерного набору». В професійному змаганні взяли участь учні груп №23, 33, 12-Т, яким пропонувалося виконати чотири творчі завдання згідно з вимогами до виконання своїх майбутніх професійних обов’язків.

     Переможцями конкурсу визнано:

І місце – Чернявська Вікторія, група №23,

ІІ місце – Богуславець Оксана, група №23,

ІІІ місце – Безух Карина, група №12-Т.

    Призери отримали солодкі подарунки та ювілейну монету 10 гривень “Захисникам Донецького аеропорту”, присвячену вшануванню мужності і героїзму захисників Донецького аеропорту — “кіборгам”, які обороняли його протягом 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України.

 

13-15 лютого 2019 року в ТВПУ сфери послуг та туризму в рамках проведення Декади за професіями: агент з організації туризму, адміністратор, оператор комп’ютерного набору, фотограф – було проведено конкурс професійної майстерності серед учнів, що здобувають фах агента з організації туризму. Конкурсні завдання складалися з тестового контролю, розробки туру і оформлення його документації та підготовки рекламного листа.

За підсумками виконаних робіт переможцем стала учениця 23 групи Шиптур Марія ( краєзнавчий тур «Мандруємо стежками Прикарпаття»). Друге і третє місця розділили учні 13 групи Дмитро Головінський  ( гастрономічний тур «Смаколики Закарпаття») і Каплун Діана ( етнографічний тур «Намисто Гуцульщини»).

ВІТАЄМО ВСІХ УЧАСНИКІВ і ПЕРЕМОЖЦІВ!

БАЖАЄМО ПОДОЛЬШОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ!

13 лютого 2019 року у фотомайстерні ТВПУ сфери послуг та туризму було проведено конкурс фахової майстерності з професії  "Фотограф (фотороботи)".

     Мета конкурсу: визначити найкращого учасника конкурсу фахової майстерності за результатами проведення вуличної та студійної фотозйомки та вміння опрацьовувати та готувати до друку отримані зображення в програмі Adobe Photoshop.

Участь в конкурсі прийняли учні першого курсу, група 12Т.

     Конкурс проводився у три етапи:

     Перший етап - вулична фотозйомка. На цьому етапі учасники конкурсу виконували вуличну зйомку вуличного пейзажу, який використали у якості фону змонтованого зображення.

     Другий етап -  студійна фотозйомка На цьому етапі учасники здійснили студійну фотозйомку портрету моделі, який був використано у монтажі фотоколажу.

     Третій етап - комп'ютерна обробка отриманих фотозображень та виконання колажування за допомогою програми Adobe Photoshop.

     Переможці визначались за найвищою сумою балів, отриманих на всіх трьох етапах.

Результати конкурсу:

     1-е місце - Безух Каріна.

     2-ге місце  з однаковою сумою балів Конопада Василь та Турко Катерина.

     3-тє місце – Турчин Марія.

   

8 лютого 2019 року, учні групи №13 взяли участь у квесті “Мандри Україною”. Дві команди відправилися у віртуальну подорож, де мали змогу обрати різні види транспорту, які “перевозили” їх до цікавих запитань. Метою квесту було розширити світогляд учнів з географії та історії України, віртуально відкрити маловідомі куточки нашої держави. Учасники гри весело та активно провели час, показали високий рівень знань з краєзнавства.

     Підготували і провели гру – подорож  “Мандри Україною” педагоги училища Ломіковська М.І. та Явор Н.Я.

     8 лютого 2019 року в рамках декади за професією, майстром в/н Романів Г.П було проведено інтерактиво-розважвльну гру "Що? Де? Коли?" між учнями групи 12-Т фотографи(фотороботи) та викладачами -  фотолюбителями.
     Мета заходу - розвинути пізнавальну активність учнів, вміння аналізувати та порівнювати, працювати в команді, логічно мислити,сприяти розширенню світогляду, виховувати інтерес до поглиблення знань з фотографії та почуття здорового суперництва.
     Галина Петрівна розповіла про найдорожчі фотографії світу, компанію Polaroid, Canon та показала добірку цікавих фотографій "Робочі моменти фотографа", пригадала історію створення фотографії та сучасні програми для обробки та ретушування фото.

