Характеристики професій

Кравець

Кваліфікація: 2-3 розряди

Повинен вміти на 2-й розряд: Ремонтувати на машинах або вручну тканини та вироби. Виконувати строчки ручних та машинних стібків. Виготовляти вироби постільного, столового асортименту, фартухів, чохлів, штор, мішків. З’єднувати деталі швейних виробів машинними строчками різної конфігурації, дублювати дрібні деталі, виконувати штопання. Очищати готові вироби. З’єднувати вручну фурнітуру, ґудзики без обмотування ніжки під час пошиття та ремонту різних виробів. Знімати фурнітуру, оздоблення, хутряні коміри з виробів, пакувати фурнітуру, оздоблення, маркувати за номерами речі в хімічному чищенні та фарбуванні одягу.

Повинен вміти на 3-й розряд: Шити за індивідуальними замовленнями спідниці та брюки без підкладки, ремонтувати натільну білизну (типу трусів і сорочок), столову та постільну білизну, з різноманітних матеріалів на машинах або вручну відповідно до паспортів замовлень, державних стандартів, технічних умов і встановленої технології обробки., обметувати зрізи деталей, петель на спеціальній машині, копіювати лінії, які намітив закрійник, на симетричні деталі різними способами, пришивати ґудзики з обмотуванням ніжки. Розпорювати вироби та чистити деталі, склеювати прямі розриви матеріалу. Шити за індивідуальними замовленнями халати, сукні, блузи нескладної технологічної обробки, а також моделі та зразки. Обробляти та ремонтувати підкладку, бортову і утеплювальну прокладку та стьобати хутряний крій з прокладкою. Виконувати волого-теплову обробку дрібних деталей під час пошиття та ремонту різних виробів, чистити вироби у готовому вигляді. Усувати дрібні неполадки в роботі швейного устаткування, проводити його чищення та змащування.

Кравець

Кваліфікація: 4 розряд

Повинен вміти: Виготовляти з розподілом праці та ремонтувати брюки, напівкомбінезони. Ремонтувати й оновлюватинатільну білизну (типу піжам, кальсонів, нічних та нижніх сорочок), постільну фасонну білизну та інші подібні їм вироби з різних матеріалів на машинах вручну без розподілу праці або з її розподілом у бригаді. Брати участь у запуску нових моделей у виробництво уразі наявності в складі робіт операцій з: обробки  прорізних кишень, обшивних петель, викроювання та підгонки підкладки з верхом виробу, обробки пояса брюк, обробки задніх половинок брюк, спрасування вручну для створення форми чи посадки;  остаточної волого-теплової обробки зазначеного виробу. Шити за індивідуальними замовленнями верхні сорочки, а також моделі та зразки. Брати участь у запуску нових моделей у виробництво  уразі наявності в складі робіт операцій з: обробки бортів, лацканів, комірів, горловини, пройм, розрізів переду планками, з’єднання коміра з горловиною, зметаних рукавів з проймами, обшивання петель вручну; виконувати волого-теплову обробку пілочок, рукавів, наметування підборту, верхнього коміра, остаточної волого-теплової обробки  верхніх сорочок. Проводити лагодження швейних виробів середньої складності з використанням машинних та ручних робіт. Шити з розподілом праці куртки, жилети чоловічі (крім жилетів на хутряній підкладці),  бушлати, сорочки формені у разі наявності в складі робіт операцій з: обробки бортів, лацканів, комірів, горловини, пройм, прорізних кишень, обшивних петель, з’єднання коміра з горловиною, зметаних рукавів з проймами, викроювання та підгонки підкладки за верхом виробу, спрасування вручну пілочок верху для створення форми в області грудей, посадки зметаних рукавів, наметування підборту, верхнього коміра, остаточної волого-теплової обробки зазначених виробів. Обробляти деталі верху, низу виробів, наметувати пілочки на бортову прокладку вручну, вистьобувати підкладку й утеплювальну прокладку з виробом, виконувати  волого-теплову обробку виготовленої бортової прокладки, дублювати деталі на пресі, виконувати  волого-теплову обробку деталей виробу після розпорювання та чищення, ремонтувати шляхом вклеювання, вшивання, пришивання, застрочування вставок, доточок, накладок, на ділянках верху під час пошиття та ремонту різних виробів. Зашивати дефекти в штучних виробах зі збереженням рисунка, штопати візерунчасті та капронові вироби, трикотажні полотна, розправляти затяжки. Оздоблювати вироби строчками, додатковими деталями та фурнітурою. Готувати вироби до примірок індивідуально або в бригадах з розподілом праці.

