Кравець, закрійник

 

Методична комісія професій кравець, закрійник

Методична комісія майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних предметів з професій: кравець, закрійник працює для забезпеченням високої якості професійної підготовки висококваліфікованих робітників. Науково-методична проблема методкомісії: "Компетентнісний підхід до організації навчально-виробничого процесу – основа якісної підготовки майбутніх кравців, закрійників".

СПИСОК членів методичної комісії: Діхтяр Жанна Степанівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець, голова методичної комісії.

Богуславець Людмила Анатоліївна - викладач вищої категорії, викладає спеціальні предмети.

Ващишин Олена Володимирівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець.

Гогусь Людмила Володимирівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець, викладач вищої категорії, викладає спеціальні предмети.

Кравець Ольга Федорівна - викладач І категорії, викладає спеціальні предмети.

Макух Оксана Петрівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець, закрійник.

Мельник Лариса Йосипівна - викладач вищої категорії, старший викладач, викладає спеціальні предмети.

Романів Степанія Кирилівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець.

Славопас Оксана Миронівна - викладач ІІ категорії, викладає спеціальні предмети.

Теребенець Любомира Василівна - викладач вищої категорії, викладач-методист, викладає спеціальні предмети.

Янчук Марія Борисівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець, закрійник. 

У процесі викладання спеціальних предметів та виробничого навчання викладачі, майстри виробничого навчання розвивають в учнів технічне та художнє мислення, формують навички професійної майстерності, розкривають завдання розвитку галузі, ознайомлюють з вітчизняними досягненнями в технології швейного виробництва, а також із зарубіжним досвідом. 

     24 квітня 2021 року в училищі було організовано виставку м’яких іграшок, які виготовили учні групи №10 під керівництвом майстра в\н Романів С.К.

     Майбутнім кравцям не було складно працювати з тканиною, фурнітурою, вони виявили творчий підхід до створення “м’яких шедеврів” і в той же час розвивали й удосконалювали фахові вміння і навички.

     22 квітня 2021 року проведено конкурс фахової майстерності серед учнів групи №20 з професії кравець. Конкурс проводився у кравецькій майстерні № 6, передбачав обробку застібки на замок «блискавку» та обробку верхнього краю спідниці пришивним поясом. Усі учасники конкурсу успішно виконали поставлені завдання та продемонстрували належний рівень знань, умінь та практичних навичок. 

Вітаємо переможців конкурсу фахової майстерності!

І місце – Кирилюк Оксана;

ІІ місце – Касько Віра;

ІІІ місце – Паньків Вікторія; Сукмановська Каріна.

     Аплікація є одним з найдавніших способів оздоблення одягу, аксесуарів, предметів побуту, житла. Кожен матеріал має свої особливості, від яких залежить техніка виконання.

     Аплікація (з лат.— applicatio— прикладання, приєднання) — виготовлення різних художніх зображень нашиванням або наклеюванням на основу різноманітних матеріалів (тканини, паперу, шкіри тощо); виріб, оздоблений таким способом.

     Підкладна або прорізна аплікація створює візерунок із тканин, підкладених під основну, в якій робляться фігурні прорізи. Саме таку, не зовсім традиційну аплікацію навчилися виконувати учні групи №20 під час майстер-класу, проведеного майстром виробничого навчання, Діхтяр Ж.С.

     20 квітня 2021 року. Педагог продемонструвала можливість застосування цієї техніки аплікації для оздоблення одягу.  

     19 квітня 2021 року відбувся конкурс фахової майстерності з професії кравець у групі №11-Т. Завданням конкурсу було пошиття сумки-чохла для ноутбука.

     Журі конкурсу визначили переможців:

  1. Пугач Артем;
  2. Кішко Анастасія, Павлик Христина;
  3. Фуртас Василина, Ткачук Валерія.

     19 квітня 2021 року під керівництвом майстра виробничого навчання Макух О.П. організовано виставку творчих робіт учнів групи№11-Т "Екобренд".

     Стильним аксесуаром сучасної людини може стати еко-сумка – атрибут здорового способу життя і турботи про навколишнє середовище. Одна еко-сумка замінить покупцеві приблизно сто поліетиленових пакетів в рік. І ця цифра змушує задуматися. Оскільки культура переробки сміття в Україні знаходиться в критичному стані, то апсайклінг- (upcycling-вторинне використання cтарих речей) стає альтернативою купівлі нового одягу та аксесуарів, сприяє зменшенню відходів.

    Під час виготовлення еко-сумок учні групи№11-Т проявили свою креативність та професійні вміння, використавши  старі джинси, чоловічі сорочки, немодні спідниці, фурнітуру зі старих сумок. Створені аксесуари мають свій неповторний стиль та характер, а їх щоденне використання – це позивний внесок у збереження  навколишнього  середовища.

    16 квітня 2021 року відбувся конкурс фахової майстерності в групі № 30. Учні виготовляли прорізну кишеню в  листочку з вшивними кінцями. Під час конкурсу всі учні справилися з завданням, продемонстрували належний рівень професійної компетентності. Журі  відзначили кращі роботи:

І місце - Керницька Софія

ІІ місце  - Британ Ольга, Хованец Світлана

ІІІ місце - Громовик Соломія, Ярошевська Наталія

Вітаємо переможців!

   

     15 квітня  2021 року учні групи № 30 у співпраці з викладачем технології виготовлення одягу Мельник Л.Й та майстром виробничого навчання Ващишин О.В. підготували і провели захід- трудову акцію «Коронавірус стоп». Здобувачі освіти ознайомилися з цікавою інформацією, переглянули презентацію та взяли участь в обговоренні теми, а виготовлення  та демонстрація власних дизайнерських масок урізноманітнило захід .

    Цікаві історичні факти про історію еволюції медичної маски представлені в презентаційних матеріалах. Учні дізналися, що в давнину такі аксесуари носили переважно грабіжники, а в недалекому минулому - ексцентричні поп-зірки та японські туристи. Від "чорної смерті" до задушливого смогу, забруднення від дорожнього руху та загрози газових атак - так чи інакше люди прикривали обличчя протягом останніх 500 років. Проте, під час пандемії коронавірусу,  носіння масок , зокрема у громадських місцях, стало настільки поширеним, що його охрестили "новою нормою".