     07 лютого 2019 року учні групи №13 відвідали цікаву екскурсію по вулиці Сагайдачного 14 де височіє величний храм – Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, відомий також, як Домініканський.

     Учні прогулялися підземними лабіринтами історичної будівлі, піднялися на дзвіницю Храму, та милувалися панорамою міста.

     06 лютого 2019 року учні групи №33 за професіями агент з організації туризму, оператор комп’ютерного набору, адміністратор відвідали Тернопільський центр зайнятості, де отримали цікаву та корисну інформацію з історії служби зайнятості, дізналися про соціальні послуги, які вона надає населенню.

     Крім того, учні мали змогу самостійно здійснити пошук вакансій, скориставшись тачскріном – спеціальним комп’ютером, який швидко й зручно за заданими параметрами повідомляє інформацію, яка сприятиме в пошуку роботи. Для цього достатньо лише ввести на моніторі назву професії, яка цікавить. Якщо вакансію знайдено і вона підходить, клієнт має можливість роздрукувати її.

     Учні отримали слушні поради щодо того, як потрібно себе поводити при співбесіді з майбутнім роботодавцем, якому одягу надавати перевагу в таких випадках, які доречно ставити запитання, а з якими варто не поспішати, визначили основні вимоги до складання резюме. Усі погодилися, що потрібно думати про страховий стаж і своє майбутнє вже зараз!

     Тож щиро вдячні працівникам центру зайнятості за цікаву екскурсію, а нашим учням, майбутнім кваліфікованим фахівцям, бажаємо лише успішного працевлаштування й кар'єрного росту!  

     5 лютого 2019 року на базі навчально-методичного центру проведено вебінар для педагогічних працівників компютерних технологій професійних закладів освіти області на тему: "Використання мультимедійного контенту в освітньому процесі".

     Змістовними та цікавими були виступи викладача професійно-теоретичної підготовки Василинчука А.В. про особливості розроблення електронного підручника професійного спрямування та майстра виробничого навчання Явор Н.Я. про інфорграфіку як засіб пізнавальної діяльності. Наші педагоги поділилися досвідом роботи, власними знахідками у процесі викладання предметів "Технології компютерної обробки інформації", "Інформатика". 

 

     5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Разом за найкращий Інтернет». Напередодні, 4 лютого 2019 року, педагогічні працівники прослухали вебінар, у якому спікери розкрили такі питання:  

→ Інтернет та онлайн-етикет.

→ Кіберзлочинність – як не стати жертвою.

→ Цифрові інструменти та можливості Google для інформаційної безпеки.

     Учні групи №23 долучилися до відзначення Дня безпечного Інтернету. Практичним психологом Забитівською Т.Я. та викладачем інформатики Явор Н.Я., проведено урок на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?». Переглянувши відео та ознайомившись з новими поняттями «секстинг», «онлайн-грумінг»,  які з’явилися у нашому житті з розвитком соціальних мереж,  присутні висловлювали свої думки щодо тверджень. Підведенням підсумку уроку були прийняті загальні спільні у рішення як слід діяти та, де  отримати допомогу у разі потрапляння у ситуації секстину та онлайн-грумінгу.

   22 січня – знаменна дата для нашої Вітчизни – День Соборності України, день єднання українських земель.

     З нагоди відзначення 100 – річчя історичної дати та з метою розкриття юних талантів, формування в учнів активної життєвої позиції Тернопільський обласний комунальний центр туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді проводить Фотовиставку “Україна – це ми!”

     Переможцями училищного конкурсу стали учні 22Т групи за професією фотограф (фотороботи) Джердж Олександр, Маленька Світлана та Стравняк Володимир. Їхня спільна серія фоторобіт на тему “Веселковим перевеслом любові пов’язані з Тобою, Україно!” (майстр в/н Жеребний І.С.) бере участь у ІІ етапі Фотовиставки.

   

 15 січня 2019 року громадська організація “Екодія” оголосила результати всеукраїнського фотоконкурсу “Листівка з села 2018”.

     Центр екологічних ініціатив “Екодія” – це громадська організація, яка об’єднує експертів та активістів навколо ідеї збереження довкілля через вплив на прийняття рішень та веде боротьбу за енергоефективність, відновлювану енергетику, протидію зміні клімату, розвиток сталого транспорту і сільського господарства України.

