Класних керівників

Методкомісія класних керівників, вихователів та художніх керівників
Методкомісія класних керівників, вихователів та художніх керівників працює над проблемою: "Національно-патріотичне виховання в змісті, формах і методах позаурочної роботи" Найголовнішим у методичній роботі методкомісії є надання реальної допомоги її членам у розвитку їх професійних компетенцій. Уся робота з педагогами спрямована на підвищення їх  професійного та методичного рівня. Для цього забезпечується співвідношення масових, групових та індивідуальних форм роботи, традиційних та інноваційних підходів до організації  методичної роботи, активних та інтерактивних форм навчання.  На засіданнях комісії практикується проведення ділових ігор, педагогічних дискусій, панорам методичних ідей, науково-практичних конференцій, педагогічних виставок, групових консультацій.

Особливу роль в організації методичної комісії відіграє цілеспрямована діяльність з підтримки молодих педагогів. З цією метою створено "Школу молодого класного керівника", основною метою  діяльності якої є забезпечення професійної адаптації педагогів, створення умов для швидкого їх включення у навчальний процес. Однією з форм методичної роботи методкомісії є педагогічна вітальня, що сприяє пошуку, підтримці та пропаганді прогресивного педагогічного досвіду. Склад методкомісії: Мельник Лариса Йосипівна - голова методичної комісії. Члени методкомісії: Пташник Н.Б., Ількевич Т.І., Братусь М.П., Брик Ю.Р., Мельник Л.Й., Ярмошевич О.Б., Забитівська Т.Я., Рихлевич Л.І., Романів С.К., Славопас О.М., Теребенець Л.В., Музика Н.А., Діхтяр Ж.С., Шуль Х.З., Явор Н.Я.

Художні керівники: Бартків О.Д., Горбачова Є.В. Вихователі: Бригадир Л.А., Грицишин Л.І, Юхно Н.Д., Чернихівська Т.О., Фреяк М.Й.

     25 лютого 2020 року відбулось засідання методичної комісії у формі круглого столу на тему: "Християнська етика - шлях до здорового способу життя".

   З даного питання виступили класний керівники група №14 Рихлевич Л.І. та класний керівники група №23 Явор Н.Я.

   

     Цьогоріч минає шоста річниця трагічних подій на Майдані Незалежності у Києві під час Революції Гідності.

     Відповідно до Указу Президента 20 лютого вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні.

     На відкритому уроці пам'яті "Герої не вмирають", проведеному 20 лютого класним керівником Ількевич Т.І. та учнями групи №26 , учні училища вшанували подвиг учасників Революції Гідності та Небесної Сотні.

    30 січня 2020 року в учнівській вітальні “Лелітка” відбувся виховний захід "Нехай нерозмежована буде навіки!".

     Організатори заходу мали на меті виховати в учнів національну свідомість та людську гідність, відродити паростки духовності в їхніх серцях.

     День Соборності України – це величне свято для кожного громадянина нашої держави. Це свято відзначають 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної республіки та Західно – Української народної республіки. Це день, який об’єднав українців східної  та західної частин України. В наші дні це свято стало особливо актуальним. У 1990 році патріотичні сили організували “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності. Традиція об’єднуватися в живі ланцюги почала знову відроджуватися у 2000 році.

     День Соборності став офіційним державним святом в 1999 році. Такий указ підписав президент Леонід Кучма.

     Захід підготували учні групи №16 за допомогою класного керівника Музики Н.А. та художніх керівників Бартків О.Д. та Горбачової Є.В.

     26 грудня 2019 року відбулося чергове засідання методичної секції класних керівників у формі проблемного – семінару на тему: “Як виховувати успішних дітей”.

     З даного питання виступили досвідчені класні керівники: Мельник Л.Й., Ярмошевич О.Б., Брик Ю.Р.

План семінару:

 1. Найважливіші складові виховання.
 2. Виховання спілкуванням.
 3. Виховання любов’ю. 

                                                                                                                               У кожній хвилині є щось

величне, наприклад,

зустріч через роки…

 

     Цьогоріч наш навчальний заклад відзначив 60 років із дня заснування.

     Святкування відбулося 20 грудня 2019 року.

У цей день в училищі зібрались колишні педагогічні працівники- ветерани праці; члени трудового колективу, які  продовжують традиції попередників, учні.