    Пандемія та  запобігання  поширенню COVID – 19 зробила  медичну маску символом цього складного часу.                                             

    Молоді учасники заходу виготовили власноруч дизайнерські маски, які оздобили машинною вишивкою. Викладачі продемонстрували нестандартний дизайнерський підхід до створення  маски, презентуючи інформацію «Креатив зашкалює». Цікава дискусія щодо виробів додала конструктивних рішень для подальшого професійному зростання майбутніх фахівців кравецької справи.Кожна професійна сфера володіє притаманною їй термінологією, яку людям, далеким від індустрії, важко зрозуміти. 

 

    Щорічно новими термінами поповнюється словник легкої промисловості з професії кравець. Тому справжній фахівець повинен мати сформовану мовну і комунікативну компетенції.

На уроках, позакласних заходах учні неодноразово зустрічалися з такими словами, як амбасадор, еклектика, кампейн, але не знали, що вони означають. Щоб задовольнити професійний інтерес, учні групи 21 – Т під керівництвом майстра виробничого навчання  Гогусь Людмили Володимирівни віднайшли цікавий матеріал і створили презентацію «Faschion  словник» , до якої входили сучасні терміни легкої промисловості. Презентація була представлена 14.04 2021 року.

     26 лютого 2021 року учні групи №40 успішно склали поетапну кваліфікаційну атестацію з професії “закрійник 4-го розряду”

     Учні групи представили кваліфікаційні роботи цікавих фасонів та крою.

     Голова атестаційної комісії Ольбрехт Г.Б. відзначила кращі роботи учениць: Томенчук І., Перешлюги М., Туркот В.

     До захисту учнів підготувала майстер в/н Янчук М.Б.

 26 червня 2020 учні групи № 40 успішно склали державну кваліфікаційну атестацію з професії закрійник на рівень кваліфікації «зкарійник 5го розряду». Іспит проходив дистанційно і включав перевірку теоретичних знань (комп'ютерне тестування ) та практичних умінь та навичок ( фотозвіт : виготовлення лекал, розкладку лекал на тканині, презентацію готового виробу). Учні групи представили презентації дипломних робіт цікавих фасонів та крою верхнього одягу та легкого плаття.

     Голова атестаційної комісії Ольбрехт Г.Б.  та члени комісії вдзначили кращі презентації учениць Карпів Христини, Скирпан Світлани, Сказінської Юлії,Кучинської Надії, Рудки Тетяни, Гулик Маріни, Гусак Люби.

     До захисту учнів підготували майстри виробничого навчання Макух О.П., Янчук М.Б. та викладачі  Богуславець Л.А., Славопас О.М., Мельник Л.Й..

 

    Для військовослужбовців, які сьогодні захищають нашу землю від агресора, учні групи № 30 під керівництвом майстрів виробничого навчання Романів С.К., Сави Н.С. пошили плащ-палатки та тени.

     На кожному виробі написали щирі та теплі слова подяки за те, що воїни оберігають наш мир і спокій над містами й селами України, що мають можливість навчатись і бути впевненими у надійному захисті.

     26 лютого 2020 року майстер виробничого навчання Діхтяр Ж.С. провела відкритий урок на тему: «З’єднання верхньої частини фартуха з нижньою».

     14 лютого 2020 року  у групі 21т пройшов державний кваліфікаційний екзамен. Це перша група, яка навчалась за дуальною формою навчання. З 16 місяців навчання 8 місяців учні були на підприємстві в реальних умовах виробництва. У тісній взаємодії підприємства та навчального закладу на основі соціального партнерства,  розроблявся та координувався навчальний процес, здійснювався контроль за його результатами.

     Учні пристосувались до робочого ритму виробництва, набули уміння працювати в команді, використовуючи швидкісні навички роботи на сучасному обладнанні, прогресивні  технології; навчилися користуватися технічною документацією, високопродуктивними інструментами.  Набули міцні знання й удосконалили професійні прийоми та навички роботи під керівництвом працівників підприємства. Отож на виробництві пройшла безболісна адаптація до дорослого життя, з’явилася впевненість у завтрашньому дні.

     Роботодавці високо оцінили навчання учнів в умовах виробництва, майбутні кравці отримали високі оцінки за навчання і практику. Голова кваліфікаційної комісії Ольбрехт Г.Б. запросила випускників на роботу на підприємство ТДВ  «Галія».

     Директор училища Грушко Г.Є. на державному кваліфікаційному екзамені разом з головою методкомісії Діхтяр Ж.С. оглянули пробні кваліфікаційні роботи. Директор цікавилась майбутніми планами учнів.

    14 лютого 2020 року учні групи №40 успішно склали поетапну кваліфікаційну атестацію з професії закрійник на рівень кваліфікації“закрійник четвертого розряду”. Іспит включав перевірку теоретичних знань (комп’ютерне тестування) та практичних умінь та навичок (виготовлення лекал, розкрій та проведення примірки жіночих піжам). Учні представили кваліфікаційні роботи цікавих фасонів та крою.

     Голова атестаційної комісії Ольбрехт Г.Б. головний інженер ТДВ “Галія” відзначила кращі роботи учениць: Гулик М., Лозінської Т., Рудки Т., Кучинської Н. Сказінської Ю., Попової О., Шидлівської О.

     До захисту учнів підготували майстри виробничого навчання Макух О.П. та Янчук М.Б.

     З метою виявлення рівня професійної підготовки та майстерності учнів, розвитку їх творчої активності, підготовки учнів до максимальної реалізації своїх знань, умінь та професійних навичок, 05 лютого 2020 року відбувся конкурс фахової майстерності з професії «Закрійник» ІV розряду серед учнів групи №40.

     Програма конкурсу передбачала наступні етапи: вибір базової основи креслення боді, нанесення фасонних ліній відповідно до ескізу, виготовлення лекал, проведення розкладки лекал на тканині, розкрій виробу, підготовка та проведення першої примірки.