Кравець

Кваліфікація:5 розряд

Повинен вміти: Виготовляти вироби платтяного асортименту складної технологічної обробки, виготовляти корсетні вироби; виконувати вметування або вшивання невметаних ластовиць, рукавів в закриту пройму, вшивання чашок бюстгальтера в закритий зріз, ремонтувати корсетні вироби,Виготовляти  зразки одягу з використанням сучасної технології обробки. Виготовляти  жіночий верхній одяг костюмно – пальтового асортименту за індивідуальним замовленням з примірками (пальто демісезонне, пальто зимове, вироби з хутра). Виконувати художнє оздоблення виробів, підкроювати  дрібні деталі верху підкладки, прокладки; здійснювати вметування та вшивання рукавів, комірів; усувати неполадки в роботі швейного устаткування. Готувати  вироби до примірок, здійснювати  лагодження швейних виробів з використанням машинних та ручних робіт. Виконувати дублювання і волого-теплову обробку всіх деталей та готового одягу. Проводити контроль та самоконтроль якості виробу. Шити за індивідуальними замовленнями верхній чоловічий одяг(піджаки, фраки, пальто), формений одяг (кітелі, мундири, шинелі), а також моделі та зразки, ремонтувати та оновлювати брюки, напівкомбінезони, верхні сорочки, куртки, жилети чоловічі(крім жилетів на хутряній підкладці), бушлати, сорочки формені різноманітних матеріалів на машинах або вручну без розподілу праці або з її розподілом у бригаді у разі наявності в складі робіт операцій з : відновлення крейдяних ліній, нанесення після примірки, викроювання, підкроювання деталей верху, підрізки деталей верху з попереднім наметуванням ліній. Шити з розподілом праці та ремонтувати пальта, піджаки, фраки, візитки, жакети на прокладці та підкладці, верхні хутряні вироби, шинелі, плащі, кітелі, мундири, комбінезони, у разі наявності в складі робіт операцій з: обробки бортів, лацканів, коміра, горловини, пройм, прорізних кишень, обшивних петель, розрізів переду планками, з’єднання коміра з горловиною, зметаних рукавів з проймами, ліфу зі спідницею, підкладки з верхом виробу при обкантованих деталях верху, обметування петель вручну, викроювання та підгонки підкладки за верхом виробу, спрасування вручну пілочок верху для створення форми в області грудей, посадки зметаних рукавів, наметаного підборту,  верхнього коміра. Виконувати художню штопання, штукування, вплітати вставки, розпошивати шви під час ремонту різних виробів та матеріалів.

Закрійник

Кваліфікація –  4 розряд

Повинен уміти: Розкроювати  перед пошиттям та перекроювати під час ремонту натільну та постільну білизну, корсетні вироби зі зніманням мірок за силуетними основами лекал, одержаних від моделюючих організацій, вибирає фасони виробів. Приміряти вироби на фігурі замовника, крейдувати, підрізувати  деталі після примірки. Здавати готові вироби замовникам, погоджувати  із замовником характер ремонту натільної білизни, корсетних виробів, виявляти дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту під керівництвом закрійника вищої кваліфікації.

Кваліфікація – 5 розряд

Повинен уміти: Розкроювати перед пошиттям та перекроювати під час ремонту, оновленні, перешитті виробів одягу пальтово-костюмного та платтяного асортименту, виробничого одягу зі зніманням мірок за силуетними основами лекал, одержаних від моделюючих організацій. Вибирати фасони виробів, приміряти вироби на фігурі замовника, робити крейдування та підрізувати деталі після примірки. Здавати готові вироби замовникам. Погоджувати із замовником характер ремонту виробів одягу пальтово- костюмного та платтяного асортименту, виробничого одягу'. Виявляти дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту, оновлення, перешивки під керівництвом закрійника вищої кваліфікації. Розкроювати перед пошиттям та перекроювати під час ремонту натільну та постільну білизну, корсетні вироби  «по лекалам, або шляхом побудови креслень деталей безпосередньо на матеріалі, вибирати фасони з зарисовкою їх у паспорт замовлень, знімати мірки із фіґури замовника. Виготовляти  лекала  для розкрою виробів вибраних фасонів. Приміряти вироби на фігурі замовника у процесі виготовлення, крейдувати та підрізати  деталі після примірки. Інструктувати робітників, перевіряти якість готових виробів за естетичними та конструктивно-ергономічними показниками. Здавати готові вироби замовникам, погоджувати із замовником характер ремонту натільної та постільної білизни, корсетних виробів. Виявляти самостійно дефекти матеріалів або виробів, принесених для ремонту.