     З ювілеем привітали та вручили грамоти, відзнаки, цінні подарунки й побажали подальших успіхів і процвітання навчальному закладу Любомир Крупа, заступник  голови Тернопольської обласної ради; Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя; Ольга Хома , начальник управління освіти і науки Тернопільської ОДА; Леся Гордійчук , директор НМЦ ПТО у Тернопільській області; Ольга  Похиляк, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради; Валерій Косс, голова обкому профспілки працівників ЖКГ та побутового обслуговування.

     З особливою увагою присутні сприйняли виступ депутата Тернопільської   обласної ради Володимира Болещука, нашого партнера-роботодавця.

     Із привітальним словом до учасників святкового дійства звернулась директор училища Грушко Г.Є., яка згадала історію становлення, розвитку навчального закладу ,відзначила здобутки колективу  за останнє десятиріччя .

      Учні вручили ветеранам ( колишнім працівникам) символічні подарунки.  

      Хоча ряди ветеранів рідшають ( така невідворотність плину часу) , однак традиції  зберігаються і примножуються-про це зворушливо і тепло сказав Михайло Скибньовський, директор училища у 1985-1992 роках.

      Щире і дружнє спілкування  наснажило працівників навчального  закладу  на те, щоб продовжити достойно і творчо писати його літопис.

ФОТО

     18 грудня 2019 року в учнівській вітальні «Лелітка» відбувся виховний захід «На Варвари».

     Організатори заходу мали на меті розширити уявлення учнів про українські народні традиції, зацікавити звичаями, культурою проведення дозвілля, а також продемонструвати різноманітні зразки вишивки.

     За народними легендами свята Варвара Великомучениця була дуже здібною до вишивання, адже вишила ризи самому Ісусові Христові.

     Святкують тільки жінки. У день Великомучениці Варвари гріх прати, білити і глину місити. Можна і треба тільки вишивати та нитки сукати.  Ввечері на Варвари дівчата збирались на вечорниці та вишивали.

     Захід підготували учні групи №10 за допомогою класного керівника Діхтяр Ж.С. та художніх керівників Бартків О.Д., Горбачової Є.В.

    4 грудня 2019 року відбулось засідання методичної комісії у формі Круглого столу на тему: "Загальнолюдські цінності в духовному розвитку особистості".

    В обговоренні прийняли участь класні керівники: Славопас О.М. група №35, Музика Н.А. група №16, Теребенець Л.В. група №36.

    21 листопада 2019 року в актовій залі училища відбувся виховний захід-реквієм пам'яті жертв голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні під назвою: "Пам'ять голодомору, пам'ять серця".

    Мета заходу: виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників, виховувати патріотів своєї держави; ознайомити учнів з трагічним минулим нашого народу; вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривати її як білі, так і чорні сторінки.

    Захід підготували учні 15 групи разом з класним керівником Брик Ю.Р.

    18 листопада 2019 року відбулось чергове засідання методичної комісії у формі творчої лабораторії на тему: “Вплив самоосвіти на особливості класного керівника”.

    Досвідчені класні керівники: Братусь М.П., Ількевич Т.І. поділилися з сучасними напрямками самоосвіти у виховній роботі, враховуючи вимоги сучасної української школи.

     16 жовтня 2019 року в актовій залі відбувся виховний захід на тему: “Героїв країна – моя Україна”. Організувала і провела класний керівник групи №20 Мельник Л.Й. з допомогою художніх керівників: Бартків О.Д. і Чикалова О.Д.

      Мета заходу: виховати повагу до захисників української землі, до історичного минулого своєї держави; формувати почуття патріотизму, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину; прищепити інтерес до героїчного минулого і сьогодення.

      Виховний захід приурочений: величному святу Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначають щороку 14 жовтня; українському козацтву, 14 жовтня вважається річницею заснування Української повстанської армії; Днем захисника України.

      Захід від початку і до кінця пронизаний вшануванням мужності та героїзму, незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу.

     04 вересня 2019 року відбулось чергове методичне засідання з порядком денним:

 1. Нормативно – правове забезпечення виховного процесу в навчальному закладі (Іваницька С.В заст. директора).
 2. Погодженя переліку виховних проблем, над якими працюватимуть члени методкомісії у 2019 – 2020 н.р. та затвердження графіку проведення відкритих виховних заходів, інформаційно – просвітницьких годин. (Мельник Л.Й голова методкомісії).