     За результатами конкурсу, учасників нагородили грамотами та призами.

     Конкурс підготували та провели Діхтяр Ж.С., Богуславець Л.А., Славопас О.М.

    04 лютого 2020 року проводився конкурс фахової майстерності в групі  №20. В конкурсі приймали участь кращі учні групи. Завдання конкурсу: виготовити накладну кишеню. Під час виконання робіт  оцінювалися  трудові прийоми, дотримання учнями правил охорони праці. Компетентне журі оцінило виконану роботу учнів. За підсумками конкурсу :

     I місце виборола учениця Хованець Світлана

     II місце розділили учні Чіп Валерія і Керницька Софія

     III місце присудили учням Громовик Соломії і Пораді Тетяні.

     Всім учасникам конкурсу висловлена подяка за участь, а переможців відзначено грамотами.

     01 лютого 2020 року відбувся майстер-клас “Виготовлення витинанок різними способами”

     Майстер виробничого навчання Макух Оксана Петрівна провела майстер-клас для учнів групи №40 та майстрів виробничого навчання училища.

     На початку заходу Макух О.П. пригадала вислів знаменитої Коко Шанель “Якщо Ви хочете навчитися того, чого ніколи не вміли, почніть робити те, чого ніколи не робили”.

     Метою майстер-класу було ознайомлення учнів зі світом витинанок(сніжинок), їх історією та виконання різних технік виконання. У процесі роботи учні розвивали просторову уяву, сприйняття розуміння прекрасного в творчій діяльності; підвищили рівень культури; розширили кругозір цікавого дозвілля.

      Учениця Марків Василина показала виготовлення сніжинки у звичайній техніці вирізання. Майстер виробничого навчання Макух Оксана Петрівна продемонструвала виготовлення сніжинки технікою “орігамі”. Учні та дорослі з творчим натхненням відтворювали прийоми з техніки “орігамі”. Результатом спільної діяльності у всіх учасників майстер-класу були власноруч виготовлені чудові сніжинки.

    30 січня 2020 року учні та викладачі нашого навчального закладу мали змогу здійснити історичний екскурс "Все найцікавіше про ляльку-мотанку".

     Присутні дізналися про види ляльок-мотанок, які виготовлялись нашими прабабусями та ознайомились із послідовністю виготовлення даних оберегів. Для створення ляльки-мотанки наші пращури використовували підручний матеріал, все, що траплялося в домі з текстилю і було не потрібне, йшло в діло: шматки старої сорочки, постелі, старий одяг, який залишився з діда-прадіда, стрічки, намисто,або ж сухі квіти, ягоди, тощо.

      Після цього учні прийняли участь у майстер-класі по виготовленні ляльки-мотанки.

      На ряду із цим присутні учні та викладачі прийняли участь в оцінюванні творчих проектів учнів групи №40, які вивчали регіональні особливості національного одягу та у відповідності до цього одягали ляльку-мотанку, виготовлено власноруч.

       Захід провели та підготували викладачі Богуславець Л.А. і Славопас О.М.

     30 січня 2020 року викладач спеціальних предметів Л.В. Теребенець організувала і провела конкурс ескізів моделей одягу.

     Учні, які навчаються професій кравець і закрійник, представили по 3 ескізи у номінаціях:

     SUSTAINABLE FASHION

  1. Колекції одягу, при виготовленні яких використовуються не шкідливі для навколишнього середовища матеріали

     EVENING OUTFIT

  1. Колекції одягу для особливого випадку: святкові образи та коктейльні сукні

     WEDDING DRESS

  1. Весільна мода — колекції весільних образів

     Переможці відзначені грамотами:

І місце – Марків Василина- учениця групи № 40,

               Туркот Вікторія- учениця групи №30

ІІ місце – Сукмановська Каріна – учениця групи №10,

                 Карпів Христина – учениця групи №40

ІІІ місце – Скирпан Світлана – учениця групи № 40.

    29 січня 2020 року майстер виробничого навчання Янчук М.Б. провела майстер-клас на тему: «Побудова конструкції чоловічого жилета на повну фігуру».

     Метою майстер-класу – поширення власного досвіду та досвіду колег майстрів виробничого навчання Гавриха Є.М. та Колодія М.І.

     Марія Борисівна виконала побудову конструкції жилета в простішій і доступнішій формі. Майстри виробничого навчання та викладачі спеціальних предметів, які були присутні на заході, змогли швидко і якісно виконати побудову креслення. Сподіваємося, що в майбутньому під час уроків виробничого навчання вони теж зможуть запропонувати майбутнім кравцям, закрійникам кілька варіантів побудови чоловічого жилета.

     29 січня 2020 року проведено конкурс фахової майстерності серед учнів групи №10 з професії кравець. Практичний тур проводився у кравецькій майстерні № 6, передбачав виготовлення простирадла. Усі учасники конкурсу успішно виконали поставлені завдання та продемонстрували належний рівень знань, умінь та практичних навичок.

     І місце виборола Сукмановська Каріна;

     ІІ місце – Яловега Соломія;

     ІІІ місце розділили Кирилюк Оксана та Касько Віра.

     27 січня 2020 року викладач Кравець О.Ф. провела  історичний екскурс на тему « Історія виникнення та розвиток швейних інструментів та обладнання».

     Захід проведено з метою ознайомлення учнів з історією створення швейних інструментів та обладнання, розширення компетентностей учнів з використання сучасного обладнання для виготовлення одягу.

     27 січня 2020 року у групі №11-Т (Майстер виробничого навчання Гогусь Л.В.) відбувся конкурс фахової майстерності з професії “Кравець”.

     На конкурсі учні обробляли застібку тасьмою – “блискавкою” у середньому шві спідниці.

     Мета конкурсу: визначити рівень теоретичних знань, практичних умінь та навичок із обробки даного вузла.  Члени журі оцінювали не лише якість виконання роботи, дотримання технічних умов, а й знання учнів із технології виготовлення одягу, охорони праці.

     За результатами конкурсу І місце посіла Шкодзінська Анастасія, ІІ місце - Голик Наталія, ІІІ місце – Бондар Анжела, Бабій Юлія.