     Журі обрало 20 найкращих світлин, які увійшли до експозиції виставки “Листівка з села”. Перемогу у цьому конкурсі здобула майстер виробничого навчання  нашого навчального закладу Романів Галина Петрівна.

    “Маленький теплий згорточок любові! Ласкавий, наче саме сонце. Всі дитинчатка милі. Але воно – особливе! Недаремно, здавна ласкавість і сумирність порівнювали саме з ним. Телятко! Найжаданіша дитяча мрія!”.

Галина Петрівна так підписала фото:

 

     Фото зворушливо  тепле, наповнене дитинством, мрією, любов’ю.

Вітаємо автора!

18 жовтня сама погода сприяла проведенню посвяти для першокурсників за професією "агент з організації туризму". Бабине літо охопило у свої обійми учнів груп №13, 23, 33 поблизу острівського джерела, вода якого є однією із найчистіших в нашій області і містить багато іонів срібла.      

     Спочатку серед учнів було проведено товариський футбольний матч, де перемогу у запеклій боротьбі виборола команда групи №23. Після футболу тренували свою уяву і фантазію, висловлювавши свої думки в діях у грі - пантомімі із слів туристичної тематики.      

    Перед конкурсною програмою всіх учасників свята пригостили смачною ухою, пловом та ковбасками, приготовленими на вогні з димком.      

Також було проведено безліч цікавих конкурсів, таких як: спорядження, встановлення намету, медична допомога, туристична вікторина, збирання картоплі, естафета та туристична пісня. Змагалися між собою три команди: "#Ліхтарики", "#Voyage", "#Кульбаба". Перемогла дружба і хороший настрій!     Після завершення конкурсної програми, всіх учасників привітала богиня Землі - Гея, і біля багаття відбулася урочиста посвята першокурсників. Завершили посвяту спільним виконанням українських пісень біля запаленої ватри. Це свято залишиться у спогадах учнів на все життя... 27.09.2018 в рамках святкування Всесвітнього дня туризму у ТВПУ «Сфери послуг та туризму» було проведено навчально-тренувальну  туристичну естафету. В заході прийняли участь 5 команд першого та другого курсів, а представники третього курсу допомагали викладачам Гунько С.І. та Качоровському М.М. судити різні етапи естафети.      Майбутні агенти з організації туризму вчились складати туристичне спорядження у наплічник, розкладати і складати палатку, а також ознайомились з елементами техніки спортивного туризму: підйом – траверс-спуск, пересування по купинах і жердинах. По завершенню тренування були проведені товариські змагання. Перемогу отримала команда 13 гр. «Пенсіонери», яка рівномірно виступила на всіх етапах і набрала найменшу кількість штрафних балів. Друге-третє місця розділили команди цієї ж групи «Смайлики» та «Снікерси».      Бажаємо подальшого вдосконалення туристичної майстерності, а також майбутніх перемог всім учасникам туристичної естафети.            27 вересня 2018 року у Всесвітній день туризму учні групи №13 відвідали науково – демонстраційний освітній центр: “Центр науки” у якому ознайомилися з природничими науками, науковими експонатами, спостерігали та на практиці проводили хімічні, фізичні та біологічні досліди. Вітаємо всіх з Днем туризму учні 13 групи.           31 серпня 2018 року відбулось засідання методичної комісії, на якому розглянуто питання:

  1. Про затвердження плану роботи методкомісії на 2018-2019 навчальний рік.
  2. Про педнавантаження викладачів професійно-теоретичних дисциплін.
  3. Обговорення та затвердження комплекту навчально-програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій.
  4. Розгляд індивідуальних планів самоосвіти педагогів.

    25 червня 2018 року в ТВПУ сфери послуг та туризму відбулася державна кваліфікаційна комісія по впуску учнів за професіями агент з організації туризму, оператор комп’ютерного набору, адміністратор      Учні продемонстрували хороші знання та навики з обраних ними професій.      Члени комісії відзначили кращі роботи Яциків Наталі, Олексій Ірини, Кирилів Галини та Кулик Олени.   15-17 березня 2018 року відбулася головна подія освітньої галузі України – Дев’ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Сьома міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва. Професійно-технічну освіту м. Тернополя представляв ДПТНЗ «Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму». В номінації «Упровадження сучасних засобів навчання, проектів, програм і технологій для удосконалення та підвищення освітнього процесу» конкурсна робота представлена викладачем професійно-теоретичної підготовки Гуньком С.І. та майстром виробничого навчання Шуль Х.З. на тему: «Використання сучасних інформаційно-комп’ютерних засобів навчання у процесі підготовки кваліфікованих робітників для туристичної сфери» нагороджена бронзовою медаллю.