     30 серпня 2019 року відбулось засідання методичної комісії з порядком денним:

 1. Про основні завдання, форми та методи виховної діяльності вихователів, класних керівників у 2019/2020 н.р. (Мельник Л.Й. голова методкомісії).
 2. Затвердження плану роботи методичної комісії на 2019/2020 н.р. (Мельник Л.Й голова методкомісії).
 1. Ознайомлення з методичними рекомендаціями щодо проведення прешого уроку (Іваницька С.В. заст. директора).

     19 червня 2019 року відбулось чергове засідання методичної комісії за планом:

 1. Робота з обдарованими дітьми. Вислухали художніх керівників: Горбачова Є.В., Горобець Л.П., Бартків О.Д., Чикалов О.Д.
 2. Про реалізацію у 2018 – 2019 н.р. науково – методичної теми методичної комісії.
 3. Про перспективний план роботи методкомісії на 2019 – 2020 н.р. Доповідала голова методичної комісії Мельник Л.Й.

     12 червня 2019 року відбулось чергове засідання методичної секції класних керівників у формі круглого столу на тему: “Право і закон – важливі складові громадянської освіти”.

     Виступили з даного питання: викладач основ правових знань Гуска М.І.; класний керівник групи №26 Теребенець Л.В.; класний керівник групи №25 Славопас О.М.

     Що таке «булінг», його види та особливості, прояви і наслідки, які покарання чекають насильників, а головне, як протидіяти насильству?

     Саме таку тему інформаційно-просвітницької години обрали для обговорення учні групи №26 разом з класним керівником Л.В.Теребенець.

     12.06.2019р. учні та педагоги з цікавістю переглянули підготовлену презентацію, оцінили різні життєві ситуації з проявами булінгу, обґрунтували своє бачення.

     Про особливості кібербулінгу, цькування за допомогою соціальних мереж, про легковажність молодих людей викладати фотографії та особисту інформацію на різні сайти, форуми, чати - розповіла психолог навчального закладу Т.Я. Забитівська, викликавши жвавий інтерес та запитання.

     Класний керівник розробила буклети «Stop булінг», щоб учні змогли ознайомити з даною проблемою своїх друзів та родичів.

Є люди, які не знають, наскільки важливо те, що вони є в цьому світі.
Є люди, які не знають, скільки радості дарує іншим їхня привітна щира усмішка.
Є люди, які не знають, яким добром для інших є їхня чуйність.
Є люди, які не знають, наскільки б біднішими інші почувались без них.
Є люди, які не знають, що вони дарунок небес.

     Але могли б знати, якби їм про це розповісти.
     Ці твердження можна продовжити до безкінечності. Можливо, вони всім відомі. Але чи легко пізнавати себе? Чи можемо ми себе достатньо оцінити і зрозуміти мотиви своїх вчинків?
     6 червня 2019 року на засіданні методичної комісії класних керівників на тему: «Дорога до себе», яке проводилось у формі тренігового заняття, практичний психолог Забитівська Т.Я допомогала всім учасникам тренінгу з'ясуємо як же людина пізнає сама себе, чи є простим шлях до власного пізнання? Також на тренінгу педагоги навчалися прийомам , які допоможуть вберегти здоров`я , попереджати негативні емоційні стани, зберегти психоенергетичний баланс і навчитися регулювати свої емоції та поведінку.

 14 травня 2019 року в актовій залі училища, учнями групи №20 та класним керівником Романів С.К. проведено виховний захід "Найкраще в світі слово - мама".

     Мета заходу - виховувати повагу і любов до найріднішої людини на землі - матусі, виховувати чуйність, доброту, милосердя, лагідність, вдячність.

     Формувати в учнів усвідомлення свого обовязку перед батьками а особливо перед матірю, показати велич жінки - матері, її роль у житті кожного з нас.

     Активну участь у підготовці заходу взяли керівники гуртків Бартків Л.Д., Горбачова Є.В., Чикалов О.Д., Горобець Л.П.

 

23 квітня 2019 року в актовій залі училища зібралися педагоги та учні, щоб вшанувати пам'ять тих, хто врятував світ від атомної біди, хто постраждав від вибуху реактора Чорнобильської АЕС.

     Виступи учнів групи №10, танцювальна композиція ансамблю "Імпульс" не залишили нікого байдужим. Підготували захід класний керівник групи №10 Кравець О.Ф., художні керівники Бартків Л.Д., Чикалов О.Д.