Учениці продемонстрували належний рівень професійної майстерності (адже в червні 2020 року будуть складати ДПА за кваліфікацією “кравець” ІІІ розряду.)

     24 січня 2020 року майстер виробничого навчання Гогусь Л.В. провела майстер-клас із виготовлення сучасної спідниці з футболки-поло.

     Майстер продемонструвала, як із футболки-поло можна викроїти літню спідницю, а також продемонструвала технологічну послідовність її виготовлення.

     Рукава футболки можна використати для накладних кишень різних форм і фасонів.

     Людмила Володимирівна запропонувала оздоблення для даної моделі спідниці: аплікації, перлини, тасьми та інше.

     Для завершення образу спідницю влітку можна доповнити ще й сумкою “бананкою” на талії.

     23 січня 2020 року Л.В.Теребенець, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки, провела відкритий виховний захід, - майстер-клас «Пов’яжімо українську хустку!».

     У заході взяли участь учні груп № 36, 40 і 15 з професій перукар, кравець, закрійник, квіткар, флорист - майбутні дизайнери, модельєри, а також викладачі  та майстри виробничого навчання. 

     Мета проведеного заходу: ознайомити присутніх з історією української жіночої хустки, її символічним значенням та особливостями пов’язування, розширити рамки професійної майстерності, сформувати живий інтерес до обраних професій, розвити творчу думку і любов учнівської молоді до українських національних традицій.

     Майстер-клас пройшов цікаво, учасники заходу дізналися багато про українську хустку та особливості її пов’язування.

     23 січня 2020року викладач спецдисциплін Л.Й. Мельник провела майстер – клас із зав’язування шарфів і шийної хустки.

     Різноманітні шарфи були знаковими модними аксесуарами для багатьох поколінь. При цьому вони залишаються зручними і незамінними предметами одягу, який увесь рік є у нашому гардеробі. Товсті, теплі моделі шарфів зігрівають нас з кінця осені до початку весни. Коли приходить тепло, то з’являється різноманіття демісезонних аксесуарів. І навіть в літньому гардеробі шарфи є доречними.

     Найтонші тканини, від напівпрозорої бавовни до шифону, допомагають урізноманітнити будь-який комплект одягу. Така деталь здатна прикрасити будь-який, навіть найпростіший одяг. Існує маса способів використовувати цей аксесуар.

     Навесні шарфик можна носити і без верхнього одягу, просто поверх сукні або джемпера. У цьому випадку він стане особливо помітною деталлю образу. І, звичайно, надійно захистить від підступного прохолодного вітру.

     Для елегантних весняно-осінніх образів існує величезна кількість варіантів зав’язування хусток і шарфа.

     Ті, хто вважає, що літо – не час для шарфів, втрачає чимало цікавих можливостей.

     Маленька яскрава шовкова хустка відмінно вписується в “джинсовий” стиль. Її можна просто зав’язати подвійним вузлом на шиї, змістивши набік. Якщо хустка об’ємна, її можна огорнути навколо шиї, перехрестивши кінці, і потім зав’язати. Замість вузла можна використати спеціальний декоративний затиск.

     Це лише деякі із способів зав’язування хусток і шарфів, які змогли навчитися учні, щоб використовувати повсякдень. Такий багатогранний аксесуар відкриває практично невичерпне поле для фантазії.

     Також за допомогою викрійки із залишків тканини можна без труднощів виготовити жіночу краватку, яку укладавши різними способами, включити до повсякденного гардеробу.

    22 січня 2020 року Ж.С. Діхтяр провела майстер-клас на тему: «Виготовлення жіночих прикрас з чоловічих краваток».

     Будь-яка жінка гідна красивого одягу, елегантних прикрас та аксесуарів. Але не завжди на це необхідно витрачати великі гроші і час на пошуки. Можна проявити творчість і зробити шедевр своїми руками. Приклад такої творчості - жіночі прикраси з краваток.

     Учні груп №10 та №40 виготовили кілька варіантів виробів, продемонстрованих під час майстер-клас. Фактура краватки сама по собі дуже цікава і не вимагає додаткових елементів, але прикраси стають більш вишуканими, якщо додати фурнітуру.

    21 січня 2020 року майстер в\н Гуска М.І. у рамках тижня професії кравець, закрійник провела віртуальну екскурсію «Історія розвитку жіночої спідниці» для учнів усіх курсів.

     Історія виникнення та розвитку спідниці дуже захоплююча. Вона тісно переплетена з відомими іменами у світі моди, історичними подіями і народами, суспільними рухами та напрямками. Спідниця, щоб стати невід'ємним елементом гардеробу кожної жінки, пройшла довгий шлях, щоб стати тим одягом, який подобається сучасним жінкам.

DekadaKravci2020

     19 грудня 2019 року викладачем: основ правових знань та основ трудового законодавства Гускою М.І. в групі №11-Т було проведено відкритий урок на тему: “Щорічна основна та додаткові відпустки”

     Найважливіша риса сучасного професійного навчання – його практична  спрямованість на адаптацію до умов виробництва, до вимог, які діють на підприємстві, наші випускники повинні активно діяти в ситуаціях, які зазнають  соціальних змін – це робочий час, умови праці, відпочинок і відпустка.

      Майбутні працівники повинні знати і реалізовувати свої конституційні права на відпочинок і відпустку. Тому так важливо щоб учні вивчали трудове законодавство і прийшли на підприємства компетентними в трудовому праві і могли повністю реалізувати себе на підприємстві не тільки як фахівці, а цивілізовано відстоювати свої соціально – економічні інтереси.

    17 грудня 2019 року в кабінеті №11 викладач Кравець О.Ф. провела відкритий урок на тему: “Безпечні методи звільнення потерпілого від дії електричного струму”.

     10 грудня 2019 року у групі №40 викладачка Л.В.Теребенець провела відкритий урок з предмету «Спеціальне малювання» на тему «Малювання фігури людини за пропорційною схемою з опорою на одну ногу». Урок насичений цікавою інформацією, презентацією, тестами, кросвордами, запитаннями, порівняльним аналізом, переглядом репродукцій, ілюстрацій та ескізів і, найголовніше, практичною діяльністю учнів та вчителя.