Вишивальник

Кваліфікація – 1 розряд

Повинен уміти: заправляти матеріали у п’яльці, закріплювати кінці ниток; вирізувати нитки переходів на вишитих полотнах, висмикувати нитки по краю деталей; добирати бісер, нитки; обробляти кути виробів; заметувати рубець; виконувати початкові шви ручної вишивки.

Кваліфікація – 2 розряд

Повинен уміти: вишивати на машинах або вручну на різних матеріалах (крім капрону, шифону, жоржету, тюлі, оксамиту, крепдешину) лінійні мережки простим або фасонним ажуром, строчки та шви за контурами малюнка, техніки простої складності (ретязь, занизування, низь, штапівку, поверхницю, кафасор за лінійними малюнками), реквізити на кусках тканини, операційні вишивки; обв’язувати кінці виробів бахромою; приметувати аплікації; вирізати спеціальними ножицями без підрізів та порушення малюнка вишиті та штучні вироби, фестони, мереживо та шитво, виготовлене на вишивальних машинах; розраховувати, надрізати та висмикувати нитки для створення прямолінійних мережок, простих мотивів прямолінійних форм; виконувати прийоми роботи з малюнком для вишивки.

Оператор комп’ютерного набору

Кваліфікація – І категорія

Повинен уміти: виконувати операції з базами даних, на комп’ютерному устаткуванні (введення, опрацювання, накопичення, систематизація та виведення інформації) відповідно до затверджених процедур та інструкцій з використанням периферійного обладнання, систем передавання (приймання) даних; готувати до роботи устаткування: магнітні диски, стрічки, картки, папір; працювати в текстовому редакторі з введенням тексту та його редагуванням; оперувати з файлами, записувати текст на дискету або переносити на папір за допомогою друкувальних пристроїв; виконувати інші операції технологічного процесу опрацювання інформації (приймати і контролювати вхідні дані, готувати, виводити та передавати вихідні тощо); керувати режимами роботи периферійного обладнання згідно із робочими завданнями (підготовка текстів і графічних документів, розрахунків таблиць, переліків, списків тощо); своєчасно застосовувати коригувальні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування; доповідати відповідальному працівникові про виявлені відхилення від установлених норм функціонування комп’ютерного устаткування; здійснювати передавання (приймання) інформації по мережах відповідно до вимог програмного забезпечення; постійно вдосконалювати уміння та навички роботи з клавіатурою. У разі необхідності виконувати обов’язки секретаря керівника (організації, підприємства,установи), вести діловодство.

Виконувати роботи в текстовому редакторі з введенням 10-пальцевим методом текстів, які містять спеціальну термінологію, формули, інші абетки тощо.

Кваліфікація - ІІ категорія

Повинен уміти: виконувати операції з базами даних на комп’ютерному устаткуванні (введення, опрацювання, накопичення, систематизація та виведення інформації) відповідно до затверджених процедур та інструкцій з використанням периферійного обладнання, систем передавання (приймання) даних; готувати до роботи устаткування: магнітні диски, стрічки, картки, папір; працювати в текстовому редакторі з введенням тексту та його редагуванням; оперувати з файлами, записувати текст на дискету або переносити на папір за допомогою друкувальних пристроїв; виконувати інші операції технологічного процесу опрацювання інформації (приймати і контролювати вхідні дані, готувати, виводити та передавати вихідні тощо); керувати режимами роботи периферійного обладнання згідно із робочими завданнями (підготовка текстів і графічних документів, розрахунків таблиць, переліків, списків тощо); своєчасно застосовувати коригувальні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування; доповідати відповідальному працівникові про виявлені відхилення від установлених норм функціонування комп’ютерного устаткування; здійснювати передавання (приймання) інформації по мережах відповідно до вимог програмного забезпечення; постійно вдосконалювати уміння та навички роботи з клавіатурою. У разі необхідності виконувати обов’язки секретаря керівника (організації, підприємства,установи), вести діловодство.