08 квітня 2019 року відбулось чергове засідання методичної комісії у формі педагогічної вітальні "Серце віддане дітям".

Творчі портрети класних керівників, що атестуються: Л.Й. Мельник класний керівник групи №30; Н.Б. Пташник ласний керівник групи №15; Ю.П. Гефко ласний керівник групи №35.

20 лютого 2019 року. Відбулося чергове засідання методичної комісії у формі круглого столу на тему: "Сучасний погляд на превентивне виховання".

Поділились досвідом роботи з даного питання досвідчені класні керівники: Краввець О.Ф. (група №10), Ворончій Н.Ф. (група №33), Брик Ю.Р. (група №23).

Україна цьогоріч відзначає 100 – річчя з Дня Соборності. Цій видатній історичній даті була приурочена інформаційно – просвітницька година “У єдності наша сила”.

     Класний керівник Братусь М.П. розповіла учням групи №14 про славні сторінки вітчизняної історії, що є в першооснові цього свята, коли на площі перед Київською Софією було урочисто проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ті події сформували підґрунтя для відродження соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Викладач провела паралель між історичними подіями і сучасністю, висловивши віру, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів борців, навіки буде непорушною.

     Учні залишились свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Булінг розквітає в атмосфері невпевненості,

некомпетентності, втаємничення й страху

та підриває, послаблює якість освіти й призводить

до глибоких психологічних травм усіх учасників

освітнього процесу

     Булінг – значною мірою прихований процес, тому ніхто не може точно сказати, скільки страждань, пов’язаних із цькуванням, щоденно переживають учні.

     Булінг в учнівському середовищі є дуже небезпечним і тягне за собою тривалі негативні наслідки для дитини, інколи віддалені в часі. Варто усвідомити, що настала гостра потреба визнати його актуальною проблемою освітньої практики, яка потребує ґрунтовної обізнаності й підготовки педагогів, батьків і самих учнів до її виявлення, маркування, й обєднання зусиль у запобіганні та подоланні насильства в навчальному закладі.

     Саме тому, 11 січня 2019 року проведено круглий стіл за участю педагогів училища на тему Актуальність проблеми булінгу в учнівському середовищіпід час якого обговорено питання: 

 Ø актуальнісь проблеми булінгу;

 Ø види та форми булінгу;

Ø причини виникнення, наслідки, протидія булінгу та правова відповідальність.

     Активну участь в обговорені даної теми взяли: практичний психолог Забитівська Т.Я., соціальний педагог Ворончій Н.Ф., голова методичної комісії класних керівників Мельник Л.Й., майстри виробничого навчання, класні керівники та вихователі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З 10 по 14 грудня 2018 року в училищі проходить Всеукраїнський тиждень права.

ДЕНЬ ПРАВА
Право

 

Хай Новий рік з добром до Вас прийде,

Здоровʼя, сміх і радість принесе,

Різдво з колядою хай завітає,

Щастям безмежним Вас благословляє!

     Наближається час новорічної доброї казки й різдвяних святвечорів. Як важливо у такі дні і дорослим і дітям збагнути духовну основу їх, на перший погляд, радісних і безтурботних і водночас трепетно урочистих.

     19 грудня 2018 року в актовій залі училища класний керівник Брик Ю. Р. організувала та провела за давніми українськими традиціями святкове дійство «Різдвяно-новорічні передзвони».

     Гостей свята ознайомили з Різдвяними обрядами, традиціями українського народу. Театралізовану розповідь про українські традиції на Святвечір демонстрували учні групи №23. На святі панував дух Різдва. Господар і господиня свята радо зустрічали колядників та щедрівників, учні завзято колядували, бажаючи добра і злагоди.

     Завершилося свято частуванням різдвяними пампушками.

27.11.2018 року відбулось чергове засідання методичної комісії у форматі круглого столу на тему: Формування національної свідомості та патріотизму шляхом залучення учнівської молоді до вивчення і провадження народних звичаїв та традицій (з досвіду класного керівника групи №34 Рихлевич Л.І.; класного керівника групи №35 Гевко Ю.П.).

22 листопада 2018 року класний керівник групи №34 Рихлевич Л.І. провела годину-реквієм на тему: “Жнива скорботи” присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Учні запалили свічки в пам'ять про тих, вбитих і ненароджених внаслідок геноциду 1932-1933 років, бо як сказав дослідник Голодомору Джеймс Мейс: “Навіть сім десятиліть опісля свічка, що мерехтить у вікні, видається мені гідною відповіддю”.