     Епіграф уроку «Не кажи: не вмію, а кажи: навчуся!» був доречним і зрозумілим кожному.

     Учні працювали активно, проявляли свою обізнаність і бажання навчатися. Кросворди підготували учні групи Надя Кучинська і Василина Марків. Молодці!

     У Тернопільській школі народних ремесел нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу народної іграшки руками дитини.

     Участь у конкурсі взяли близько 100 дітей з 12 областей України. Учасники впродовж 2 місяців виготовляли іграшки з паперу, з глини, з дерева або з соломи.

     Переможців судді визначали у 3 вікових категоріях: молодша від 6 до 9 років, середня – від 10 до 13 років і старша – від 14 до 17 років.

У старшій категорії перемогу здобула (І місце) учениця групи №40 Карпів Христина. Вітаємо з перемогою!

     7 листопада 2019 року члени методичної комісії відвідали майстер-класи «Особливості проектування авторських колекцій одягу», «Сучасне швейне обладнання фірми «JACK», «Підсистеми САПР: «Конструктор» і «Дизайн», які провели педагоги кафедри технології і конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету.

     Викладачі кафедри цікаво, доступно та лаконічно провели всі майстер-класи.

     Під час майстер класів педагоги розширили свої компетенції з проектування авторських колекцій одягу та їх презентації, вивчали можливості сучасного швейного обладнання фірм «JACK» та «BURCE», а також основи роботи в САПР.

     Разом з педагогами на майстер-класах були учні групи №40, вони відвідали кафедру технології і конструювання швейних виробів з метою ознайомлення з умовами навчання та вступу до університету.

    30 жовтня 2019 року викладачі спеціальних предметів Теребенець Л.В., Богуславець Л.А., Славопас О.М., та майстри виробничого навчання Янчук М.Б., Гогусь Л.В., Сава Н.С., Макух О.П. представили звіти про стажування  на базі Навчально  - практичного центру швейних інноваційних технологій та дизайну Київського вищого професійного училища технологій  та дизайну одягу.

     01 жовтня 2019 року викладач Славопас О.М. провела відкритий урок за темою «Моделювання фігурних рельєфів». Під час уроку викладач використовував інтерактивні методи навчання – «Експрес-опитування», моделювання життєвих ситуацій, які сприяли розвитку логічного мислення, просторової уяви, концентрації уваги та активності учнів Для кращого засвоєння та формування нових знань учнями, викладач висвітлював теоретичні питання теми, демонструючи ілюстрації з презентації, супроводжуючи бесідою.  Учні навчились моделювати на базовій основі конструкції жакета фігурні рельєфи від лінії пройми, що проходять через центр нагрудної виточки до лінії низу.

     30 серпня 2019 року проведено засідання методичної комісії, на якому розглянуто наступні питання:

Про педагогічне навантаження викладачів спеціальних предметів на 2019-2020 н.р.

Обговорення та затвердження комплекту навчально-програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій: 7433 - кравець, 7435 – закрійник на 2019 - 2020 навчальний рік.

Про навчання на курсах підвищення кваліфікації та стажування педпрацівників у 2019 - 2020 н.р.

Про розгляд і затвердження плану роботи методичної комісії на 2019 - 2020 н.р.

Про планування роботи кабінетів, майстерень.

     27 червня 2019 року учні групи №11-Т, які навчаються за дуальною формою склали іспит з професії кравець на рівень кваліфікації «кравець ІІ-ІІІ розряду». Згідно з укладеними договорами наші вихованці проходили виробниче навчання і виробничу практику на  швейних підприємствах ТОВ «Мода Текс» і ТДВ «Галія», де закріпили набуті знання, вміння та навички. Це дозволило учням успішно скласти Державну поетапну кваліфікаційну атестацію, показати високий рівень набутих компетенцій.  Іспит проходив на підприємствах ТОВ «Мода Текс» і ТДВ «Галія», де учні  виконали практичні завдання екзамену на робочих місцях. 

     Кваліфікована комісія у складі провідних інженерних працівників обох швейних підприємств та представників ТВПУ сфери послуг та туризму оцінювали: дотримання правил охорони праці, організацію робочого місця,  продуктивність праці, дотримання технічних умов і прийомів виконання операцій. Рудчак Галина Миколаївна директор ТДВ «Галія» оголосила результати Державної ПКА та привітала учнів з присвоєнням кваліфікації «кравець ІІІ розряду». У досягненні позитивних результатів велику роль відіграла майстер виробничого навчання Гуска М.І.

    27 червня 2019 року учні групи №21-Т успішно склали поетапну кваліфікаційну атестацію з професії кравець на рівень кваліфікації «кравець 5-го розряду». Перед поетапною кваліфікаційною атестацією наші вихованці проходили виробничу практику на сучасних швейних підприємствах м. Тернополя та області, закріпивши набуті знання, навички на виробництві. Це дозволило учням успішно скласти атестацію, показати високий рівень набутих компетенцій.  Іспит включав перевірку теоретичних знань (комп’ютерне тестування) та практичних умінь і навичок (обробка прорізної кишені в рамку з клапаном).

     Учні групи №30 у другому семестрі опановували програму виробничого та теоретичного навчання на V розряд кравця.

     Свої знання та навички учні закріпили на виробничій практиці. Під час виробничої практики учні виготовляли швейні вироби різноманітного асортименту складних конструкцій із новітніх матеріалів. Ознайомилися з передовими методами обробки деталей, вузлів швейних виробів: жіночих пальт, курток, тунік, шорт, спідниць-штанів, топів, блуз .

     Завершальним етапом навчання була поетапна кваліфікаційна атестація з професії “кравець” V розряду, яка відбулась 26 червня 2019 року. На ПКА учні виготовляли демісезонне жіноче пальто.

     Поетапну атестацію учні склали успішно і отримали кваліфікацію кравець V розряду. Голова атестаційної комісії відзначила роботи: Шидлівської Олени, Скирпан Світлани, Сказінської  Юлії, Кучинської Надії, Хованец Марії. Майстер в/н Гогусь Л.В.