Агент з організації туризму

Кваліфікація — Агент з організації туризму

Повинен уміти: виконувати роботи, пов’язані з реалізацією комплексу туристичних послуг та гостинного обслуговування; бути представником суб’єкта туристичної діяльності та обслуговування і виступати від його імені; діяти відповідно до законодавства України  про туризм та інших нормативних актів органів виконавчої влади в цій галузі; працювати під керівництвом професіонала з туристичної діяльності. Вивчати вітчизняний та зарубіжний ринки туристичних послуг та обслуговування, характеристики обертів туристичної індустрії; робити аналіз змісту, вартості, особливостей послуг гостинності: готелів, музеїв, транспортних підприємств. Брати участь у розробці обслуговування на внутрішніх та в’їзних (міжнародних) маршрутах; самостійно здійснювати підготовку даних для складання кошторисів турів або екскурсій; виконувати рекламну діяльність з метою залучення та гостинного обслуговування громадян (оздоровлення, раціональне використання вільного часу, проведення змістовного дозвілля, ознайомлення з історико-культурною спадщиною, природним середовищем); надавати повну інформацію про обсяг, умови та якість туристичних послуг та забезпечувати екопривабливість туру, що пропонуються суб’єктом туристичної та готельної діяльності. Володіти навиками міжособистісного та професійного спілкування, в тому числі запобігати та в межах компетенції вирішувати конфліктні ситуації. Самостійно вести облік заявок і договорів на проведення турів або екскурсій і складати відповіді документи звітності; брати участь в оформленні угод із споживачами туристичних послуг, туристичних ваучерів, путівок, маршрутних книжок, інших документів, що визначають статус туристів і є основою для здійснення туру або екскурсії; забезпечувати своєчасне придбання проїзних документів для груп туристів, виконувати інші обов’язки, покладені на нього суб’єктом туристичної діяльності. Виконувати роботу з посольствами та консульськими відділами для отримання віз. Володіти інформаційними технологіями , офісною технікою.

Адміністратор

Кваліфікація: Адміністратор

Повинен уміти: Забезпечувати роботу з ефективного і культурного обслуговування відвідувачів. Створювати для них комфортні умови. Здійснювати контроль за збереженням матеріальних цінностей. Консультувати відвідувачів з питань наявних послуг. Вживати заходів щодо запобігання і ліквідації конфліктних ситуацій. Розглядати претензії, пов’язані з незадовільним обслуговуванням відвідувачів, і вживати відповідних організаційно-технічних заходів. Здійснювати контроль за раціональним оформленням приміщень, стежити за оновленням і станом реклами у приміщеннях і на будівлі. Забезпечувати чистоту і порядок в приміщеннях і на прилеглих до них територіях. Контролювати додержання робітниками підприємства, установи, організації трудової і виробничої дисципліни, правил і норм охорони праці, вимог виробничої санітарії і гігієни, протипожежного захисту. Інформувати керівництво підприємства, про наявні недоліки в організації обслуговування відвідувачів, вживати заходів щодо їх ліквідації, здійснювати контроль за виконанням працівниками вказівок керівництва підприємства.

Перукар (перукар-модельєр)

Кваліфікація: перукар

Повинен уміти: виконувати послуги з миття голови; прості, класичні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки. Виконувати укладання волосся феном за класичною технологією, гарячу завивку волосся горизонтальними локонами, прості зачіски із застосуванням бігуді. Виконувати послуги з хімічної завивки волосся із застосуванням звичайних коклюшок за класичною технологією.  Фарбувати волосся тон у тон барвниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся.

Кваліфікація: перукар 2 класу

Повинен уміти: виконувати послуги з миття  голови, прості,  класичні та базові модельні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки; виконувати укладання волосся феном способом “бомбаж”, “брашинг”,   гарячу завивку волосся  локонами різних видів,  прості та базові модельні зачіски із застосуванням бігуді.  Виконувати послуги з  хімічної завивки волосся із застосуванням звичайних та спіральних коклюшок.  Фарбувати волосся  барвниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся сучасними способами. Виконувати  зачіски концентрованого типу з довгого волосся.