Відновлення історичної правди про Голодомор, сприяння визнанню Голодомору у світі й надалі повинно бути одним із пріоритетів внутрішньої та міжнародної політики для української держави.

31 жовтня відбулось чергове засідання у формі творчої лабораторії класних керівників “Самоосвітня діяльність класного керівника – основна умова підвищення ефективності виховного процесу” (з досвіду роботи класних керівників Мельник Л.Й., Пташник Н.Б.) 05.09.2018 року відбулось чергове методичне засідання з порядком денним:

 1. Нормативно – правове забезпечення виховного процесу в навчальному закладі (Іваницька С.В заст. директора).
 2. Погодженя переліку виховних проблем над якими працюють члени методкомісії у 2018 – 2019 н.р. та затвердження графіку проведення відкритих виховних заходів, інформаційно – просвітницьких годин. (Мельник Л.Й голова методкомісії).

30 серпня 2018 року відбулось засідання методичної комісії з порядком денним:

 1. Про основні завдання, форми та види виховної діяльності вихователів, класних керівників у 2018/2019 н.р. (Мельник Л.Й. голова методкомісії).
 2. Затвердження плану роботи методичної комісії на 218/2019 н.р. (Мельник Л.Й голова методкомісії).
 1. Ознайомлення з методичними рекомендаціями щодо проведення прешого уроку (Іваницька С.В. заст. директора).

27 червня 2018р. відбулась виховна година на тему "Конституція України у моєму житті". Підготували і провели учні групи №15, класний керівник Славопас О.М. 11.06.2018 року. В актовій залі училища відбулось засідання методичної комісії класних керівників. Темою обрана актуальна проблема сьогодення “Булінг як соціальна педагогічна проблема. Профілактика булінгу в учнівському середовищі”. Практичний психолог Забитівська Т.Я. ознайомила з статистичними  даними психологічних досліджень, а також розповіла про методи профілактики булінгу серед учнів навчального закладу. 10 травня 2018 року проведено семінар на тему: "Правове виховання молоді: мета, завдання, форми реалізації". З даного питання виступили класні керівники: Зінченко Н.В. (класний керівник групи №26), Казмірук Р.Г. (класний керівник групи №32), Ярова М.А. (класний керівник групи №34). 26 квітня 2018 року відбулося засідання методичної комісії у формі педагогічної вітальні "Серце віддаю дітям". Презентація досвіду роботи, портфоліо класних керівників які атестуються: Забитівська Т.Я. (класний керівник групи №25), Ярмошевич О.Б. (класний керівник групи №28), Гуски М.І. (класний керівник групи №31), Шуль Х.З. (класний керівник групи №33)   18 квітня 2018 року в учнівській вітальні "Лелітка" відбувся виховний захід на тему: "Як святиня, - жінка на землі", який підготували художні керівники Бартків О.Д., Чикалов О.Д., Горбачова Є.В. та класний керівник групи №20 Мельник Л.Й. Мета заходу: розкрити роль жінки в різні часи та епохи, її місце в суспільстві; виховувати доброту, людяність, повагу до жінки; сприяти розвитку мотивації до добрих вчинків. 21 лютого 2018 року відбувся круглий стіл на тему: «Військово-патріотичне виховання – важлива складова цілеспрямованої діяльності класних керівників у формуванні громадянської позиції учнівської молоді».

Виступили:

   Жулавська Л.Л. (класний керівник групи №14) – «Мета та завдання військово-патріотичного виховання – важлива складова цілеспрямованої діяльності класного керівника у формуванні громадянської позиції учнівської молоді»;    Славопас О.М. (класний керівник групи №15) – «Напрямки військово-патріотичного виховання – важлива складова цілеспрямованої діяльності класного керівника у формуванні громадянської позиції учнівської молоді»;

   Кравець О.Ф. (класний керівник групи №10) – «Принципи військово-патріотичного виховання – важлива складова цілеспрямованої діяльності класного керівника у формуванні громадянської позиції учнівської молоді».

10 січня 2018 року відбулось засідання методичної комісії класних керівників у формі педагогічного читання на тему: “Комплексно-цільова програма з удосконалення системи громадського виховання “Ми — українці”.

План проведення педагогічних читань

Вступне слово голови методичної комісії Мельник Л.Й.