    25-26 червня 2019 року пройшла державна кваліфікаційна атестація для  учнів груп №40 і №31-Т, з професій кравець, закрійник.      Учні груп представили цікаві кваліфікаційні пробні роботи на кваліфікацію закрійник V розряду та захистили дипломні роботи. Підготували учнів до захисту викладачі професійно-теоретичних дисциплін Мельник Л.Й., Славопас О.М., Богуславець Л.А. та майстри виробничого навчання Макух О.П., Сава Н.С., Янчук М.Б. 

     Роботи, виконані учнями, відзначалися використанням цікавих сучасних фасонів оздоблених машинною вишивкою, аплікацією, кантом та мереживом. Кращими були швейні вироби Камулі Ольги, Степанець Тетяни, Соколовської Оксани, Базюк Іванни, Дутчак Софії, Главатських Марії, Непийводи Світлани, Бучко Олесі, Юськів Надії, Леськів Наталії, Якущенко Інни, Батюк Оксани.

     З 20 по 31 травня 2019 року педагоги нашого навчального закладу  проходили стажування у Київському ВПУ технологій та дизайну одягу.

     Програма занять була досить насиченою, цікавою і різноманітною. Викладачі і майстри виробничого навчання ознайомилися з навчальним процесом столичного училища, у рамках професійного блоку - з роботою у програмі Marvelous Designer, з психології - обговорили питання булінгу.

     Найцікавішим моментом у стажуванні стала робота з моделювання одягу муляжним методом, тобто створення об’ємної форми деталей одягу безпосередньо на фігурі: створювалися фантазійні коміри, різноманітні м’які складки, драпування тощо.

Наша нація знана в світі оригінальним вишиттям, однак і в самій Україні маємо притаманне певним регіонам різноманіття орнаментів, технік вишивки.

     Музейні кімнати в навчальних закладах, зали краєзнавчих музеїв Тернопілля зберігають передані нам предками вишиті послання – орнаменти, виконані в техніці хрестик, низинка, набирування, ретязь.

     Тому в училищі приязно сприйняли пропозицію Віри Матковської, відомої в краї хранительки вишитих сорочок, рушників, щодо реставрації, а точніше, повного відновлення орнаментів сорочок, які були вишиті в селах Борщівщини.

    21 березня 2019 року майстри виробничого навчання та учні - майбутні кравці, закрійники, які шили плащ-палатки для воїнів-захисників на Сході України, в урочистій обстановці передали керівнику логістичного центру Тернопільської громадської організації спілки бійців і волонтерів, пошиті вироби.

     На початку 2019 року училище отримало замовлення, усі розуміли його важливість, директор навчального закладу організувала роботу: учні кроїли, моделювали вироби і за два місяці пошили 65 плащ – палаток і штани для воїнів. Дівчата-кравці, закрійники на виробах написали свої побажання, в яких ключовим було слово “перемога”.

     Учні, педагоги за виконану роботу отримали подяку від Тернопільської громадської організації спілки волонтерів і бійців.

6 березня 2019 року провела відкритий урок викладач професійно - теоретичної підготовки Л.Й. Мельник в групі №20 з предмета "Технологія виготовлення одягу". Тема уроку: "Технологія обробки кишені у просту рамку", тип уроку - урок засвоєння нових знань. Викладач чітко дотримувала принципів наочності, системності, послідовності викладу навчального матеріалу, застосувала інноваційні методи, враховуючи індивідуальні особливості учнів.

5 березня 2019 року пройшла поетапна кваліфікаційна атестація учнів групи -30 за професією кравець. Учні виготовляли жіночі жакети, кардигани на підкладці. За результатами поетапної атестації учням присвоєно кваліфікацію кравця четвертого розряду. Голова комісії відзначила роботи Сказінської Юлії, Скирпан Світлани, Хованец Марії, Войтів Ольги, Бабій Карини.

Майстер виробничого навчання Гогусь Л.В.

26 лютого 2019 року учні групи №20 успішно склали поетапну кваліфікаційну атестацію з професії кравець на рівень кваліфікації «кравець 3-го розряду». Перед поетапною кваліфікаційною атестацією наші вихованці проходили виробничу практику на сучасних швейних підприємствах швейна фабрика "Мода Текс" і ТДВ "Галія", закріпивши набуті знання, навички на виробництві. Це дозволило учням успішно скласти атестацію, показати високий рівень набутих компетенцій.

25 лютого 2019 року відбулась Державна кваліфікаційна атестація для учнів групи №21-Т з професії кравець за результатами ІІ ступеня навчання. Представили кваліфікаційні пробні роботи: сучасні жіночі пальта, кардигани, жакети. Голова екзаменаційної комісії  Ольбрехт Галина Богданівна, головний інженер ТДВ «Галія» відзначила, що рівень знань, умінь учнів, якість  виготовлених швейних виробів відповідають вимогам кваліфікаційної характеристики «кравець ІV розряду». 

20 лютого 2019 року учні груп №40 та №31-Т успішно склали поетапну кваліфікаційну атестацію з професії закрійник на рівень кваліфікації «закрійник 4-го розряду». Іспит включав перевірку теоретичних знань (комп’ютерне тестування) та практичних умінь і навичок (розробка конструкції, розкрій, підготовка до примірки та проведення примірки піжами). Учні закріпили набуті знання, навички та показали вміння розкрою чоловічих і жіночих піжам. Також продемонстрували  здатність спілкуватися із замовником під час проведення примірки. У досягненні позитивних результатів велику роль відіграли майстри виробничого навчання Янчук М. Б., Сава Н.С. та Макух О.П. Голова ПКА Ольбрехт Галина Богданівна відзначила високий рівень підготовки робітничих кадрів.

31 січня 2019 року під час чергового засідання методичної комісії проведено круглий стіл на тему «Робота з учнями, які мають труднощі в навчанні».

Педагоги визначили причини невстигання учнів і поділились досвідом роботи з ними.