Кваліфікація: перукар 1 класу

Повинен уміти: виконувати послуги з миття та масажу голови, прості та класичні, базові та сучасні, чоловічі, жіночі та дитячі модельні стрижки із застосуванням прогресивних методів та технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини; виконувати укладання волосся феном способом “бомбаж”, “брашинг” та пальцями рук,   гарячу завивку волосся  локонами різних видів та хвилями із застосуванням прогресивних інструментів та способів, прості модельні зачіски із використанням різних типів бігуді та з урахуванням індивідуальних особливостей людини. Виготовляти пастижерні вироби та доповнення. Виконувати послуги із холодного укладання волосся хвилями,  хімічної завивки волосся різними способами із застосуванням  як класичних, так і прогресивних технологій. Фарбувати волосся  фарбниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся, володіти сучасними способами фарбування, колорування. Виконувати модельні зачіски різних типів із довгого волосся.

Кваліфікація: перукар-модельєр

Повинен уміти: виконувати послуги з миття та масажу голови,  моделювати класичні, сучасні та перспективні чоловічі, жіночі та дитячі стрижки із застосуванням прогресивних методів та технологічних прийомів з урахуванням індивідуальних особливостей людини; персоніфікацію та розроблення нових моделей стрижок. Виконувати укладання волосся феном способом “бомбаж”, “брашинг” та пальцями рук, а також створювати комбіновану укладку феном. Виконувати послуги з гарячої завивки волосся локонами різних видів та хвилями, гарячої завивки із застосуванням прогресивних інструментів та способів з урахуванням індивідуальних особливостей людини та діагностики волосся. Розробляти та моделювати зачіски із використанням різних типів бігуді з урахуванням індивідуальних особливостей людини, зачісок із застосуванням різних способів укладки та пастижерних доповнень. Моделювати та виготовляти пастижерні вироби, доповнення та складні прикраси. Виконувати послуги із холодного укладання волосся хвилями, хімічної завивки волосся різними  способами із застосуванням як класичних так і прогресивних технологій. Фарбувати всі види волосся барвниками різних груп, зафарбовувати сивину, знебарвлювати волосся, здійснювати часткове фарбування волосся, володіти сучасними способами фарбування, колорування. Розробляти та креативно фарбувати волосся. Виконувати модельні зачіски різних типів з довгого волосся з урахуванням призначення та індивідуальних особливостей людини. Виконувати конкурсні зачіски (жіночі та чоловічі) та бути учасником змагань з перукарського мистецтва. Надавати консультації перукарям з виконання різних видів перукарських робіт.

Манікюрник

Кваліфікація – 2 розряд (ІІ клас)

Повинен уміти: гігієнічно чистити нігті на пальцях рук; знімати лак, гель-лак; обпилювати нігті для надання їм потрібної форми,покривати їх лаком, гель-лаком;підбирати лаки різних видів кольорів та відтінків; дезінфікувати, інструмент.

Кваліфікація – 3 розряд (І клас)

Повинен уміти: гігієнічно чистити нігті на пальцях рук; знімати лак, гель-лак; обпилювати нігті для надання їм потрібної форми, покривати їх лаком, гель-лаком; підбирати лаки різних видів кольорів та відтінків; дезінфікувати, інструмент.

- у разі надання послуг з використанням сучасних технологій (нарощування нігтів, накладні нігті, художнє розмальовування).

«Візажист»

Кваліфікація: «Візажист»

Повинен уміти: готувати робоче  місце  для роботи та утримувати  його в належному  стані. Уважно  обслуговувати  клієнтів, правильно користуватися інструментом, приладдям. Дотримуватись правил охорони праці та безпечного виконання робіт, виконувати підготовчі роботи для  обслуговування клієнтів. Виконувати  демакіяж та підготовку  обличчя клієнта до роботи. Виконувати різні  види  корекції обличчя та очей, виконувати  макіяж повсякденний, діловий, вечірній, святковий, авангардний та інші. Виконувати корекцію брів за допомогою пінцета та/або косметичних засобів. Користуватися різноманітними засобами  декоративної  косметики,  косметики для догляду за обличчям. Виконувати заключні роботи з обслуговування клієнтів. Робити дезинфекцію, чистити професійне обладнання.