Вітаємо з відзнакою!

27 лютого 2018 року в рамках декади за професією, майстром в/н Романів Г.П.  було проведено інтерактивно-розважальну гру «Що? Де? Коли?»  між учнями 12-Т групи фотограф (фотороботи) та викладачами, фотолюбителями. Разом із запитаннями, Галина Петрівна демонструвала та розповідала про найдорожчі, найпоширеніші фотографії в світі, компанію Polaroid - відому нам як виробник фотоапаратів, що дозволяють робити миттєві фотознімки. Учням та гостям було показано добірку цікавих фотографій «Робочі моменти фотографа». Так-так…вони наражаються на небезпеку, ризикують здоров’ям та життям. Чого тільки не зробить фотограф заради вдалого кадру! Фотографії не тільки фіксують важливий для нас момент, але й рятують життя. Звичайно, не без відважних та відданих свої справі людей, про що свідчило відео запитання від викладача історії Осадчук Л.В. Запитання від наймолодших фотолюбителів застало учнів зненацька. Та незважаючи на це, вони показали хороші результати за професією фотограф (фотороботи). У результаті запеклої боротьби з рахунком 6:4 перемогу здобула команда 12-Т групи. Переможці отримали солодкі призи.   Грошові купюри – такий же національний символ, як герб, гімн чи прапор будь-якої країни. Вони навіть можуть бути своєрідним туристичним орієнтиром, який надихне на незвичайну подорож. Наші гривні – карта пам’яток, яка завжди під рукою. Взявши у руки будь-яку купюру, побачимо, що на зворотньому боці знаходиться певне зображення. То що ж зображено на українських гривнях? 20 лютого 2018 року учні групи № 32 взяли участь у конкурсі малюнків «Обличчя гривні», де показали свої творчі здібності, таланти, рівень володіння матеріалом. Переможцями стали:

- Генсіровська Тетяна

Божик Тетяна

Шевчук Богдан

     Учні груп № 33 та 12-Т відвідали «Центр науки Тернополя». Це місце де можна навчатись та розважатись водночас, пізнавати світ, спостерігати явища природи, побачити на практиці фізичні властивості речовин, експериментувати та досліджувати. Окрім цього, у приміщенні є також і музей інформаційних технологій, де зібрано техніку минулого. Експонати для музею збирали по всій Україні. Під час екскурсії учні мали змогу самостійно взяти участь у експериментах та спробувати себе в ролі дослідника. 15 лютого 2018 року група 12-Т за професією "Оператор комп’ютерного набору; фотограф (фотороботи)" здійснила екскурсію в один з магазинів побутової техніки. Учні мали можливість ознайомитись з новинками фототехніки та тенденціями на ринку. Консультант магазину порівняв моделі різних виробників фотоапаратів, розповів про основні характеристики об’єктивів, догляд за фототехнікою та демонстрував аксесуари до фотокамер (спалахи, штативи, фільтри). Сьогодні виробники продовжують не тільки покращувати якісні характеристики, оптимізовувати алгоритми обробки зображення, але й включати можливості дорогих камер в бюджетні. І, на сам кінець, учні мали можливість протестувати фотокамери. Сучасні фотоапарати мають десятки додаткових функцій (в тому числі зйомка відео, Wi-Fi, перенесення знятого «по повітрю» на комп'ютер, розміщення в соціальних мережах). Фотограф – як художник, тільки з камерою в руках, а не пензлем. 30 січня 2018 року майстер виробничого навчання Шуль Христина Зіновіївна провела відкритий урок на тему: «Відпрацювання навиків виготовлення роботи різних видів реклами». Урок проводиться з використанням інформаційних технологій, зокрема оплати сервісів Google та Kahoot. Урок був проведений на високому методичному рівні. Учні на занятті були активними, демонстрували знання з попередньо вивчених тем, на належному рівні була співпраця майстра та учнів. В рамках виробничого навчання 9 жовтня 2017 року, учням групи №33 за професіями «Агент з організації туризму, оператор комп’ютерного набору, адміністратор», було організовано навчальну екскурсію в Тернопільський обласний центр зайнятості. Учнів ознайомили з особливостями співпраці кадрових служб підприємств області з центром зайнятості. Крім того, було проведено навчальний тренінг з пошуку роботи та складання резюме. Цікавинкою навчальної екскурсії став показ мультиплікаційного фільму, який продемонстрував правильні та неправильні кроки у пошуку роботи. 27 вересня 2017 року з нагоди Всесвітнього дня туризму в навчальному закладі для учнів груп №13, 23, 33 за професією агент з організації туризму проведено:  