 Події, що відбуваються на східних рубежах нашої держави, не залишили байдужими учнів та працівників училища.

Своєю сумлінною працею, навчанням вони прагнуть наблизити перемогу над російським агресором.

     Усвідомлюючи важливість виконаної ними роботи, учні за професією кравець (І – ІІІ курсів) під керівництвом майстрів виробничого навчання без вагань взялись за пошиття плащ-палаток для воїнів, які перебувають у зоні АТО(ООС).

     У кожен з швейних виробів майбутні кравці вкладають тепло своїх сердець.

19 грудня 2018 року майстер виробничого навчання Діхтяр Ж.С. продемонструвала комп’ютерну презентацію «Напрям моди 2019». Учні ознайомилися з новими трендами та стилями у моді.

Napriam modi2019

Заступник директора Цибик І.Т. підвела підсумки декади. Переможці конкурсів були відзначені грамотами.

18 грудня 2018 року відбувся позаурочний захід – гра «З Україною в серці», який провели викладачі спец.предметів Богуславець Л.А. та Славопас О.М.

     Мета проведення заходу – розвинути креативне мислення, просторову уяви, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці

     У грі взяли участь учні 40 та 31-Т груп за професією «закрійник». Учасники та присутні отримали багато цікавої інформації про виготовлення аплікацій різними техніками та оздоблення ними виробів та аксесуарів.

17 грудня 2018 року творчі, активні учні разом з педагогами училища відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей, де проводився цікавий і пізнавальний захід «На Варвари у музеї…».

Вразив змістовний виступ Олега Смоляка, доктора мистецтвознавства, професора  Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка,  дізналися цікаве від екскурсовода музею Тетяни Штокайло про святкування свята Святої Варвари, про Ікону Святої Варвари з фондів музею розповів Степан Костюк, директор Тернопільського краєзнавчого музею.

Учні взяли участь у майстер-класах з художньої вишивки, плетіння бісером, виготовлення ґерданів та намист, ознайомилися з особливостями виготовлення ляльки-мотанки,  пов’язуванням різними способами традиційних жіночих українських головних уборів (хустки та намітки), а також скуштували традиційного місцевого узвару та ягідно-трав’яних чаїв.

Провели майстер-класи майстри народної творчості: Вікторія Кривоніс, Неля Чухрай, Галина Китай, Оксана Гулик.

Охочі сфотографувалися на пам'ять.

 Різдвяними колядками супроводжували дійство учасники народного ансамблю пісні «Пшеничне перевесло», а на закінчення усі разом заспівали «Ой, хто-хто Миколая любить…».

13 грудня 2018 року учні за професією кравець, закрійник під керівництвом старшого майстра Рихлевич О.С. та майстра виробничого навчання Янчук М.Б. відвідали підприємство торгової марки «Jasmine Empire»  та торгової марки «KATYCORSO», які відомі в Європі.

Мета візиту – ознайомитись з специфікою роботи швейного підприємства, оглянути новітнє обладнання, сучасні тканини, уніфіковані методи обробки, а також укласти договір на співпрацю.

Технолог підприємства розповіла про виробництво, провела екскурсію по цехах, де учні ознайомились з процесом розробки лекал з використанням САПР. Побували в розкрійному цеху, цеху з пошиття весільних суконь, цеху декору.

Учні мали можливість побачити пошиття корсетів за авторською технологією, яка дозволяє досягти ідеальної посадки на фігурі. Після того, як учні побачили як виготовляють сукні витонченого стилю, з дорогих якісних тканин та з коштовною оздобою, майбутні кравці виявили бажання працювати в такому творчому колективі.

Незабутнє враження справив шоурум, розташований у просторому залі сучасного дизайну, де проводяться презентації нових колекцій.

Бажаємо успіху засновнику бренду Володимиру Коростілю та сподіваємось на подальшу співпрацю.

 

11 грудня 2018 року проведено конкурс ерудитів «Знавці швейного обладнання».

Викладач спеціальних дисциплін підготувала запитання для команд різної складності, що охоплюють програмний та додатковий матеріал з предмету «Обладнання».

І місце вибороли учні групи № 30;

ІІ місце розділили учні груп № 10 і № 20;

ІІІ місце розділили учні груп № 11-Т.

 

11 грудня 2018 року під час проходження декади за професією кравець закрійник було проведено захід «Поетична сторінка моди» у групах № 31-Т та № 40 за професією «закрійник».

Мета даного заходу: збагатити знання учнів про модні тенденції в одязі; розширити світогляд, сприяти розвитку творчого мислення, фантазії; виховувати творчий інтерес та любов до обраної професії; розвивати професійні навички при розробці конструкції, художній смак у виборі кольорів та асортименту тканин для сучасних моделей одягу.

В усі часи кожна людина хоче бути привабливою. Мати своє неповторне вбрання. Шити на замовлення сукню, костюм, пальто – це приємна і радісна справа для багатьох з нас.  Отже, маючи намір та бажання мати гарну річ, ми йдемо в ательє, де цілком довіряємо закрійнику та кравцю. Досвідчений закрійник допоможе вибрати стиль, фасон, модель, дасть компетентні поради. Талановитий кравець пошиє гарний та якісний виріб.

Враховуючи набуті знання з теоретичного та виробничого навчання, учнями були створені з суцільних полотен тканини  методом наколювання моделі суконь під такими назвами: «Наомі», «Топ-модель», «Веснянка», «Красуня», «Вишиванка», «Загадкова леді».

 Компетентне жюрі оцінило роботу учнів і присудило командам наступні місця:

1-е місце - «Веснянка» (учениці Леськів Роксолана, Сотніченко Ірина)

2-е місце –« Красуня»   (Батюк Оксана, Кирик Руслана)

3-е місце – «Загадкова леді» (Степанець Тетяна, Соколовська Оксана).

Команда «Вишиванка» (учениці Непийвода Світлана, Леськів Наталія) отримали приз глядацьких симпатій.

Команада «Наомі» (Губанова Віра, Базюк Іванна) отримали грамоту за новизну та сміливість в дизайнерському рішенні.