Флорист

Кваліфікація – 2 розряд

Повинен уміти: готувати для роботи згідно з затвердженою у встановленому порядку технологією первинного оброблення рослинного матеріалу: зрізані квіти, гілки, плоди, листя тощо. Додержуватись правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та гігієни, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Кваліфікація – 3 розряд

Повинен уміти: виготовляти бутоньєрки, букети, прості сюжетні композиції з живих зрізаних квітів та іншого рослинного матеріалу відповідно до затверджених у встановленому порядку технологічних процесів. Складати композиції за відомими зразками з урахуванням декоративно-стильових ознак українських, європейських, японських та інших шкіл флористики.

Кваліфікація – 4  розряд

Повинен уміти: готувати складні індивідуальні композиції з додержанням стильових особливостей світових шкіл флористики з живих квітів та іншого рослинного матеріалу. Створює індивідуальні композиції із штучних та висушених квітів та декоративно-листяних рослин. Декорує та оздоблює приватні помешкання та садиби, вулиці, площі, офіси, ресторани, концертні зали, театральні сцени, весільні та жалобні церемонії, державні, національні, релігійні та інші урочистості і свята, які відбуваються на вільному повітрі та в приміщеннях. Бере участь у національних конкурсах та виставках флористів.

Кваліфікація –5 розряд

Повинен уміти: виконувати оригінальні композиції особливої складності на замовлення. Створює творчі зразки у стилях різних світових шкіл флористики. Використовує різноманітні технології та способи демонстрації композицій та окремих робіт. Бере участь у національних та міжнародних конкурсах, фестивалях, виставках.

Квіткар

Кваліфікація – квіткар 1 розряду

Повинен уміти: виготовляти стебла із заготовлених деталей; нарізати дріт на відрізки, різні матеріали на смужки та їх фарбувати; перевіряти якість; здавати виготовлені напівфабрикати в установленому порядку.

Кваліфікація – квіткар 2 розряду

Повинен уміти: виготовляти декоративні квіти з тканини та інших матеріалів без теплової обробки; складові частини квітки (тичинки, листки, серцевинки); формувати квітку з однієї-двох деталей крою незалежно від способу обробки деталей і виду квітів; виготовляти гілки на дротяній основі; отримувати заготовлені деталі; виконувати замальовки окремих видів квітів, гілок.

Кваліфікація – квіткар 3розряду

Повинен уміти: виготовляти з використанням теплової обробки декоративні квіти із тканин та інших матеріалів, оздоблювальні та весільні квіти і букети, весільні віночки, квіти на каркасі, квіти декоративні з тіньовим, художнім підфарбовування окремих деталей; готувати фарби; виконувати художнє розфарбовування, теплову обробку деталей; виготовляти тичинки, серцевинки способом в’язання або теплової обробки; складати квіти з трьох і більше видів деталей крою незалежно від обробки деталей; складати гілки, букети, вінки, прості композиції.

Штукатур

Кваліфікація: штукатур 2-го розряду

Повинен уміти: виготовляти вручну та прибивати дранкові щити і поштучну дрань до поверхонь;прибивати ізоляційні матеріали та металеві сітки; готувати вручну сухі суміші (гарцювання) за заданим складом; завантажувати бункер-живильник матеріалами під час пневматичного подавання гіпсу або цементу; набивати цвяхи та обплітати їх дротом; насікати поверхні вручну; пробивати гнізда вручну з установленням пробок; проціджувати та перемішувати розчини.

Кваліфікація — штукатур 3-го розряду

Повинен вміти: виконувати просте обштукатурювання поверхонь, ремонт простої штукатурки та суцільне вирівнювання поверхонь; насікати поверхні механізованими інструментами; натягувати металеву сітку на готовий каркас; обмазувати розчином дротяну сітку; підмазувати місця прилягання наличників та плінтусів до стін; готувати розчини з готових сухих сумішей;приклеювати листи сухої штукатурки за раніше виставленими маяками; прибивати листи сухої штукатурки до дерев'яних поверхонь; обконопачувати коробки та місця прилягання великопанельних перегородок; збирати, розбирати та очищати форми для відливання плит та блоків вентиляційних коробів; відливати плити з укладанням арматури; зачищати та підмазувати плити і блоки вентиляційних коробів; перетирати штукатурку; транспортувати сухі та розчинові суміші у межах робочої зони.