«Туристичну естафету»

 

Виставку стінгазет на туристичну тематику 

 

Екскурсію для учнів групи №13  в музей «Технології минулого»

01 березня 2017 року серед учнів груп №22, 23 проведено інтелектуальну гру "Вікі-кейс". Під час гри учасники показали свої знання з предметів: машинопис, технології комп'ютерної обробки інформації, основи роботи на ПК, основи роботи в Інтернет. Популярні в наші дні соціальні мережі, на думку фахівців, негативно впливають на нашу психіку. Одні вважають, що соціальні мережі допомагають підтримувати зв'язки не тільки зі знайомими та друзями, але також зав'язувати ділові контакти і швидше дізнаватися важливі новини. Деякі з них навіть радять протягом дня робити короткі перерви для спілкування в мережі, що, на їх думку, дає можливість відпочити мозку від рутинної роботи. Інші вважають, що соцмережі викликають залежність, «вбиваючи» величезну кількість часу, відволікаючи від важливих справ, заважаючи концентруватися на чомусь конкретному. Тому, 28 лютого 2017 року, учні групи №23 підготували презентацію на тему «Соціальні мережі: забавка чи залежність» та провели анкетування між учнями училища. 23 лютого 2017 року проведено конкурс професійної майстерності серед учнів професій оператор комп'ютерного набору. І місце - Олексій Ірина, група №23, ІІ місце - Кулик Олена, група №23, ІІІ місце - Шевчук Богдан, група №22.   22 лютого 2017 року проведено конкурс професійної майстерності серед учнів професій агент з організації екскурсій, адміністратор. В професійному змаганні прийняли участь учні груп №13, 23, 33. Конкурс проходив в два етапи. Перший – тестування з дисциплін теоретичної підготовки, другий – практичне творче завдання, згідно вимог до виконання своїх майбутніх професійних обов’язків. За професією «Агент з організації екскурсій» вже на першому етапі визначилась трійка лідерів, яка і розіграла між собою далі призові місця. Беззаперечним переможцем конкурсу визнано: І місце – Олексій Ірина, група №23, ІІ місце –Березко Юлія, група №23, ІІІ місце –Дохват Тетяна, група №33. Слід відзначити активну участь в конкурсі учнів першого курсу – Літвінського Назара, Сівіцької Ольги та Петровської Діани, які на рівних змагались із старшокурсниками. За професією «Адміністратор» конкурсне змагання було значно напруженішим, всі учасники успішно виконали поставлені перед ними завдання і на рівних претендували на перемогу. І місце – Савчук Ольга, група №33. ІІ місце –Гульовата Вікторія, група №33. ІІІ місце – Гулюк Мілана та Сінько Володимир, група №33.   21 лютого 2017 року в рамках декади за професіями агент з організації туризм, адміністратор, оператор комп’ютерного набору, фотограф (фотороботи)  для учнів груп №12-Т та №33 проведено семінар-гру на тему «Співбесіда. Секрети успіху». Під час семінару учениця групи №33 Гулюк Мілана ознайомили присутніх з основними рекомендаціями, щодо успішного проходження співбесіди, а Гулювата Вікторія та Фугель Володимир розповіли як необхідно одягнутися на співбесіду жінкам та чоловікам відповідно. Цікавим та змістовним був виступ учениці Дохват Тетяни про роль невербального спілкування під час співбесіди.На закінчення семінару всім присутнім було запропоновано пройти тест і визначити свій потенціал як працівника. 20 лютого 2017 року майстри виробничого навчання Казмірук Р.Г., Явор Н.Я. організували екскурсію для учнів групи №22 за професією оператор комп’ютерного набору, контролер Ощадного банку на фізико-математичний факультет ТНПУ ім. В.Гнатюка. Мета екскурсії: ознайомитись з новітньою технікою. Кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри інформатики та методики її викладання Мартинюк С.В. продемонстрував учням 3D-принтер, детально розповів про матеріали та наочно представив приклади робіт, виготовлені на принтері. Також учні відвідали музей комп’ютерної техніки. 9 листопада учні групи №22 за професією оператор комп’ютерного набору, контролер ощадного банку долучились до акції, яка традиційно відбувається у День української писемності та мови, написавши Всеукраїнський диктант національної єдності на тему: Україна на зламі тисячоліть. Ми - ті, хто шанує і любить рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.