Мета й завдання програми з удосконалення системи громадянського виховання “Ми — українці”.

1. Брик Ю.Р. - класний керівник групи №13.

Головна мета системи громадянського виховання “Ми — українці”. Виховання патріота, формування та розвиток рис, умінь і навичок.

2. Теребенець Л.В. - класний керівник групи №16.

Основні завдання комплексно-цільової програми з удосконалення системи громадянського виховання “Ми — українці”.

3. Забитівська Т.Я. - класний керівник групи №25.

Шляхи та засоби реалізації комплексно-цільової програми з удосконалення системи громадянського виховання “Ми — українці”.

4. Рихлевич Л.І. - класний керівник групи №24.

Принцип громадянського виховання.

5. Бригадир Л.А. - вихователь.

Зміст виховання комплексно-цільової програми з удосконалення системи громадянського виховання “Ми — українці”.

08 грудня 2017 року відбулося засідання методичної комісії у формі круглого столу на тему «Концептуальні засади національно-патріотичного виховання учнівської молоді» (з досвіду роботи класних керівників). Виступили класні керівники: групи №31 - Гуска М.І., групи №28 – Ярмошевич О.Б., групи №35 – Пташник Н.Б., групи №36 – Ількевич Т.І. 29 листопада 2017 р. класним керівником Ярмошевич О.Б. і учнями групи №28 в училищі проведено виховний захід на тему: «Не згаси свічку пам’яті», приурочений 85-ій річниці пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років та геноциду українського народу.

          Ті чорні дні голодомору,

  Мов рана, що не заживає,

         Вона крізь час тривожить душу,

  І спокою вона не має…

                                                 Г. Нечесна

31 жовтня 2017 року відбулось засідання методичної комісії у формі творчої лабораторії класних керівників на тему: "Удосконалення процесу виховання шляхом вибору ефективних форм виховної роботи". Досвідом роботи з даного питання ділились: Шуль Х.З. (класний керівник групи №33), Бригадир Л.А. (вихователь).   18 вересня 2017 року відбулося чергове засідання з питань:

1. Нормативно-правове забезпечення виховного процесу у навчальному закладі.

Заступник директора - Осадчук Л.В.

2. Погодження переліку виховних проблем, над якими працюватимуть члени методичної комісії у 2017-2018 н.р. та затвердження графіка відкритих виховних заходів.

Голова методичної комісії - Мельник Л.Й.

31 серпня 2017 року відбулося засідання методичної комісії за планом: 

 • Про основні завдання, форми та види виховної діяльності вихователів, класних керівників у 2017-2018 н.р.
 • Затвердження плану роботи методичної комісії на 2017-2018 н.р.

Голова методичної комісії - Мельник Л.Й.

 • Ознайомлення з методичними рекомендаціями щодо проведення першого уроку.

Заступник директора - Осадчук Л.В.

  31 травня 2017 року відбувся семінар на тему: "Вибудовування системи національно-патріотичного виховання у навчальному закладі" . План проведення:

 1. Мета національного виховання.
 2. Завдання патріотичного виховання.
 3. Форми національного виховання.

16 травня 2017 року група № 20 разом з керівниками групи Романів С.К. і Суп І.З. та художніми керівниками Бартків Л.Д. і Горбачовою Є.В., підготували виховний захід на тему " Видатні жінки України". 15 травня 2017 року учні групи №10 та класний керівник Мельник Л.Й. підготували та провели відкритий виховний захід на тему "Нехай вам, любі, доля усміхнеться" 26 квітня 2017 року відбулось засідання методичної комісії у формі педагогічної вітальні "Серце віддаю дітям". Творчий портрет кл.керівника групи №22 Явор Н. Я. 6 квітня 2017 року в учнівській вітальні «Лелітка» відбулось свято духовності «Повторю молитву щиру і небесну…"Виховний захід підготувала вихователь гуртожитку Грицишин Л.І. з учнями групи №20 та №10 14 березня 2017 року відбувся семінар на тему: "Шляхи удосконалення професійної майстерності класних керівників" 22 лютого 2017 року учні групи №14 та класний керівник Рихлевич Л.І. підготували та провели виховний захід "Герої не вмирають" присвячений пам'яті Героїв Небесної сотні. У літературно-музичній композиції учні пригадали початок Майдану, хронологію подій Революції Гідності, вшанували пам'ять тих людей, які віддали своє життя за нас, за краще майбутнє нашої держави.