Лицювальник-плиточник

Кваліфікація: лицювальник-плиточник 2-го розряду

Повинен уміти: виконувати найпростіші роботи під час лицювання керамічними, скляними, азбестоцементними та іншими плитками;  підбирати необхідні інструменти, прилади, матеріали; сортувати плитку за розміром, кольором та ґатунком; приготувати розчини та розчинні суміші; підготувати різні види поверхонь, які підлягають облицюванню.

Маляр (будівельні роботи)

Кваліфікація: 2 розряд

Повинен уміти: виконувати найпростіші роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.

 

                                   Фотограф (фотороботи)

      Кваліфікація 3-го розряду

Повинен вміти:

виконувати фотозйомку для документів у павільйоні;

репродукцію зі штрихових плоских оригіналів;

зарядку касет і фотоапаратів різних систем негативними матеріалами; проявлення, фіксування, промивку і сушіння чорно-білих негативних фотоматеріалів;

виготовлення проявляючих та фіксуючих розчинів;   

ретушування і фотодрук знімків для документів;

упорядкування негативів за замовленнями;

первинну обробку цифрових файлів за допомогою графічних редакторів.

    Кваліфікація 4-го розряду

Повинен уміти:

виконувати фотозйомку одиночних портретів, невеликих груп, дітей у павільйоні та за його межами, на постійному майданчику для зйомки на чорно-білі фотоматеріали;

технологічну зйомку нерухомих об’єктів у виїзних умовах, фотозйомки плоских та об’ємних оригіналів у чорно-білому зображенні;

макрозйомку у стаціонарних умовах;

негативне ретушування;

перевіряти апаратуру й оптику.

Взуттьовик з ремонту взуття

Кваліфікація: 2-го розряду

Повинен уміти: виконувати дрібний ремонт шкіряного взуття: прикріплення косячків, рубчиків до підошов або набойок, частини підметки, що відстала, пластин для ковзанів та ін.; дрібний ремонт валяного взуття (латки, підп’яточники та ін.), гумового взуття з заміною частин, що зносилися шляхом приклеювання гумовим та іншими спеціальними клеями; розпорювати по швам заготовки верху взуття на окремі деталі та випорювати ножем задники шляхом підрізання швів без розриву та пошкодження деталей верху взуття, очищати деталі від ниток, що залишилися; сортувати отримані деталі верху взуття з відбором придатних для подальшого використання.

Кваліфікація 3-го розряду

Повинен уміти: виконувати середній ремонт всіх видів шкіряного взуття, окрім чоловічого і жіночого модельного, а саме: виконувати підготовку низу взуття і прикріплення нових підметок, каблуків та набойок, укріплення старих каблуків із заміною металевих геленків (при необхідності), прикріплення старих підошов, пришивання рантів, прикріплення набойок, нарощуванням каблуків, прикріплення або заміна крокульної частини підошов, прикріплення профілактичних підметок; розтягувати нове взуття на колодках; подовження або вкорочення ремінців літнього взуття; виконувати ремонт верху шкіряного взуття: прикріплення або пришивання латок до верху взуття, прикріплення внутрішніх задників, ремонт підкладки, прострочення розпорених ділянок деталей верху взуття, пристрочування застібок «блискавка»; ремонт гумового взуття; прикріплення нових підошов до валяного фетрового взуття; усунення дефектів у готовому взутті та заготовках; розбирання верху та низу взуття без розриву та пошкодження деталей; знімання зношених підметок, каблуків, підошов, простилок, геленків машинним або ручним способом без пошкодження деталей; відокремлення затяжної кромки заготовки верху взуття від устілки та виймання устілки; очищення деталей низу від тексів та цвяхів з розсортуванням їх для подальшого використання.

 Взуттьовик з індивідуального пошиття  взуття

 Кваліфікація 4-го     розряду

Повинен уміти:  виготовляти побутове взуття різних видів ( чоботи, пів чоботи, черевики, півчеревики, туфлі, сандалі, домашнє взуття) клейового методу кріплення на підошвах із різних матеріалів – шкіра, гума, формовані підошви із полімерів, з різною висотою каблуків, за взірцями взуття.

Кваліфікація: 5-го  розряду

Повинен уміти: виготовляти побутове взуття різних видів і фасонів, клейового методу кріплення на підошвах із різних матеріалів, з різною висотою каблуків, ниткового методу кріплення на шкіряній підошві, за індивідуальним замовленням або за взірцями взуття.