2 листопада 2016 року на базі навчального закладу проведено обласну методичну секцію педагогічних працівників комп’ютерних технологій на тему «Реалізація творчого потенціалу учнів шляхом використання сучасних педагогічних технологій».

Під час засідання проведено відкритий урок виробничого навчання у групі №22 за професією оператор комп’ютерного набору, контролер ощадного банку майстром виробничого навчання Явор Н.Я. Тема уроку: Створення оригінал-макету буклета. Методична мета: Практичне використання хмарних технологій під час проведення уроку виробничого навчання. Урок проведено на високому методичному рівні, мета уроку досягнута. Казмірук Р.Г. та Цільо А.В., розкрили питання «Використання хмарних сервісів Google для активізації навчальної діяльності учнів професійно-технічних навчальних закладів», а також практично показали як використовують Google-додатки. Члени обласної методичної секції ознайомились з навчально-матеріальною базою училища та комплексно-методичним забезпеченням з професій. Методист НМЦ ПТО у Тернопільській області Депутат Н.С. ознайомила учасників обласної секції з інформаційними матеріалами МОН України та методичними рекомендаціями методичного центру щодо завдань на 2016-2017 н.р. 27 вересня з нагоди відзначення міжнародного Дня туризму проведено для учнів групи № 13 за професіями агент з організації туризму, оператор комп’ютерного набору, адміністратор екскурсію «Підземелля Тернополя». А учні груп №№23, 33 підготували виставку стінгазет "Україна - подорожі і туризм". 31 серпня 2016 року відбулось засідання методичної комісії, на якому розглянуто питання:

  1. Про затвердження плану роботи методкомісії на 2016-2017 навчальний рік.
  2. Про педнавантаження викладачів професійно-теоретичних дисциплін.
  3. Обговорення та затвердження комплекту навчально-програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій.
  4. Розгляд індивідуальних планів самоосвіти педагогів.

 

29 червня 2016 року у групі № 32 за професією  оператор комп’ютерного набору, контролер ощадного банку  відбулась Державна підсумкова атестація.

Найкращі роботи продемонстрували: Лехман Оксана, Голуб Анастасія, Ручковський Віталій та Мигаль Дмитро.

24 листопада 2015 року проведено засідання методичної комісії, яке пройшло у формі круглого столу, тема: «Сучасний урок – крок до підвищення інтелектуального рівня учнів». Метою круглого столу було питання розширення знань педагогів про проблеми сучасного уроку, пошук нових засобів і шляхів навчання учнів. Педагоги обмінялися думками щодо загальних вимог до уроку, його структури, нетрадиційних форм організації занять, використання ІКТ на заняттях теоретичного і виробничого навчання. За підсумками круглого столу вирішено розробити блог методичної комісії, де б розміщувались методичні розробки, а також комплекс вправ для самостійної роботи учнів, з метою підвищення інтересу учнів до навчання. 28 жовтня 2015 року відбувся відкритий урок виробничого навчання "Апаратне забезпечення персональних комп'ютерів", який провів майстер виробничого навчання Шафран В.Б. Педагог підготував і провів урок методично грамотно, досягнув мети з реалізації поставлених завдань оволодіння, відпрацювання навичок та прийомів визначення апаратного забезпечення ПК та їх характеристик, сформував в учнів вміння застосовувати знання в комплексі.