Команда «Топ-модель» (Мачуга Ірина, Бучко Олеся) отримали грамоту за оригінальність конструкції  моделі.

Організатори заходу: майстри виробничого навчання за професією закрійник Макух Оксана Петрівна, Янчук Марія Борисівна, Сава Наталія Степанівна.

10 грудня 2018 року викладач професійно – теоретичних дисциплін Мельник Л.Й. провела майстер-клас з виготовлення квітів зі стрічок, тканини, фетру на тему: Вічна квіткова мода. Майбутні кравці, закрійники вчилися виготовляти аксесуари до одягу.

Лариса Йосипівна наголосила, що для виготовлення квітів найкраще підходять креп-сатин, шовк, оксамит, органза й атлас. Робота з синтетичними матеріалами вимагає певної температури: вони легко плавляться при нагріванні. Іноді також використовують золоту або срібну парчу.  Зовсім не обов'язково купувати тканина в магазині, можна використати обрізки.

Наприклад, щоб виготовити троянду, можна використати атласну стрічку або смужку атласної тканини.

Квіти з фетру й  інших тканин потрібно виготовляти за допомогою раніше підготовлених шаблонів.

Красиво виглядають квіти з синтетичних тканин, які виготовлені гарячим способом (за допомогою свічки, обпалюванням зрізів).

Закріпляти квіти можна за допомогою голки і нитки,  клею.

10 грудня 2018 року майстер виробничого навчання, Гогусь Л.В., провела відкритий урок виробничого навчання за темою «З’єднання коміра з горловиною» професії 7344 кравець 4 розряду.

Під час уроку Людмила Володимирівна вміло активізувала пізнавальну діяльність учнів, разом з ними розглянула способи обробки вузлів, навчила приймати правильні технологічні рішення з виконання операцій.

У процесі навчання використано інформаційно – комунікаційні технології, випереджувальні завдання, інтерактивні запитання, які забезпечили засвоєння учнями способів з’єднання коміра з горловиною, сформували у них увагу, логічне технологічне мислення.

06 грудня 2018 року Діхтяр Ж.С. представила виставку світлин на тему: «Кравецьке мистецтво в міді, бронзі, камені…».

Одна з перших професій, що зародилися ще на зорі  цивілізації –  кравець.

Професія почесна і шанована, а пам'ятників кравцям чомусь зовсім небагато.

Pamiatniki

Проте створено пам’ятники кравецьким інструментам та професіям дотичним до професії кравець. Колекція світлин, представлена Жанною Степанівною, вразила різноманіттям і креативністю цікавих пам'ятників голці, нитці, прасці, швейній машинці, кравцю або вишивальниці.

05 грудня 2018 року в училищі була організована виставка м’яких іграшок, які  виготовили учні групи №20 під керівництвом майстрів виробничого навчання Романів С.К., Суп І.З.

Майбутнім кравцям  не було складно працювати з тканиною, фурнітурою, вони виявили творчий підхід до створення “м’яких шедеврів” і в той же час розвивали й удосконалювали фахові вміння, навички.

Виготовлені власноруч іграшки учні передали дітям з дитячого будинку “Малятко”.

Захід проведено у рамках декади професій “Кравець”, “Закрійник”.

05 грудня 2018 року у фойє виробничого корпусу відкрита виставка учнівських творчих малюнків. У виставці взяли участь усі охочі - майбутні дизайнери, модельєри, закрійники, фахівці з модного одягу, які навчаються за  професіями кравець, закрійник.

Роботи варті уваги, адже виконані у різних техніках зображення і колажу.  Мета проведення заходу - виявити обдарованих, здібних, творчих особистостей; - сформувати живий інтерес до обраної професії, - розвивати творчу думку і фахові здібності учнівської молоді.

Організувала виставку Любомира Василівна Теребенець, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки.

04 грудня 2018 року у фойє виробничого  корпусу учні 10 і 31Т груп провели історичний калейдоскоп і представили презентації на тему: “Історія виникнення ґудзика, застібки блискавки та наперстка”, які підготували майстри виробничого навчання Ващишин О.В., Давидова В.В. і Карташова Л.Ф.

Присутні отримали багато цікавої інформації про історію розвитку ґудзика, застібки блискавка та наперстка, були враженні фантазією творців фурнітури.

Багато років поспіль є актуальними та модними вироби, виготовлені в стилі Hand Made (Хенд мейд). Це красиві , стильні вироби з допоміжних матеріалів.

Гогусь Л.В., майстер виробничого навчання підготувала для учнів груп кравців майстер – клас із виготовлення  кольє з тканини та бісеру.

Щоб  виготовити модну прикрасу ,необхідно підготувати основу з фетру, кашеміру  чи  іншого  цупкого матеріалу. Формувати квіти можна із відрізків тканини різної структури,  в тому  числі джинсової. Квіти виготовляють різних форм, розмірів. Все залежить від фантазії людини. Сформовані квіти за допомогою клею «Момент» або клею чого пістолета, голки з ниткою прикріпляють до основи. Для оздоблення використовують бісер різного кольору, перлини, декоративні камінці. До кінців кольє прикріпляють стрічки.

Отже, своїми руками можемо створити стильний аксесуар, який  не буде зайвий  у  будь – якому гардеробі.

30 жовтня 2018 року під час чергового засідання методичної комісії проведено інформаційну годину на тему «Педагогічна спадщина В. Сухомлинського».  Після перегляду документального фільму про Василя Сухомлинського та його повчальних казок, члени  методичної комісії поділились думками про актуальність вчень  відомого педагога. 

31 серпня 2018 року проведено засідання методичної комісії, на якому розглянуто наступні питання:

Про педагогічне навантаження викладачів спеціальних предметів на 2018-2019 н.р.

Обговорення та затвердження комплекту навчально-програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій: 7433 - кравець, 7435 – закрійник на 2018-2019 навчальний рік.

Про навчання на курсах підвищення кваліфікації та стажування педпрацівників у 2018-2019 н.р.

Про розгляд і затвердження плану роботи методичної комісії на 2018-2019 н.р.

Про планування роботи кабінетів, майстерень.