Святом юності, краси, позитивного настрою стала флірт-вечірка, присвячена Дню всіх закоханих.

Цікаві та оригінальні конкурси, які проходили на сцені, не залишили байдужими жодного глядача у залі. За результатами вердикту мудрого журі і гучністю аплодисментів уболівальників «Міс Шарм» стала учениця групи №23 Голик Люба,«Міс Жіночність» учениця групи №22 Мовшук Тетяна«Міс Чаклунка» учениця групи №12-Т Ліля Цапик. Титул «Містер Інтелектуал» виборов учень групи №23 Петришин Віталій«Містер Дотепність» учень групи №22 Витягловський Василь, «Містер Мужність» учень групи №12-Т Олійник Тарас. Валентином і Валентиною вечірки стали Голик Люба і Петришин Віталій, вони отримали подарунковий сертифікат на романтичну вечерю у Франс.ua. Виховний захід провели: класний керівник групи №23 Казмірук Р.Г. та учні за професіями оператор комп’ютерного набору, перукар (перукар-модельєр). 4 січня 2017 року відбулися педагогічні читання на тему: «Софія Русова – український педагог, прозаїк, літературознавець і громадянська діячка». План педагогічних читань:

 1. Життєвий та творчий шлях Софії Русової. Найважливіші принципи педагогічної концепції визначного педагога.

Ярмошевич О.Б., кл.керівник групи№18

 1. Ідея національного виховання в педагогічній спадщині Софії Русової. Казмірук Р.Г., кл.керівник групи №23
 2. Питання морального виховання у творчому доробку Софії Русової. Чорна І.Я., кл.керівник №35
 3. Концепція мовної освіти й мовленнєвого розвитку в педагогічній спадщині Софії Русової.

Рихлевич Л.І. кл. керівник №14 1 грудня 2016р. відбулось засідання методичної комісії класних керівників у формі круглого столу на тему "Організація громадянського виховання учнів в ТВПУ сфери послуг та туризму". З досвіду роботи класних керівників Гуски М.І., Солонинки В.Р. 29 листопада 2016р. відбулась виховна година-реквієм на тему "Пам'ять серця". Підготували і провели учні групи №33, класний керівник Кравець О.Ф. та художні керівники училища. 26 жовтня 2016 року відбулося засідання методичної комісії класних керівників у формі творчої лабораторії класних керівників, вихователів на тему «Сучасні підходи до організації роботи класного керівника, вихователів». План:

 1. Зміст та методи навчально-виховного процесу, які спрямовані на розвиток особистості учнів (Мельник Л.Й., голова методичної комісії);
 2. Психологічні аспекти потенційних можливостей учнівського колективу (Забитівська Т.Я., психолог, класний керівник групи №15);
 3. Формування правової свідомості, моральної культури та соціальної зрілості (Пташник Н.Б., класний керівник групи №25);
 4. Стратегія та методи виховної роботи, організаційні форми, спілкування, тактика та стиль діяльності (Грицишин Л.І., вихователь)

20 жовтня в літературно-мистецькій вітальні «Лелітка» відбулося свято Покрови. Виховний захід підготувала і провела вихователь Грицишин Л.І. разом з учнями 20 і 23 груп. 26 вересня 2016 року відбулось чергове засідання методичної комісії, на якому розглянуто:

 1. Нормативно-правове забезпечення виховного процесу у навчальному закладі.
 2. Погодження переліку виховних проблем, над якими працюватимуть члени методкомісії у 2016-2017 н.р. та затвердження графіка виховних заходів.

  30 серпня 2016 року відбулось засідання методичної комісії з таким порядком денним

 1. Про основні завдання, форми та види виховної діяльності вихователів, класних керівників у 2016-2017 н.р.
 2. Затвердження плану роботи методичної комісії на 2016-2017 н.р.
 3. Ознайомлення з методичними рекомендаціями щодо проведення першого уроку.

  8 червня відбулось тренінгове заняття з елементами арт-терапії «Співробітництво – важливий чинник для виховання дитини». Мета: створити атмосферу психологічного благополуччя, емоційного комфорту для кожного члена колективу; сприяти формуванню почуття впевненості, підвищення самооцінки, умінню відволікатись від повсякденних проблем, отримувати моральне задоволення. Засідання проводилось за активної участі психолога навчального закладу Забитівської Т.Я. План

 1. Вправа "Кросворд"
 2. Вправа "З простого складне, із складного - просте"
 3. Вправа "Сніжинка"
 4. Вправа "Малюнок автопортрет".

31 травня відбулось засідання методичної комісії у формі "Педагогічні посиденьки". Мета: усвідомлення учасниками свого творчого потенціалу та креативності в собі: розвиток навичок та вмінь керувати креативним процесом; подолання стереотипів та бар'єрів, які обмежують творчий потенціал класного керівника. 16 березня відбулось засідання методичної комісії у формі педагогічної вітальні "Серце віддаю дітям" (творчий портрет класних керівників, вихователя). На якому презентували свій досвід роботи класні керівники: Брик Ю.Р., Пташник Н.Б. та вихователь Чернихівська Т.О. 15 березня 2016 року в актовому залі училища відбувся вечір відпочинку «Жінка-Весна». Про видатних українок, які творили і сьогодні творять історію, розповіла створена учнями відеопрезентація. Матерям, дружинам, коханим тим, хто сьогодні захищає Україну, учні подарували найтепліші слова вітання. Справжнім сюрпризом стало галантне привітання хлопців груп №32 і 23 всіх присутніх у залі жінок і дівчат першими весняними квітами. Підготували та провели вечір учні груп №32, 23, класний керівник Олійник Н.М. З нагоди вшанування річниці від Дня народження Великого Кобзаря, в гуртожитку№2 вихователь Фреяк М.Й. провела відкриту виховну годину на тему: «Жінки в житті Шевченка». 25 лютого 2016 року відбувся захід на тему «Благослови, небес Владико, пожертву чесну і велику», котрий підготували учні групи №33 разом із класним керівником Кравець О.Ф.

24 лютого 2016 року в учнівській вітальні "Лелітка" відбувся літературно-мистецький вечір "Твої листи завжди пахнуть зов'ялими трояндами..." присвячений 145-річниці від дня народження Лесі Українки.

Виховний захід підготувала вихователь Грицишин Любов Іванівна.

21 січня 2016 року в актовій залі училища відбулось родинне свято "Щедрий вечір, добрий вечір!", яке підготувала класний керівник групи №24 Брик Ю.Р. Усі традиційні персонажі українського різдвяного фольклору колядували, щедрували, "водили козу", вітали Меланку і Василя й разом з ними святкувала уся училищна родина. З Новим роком, З Різдвом Христовим! 24 грудня 2015 року відбувся семінар на тему "Формування технологічної культури навчально-виховного процесу". 17 грудня у формі творчої лабораторії пройшло засідання методичної комісії класних керівників на тему: "Сучасні підходи до організації роботи класного керівника в навчальній групі". Досвідом роботи поділились досвідчені класні керівники Ярмошевич О.Б., Братусь М.П., Брик Ю.Р. "Наша мова - диво калинове" - під такою назвою 17 листопада в училищі проходило свято мови, приурочене до Дня української писемності та мови. Захід підготували учні групи №18 під керівництвом викладача української мови та літератури Братусь М.П. 29 жовтня 2015 року відбулось чергове засідання методичної комісії у формі круглого столу на тему: "Шляхи забезпечення всебічного розвитку учнів у позакласній виховній роботі". На засіданні виступила голова методичної комісії Мельник Л.Й., яка наголосила на завданнях позакласної роботи та меті і завданнях діяльності класного керівника. З даного питання поділились досвідом роботи класний керівник групи №15 Пташник Н.Б. та вихователь Чернихівська Т.О. 15 жовтня 2015 р. в актовій залі училища учнями групи №12 та класним керівником Явор Н.Я., проведено виховний захід на тему: «Повертайся живим, повертайся, солдате, додому». День захисника України – це свято всіх, хто захищає свою Батьківщину. Ведучі згадали звитяги козаків, воїнів УПА, які відстоювали нашу незалежність. Найбільший інтерес в учнів викликав презентаційний матеріал про учнів-випусників навчального закладу, що беруть участь у військовийх діях на сході України. Розбудили в серцях патріотичні почуття пісні «Мальви», «Над землею тумани», «Повертайся, солдате», «Україно» у виконанні вокального ансамблю «Мальви». Учасники поетапного театру «Рампа» зачитали листи до солдатів – захисників України. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять загиблих бійців АТО, мирних громадян, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність України.