Форми методичної роботи

     13 лютого 2020 року відбулося засідання навчально-методичної ради училища. Були обговорені питання вивчення кращого педагогічного досвіду та його узагальнення на рівні методичних комісій; підготовки учнів до ЗНО із загальноосвітніх дисциплін. Викладач Зінченко Н.М. поділилася досвідом підготовки учнів до ЗНО з історії України. Виступили голови методичних комісій Братусь М.П., Діхтяр Ж.С., Сироїжко О.М., Ярмошевич О.Б.

     Заступник директора Богуславець Л.А. ознайомила з моніторингом результатів ІІ туру предметних олімпіад та окреслила завдання, над реалізацією яких працюватимуть педагоги.

    Відповідно до плану реалізації навчально-методичної теми педагогічного колективу 10 лютого 2020 року проведено методичну конференцію “Шляхи вдосконалення навчання щодо вироблення в учнів умінь практичного і творчого застосування ключових компетентностей”.

     Педагоги поділилися досвідом навчання учнів з вироблення у них уміння практично застосовувати ключові компетентності під час навчання та в позаурочний час. З цікавими та змістовними доповідями виступили педагоги Братусь М.П., Гуска М.І., Діхтяр Ж.С., Михальська Р.Г., Романюк М.Б., Славопас О.М., Теребенець Л.В..

     Перед колективом виступила директор училища Грушко Г.Є., яка ознайомила з перспективами розвитку професійної освіти, педагоги прослухали у запису виступ заступника міністра освіти Коржевського П.М.

 

     З метою ознайомлення з професіями, які опановують у нашому училищі, педагоги організували та разом з учнями провели майстер - класи в ТЗОШ №18 з поглибленим вивченням іноземних мов.

     Своєрідне навчання тривало з 09 по 13 грудня. Під керівництвом майстрів виробничого навчання Барабух А.Д., Гевко Ю.П., Гуйди О.Я., Ломіковської М.І., Ониськів О.М., Пташник Н.Б., Сироїжко О.М. наші учні робили макіяж, манікюр, зачіски, творили флористичні композиції, проводили віртуальні екскурсії. У заходах взяла практичний психолог Забитівська Т.Я., яка провела заняття з елементами тренінгу на тему «Я у світі професій».

     У цікавих пізнавальних із професійним спрямуванням заходах взяли участь учні 9х - 11х класів школи, які з ентузіазмом долучилися до опанування секретами професійної майстерності. А для майбутніх випускників училища це також був позитивний досвід: показ умінь і навичок, здобутих у процесі навчання.

 

30 листопада 2019 року у Львові відбувся тренінг для педагогів - "Мистецтво ставити запитання на уроці: запитуємо, щоб розвивати і мотивувати, а не контролювати" від засновниці освітньої платформи "Критичне мислення" Олени Пометун. Педагоги училища Пташник Н.Б. та Явор Н.Я. відвідали захід. Викладачі практикувались у "мистецтві" правильно та коректно ставити закриті, відкриті та спірні запитання, адже серед найголовніших навичок, якими повинні володіти всі вчителі, можна назвати вміння формулювати запитання, ставити їх і заохочувати до вдумливих відповідей. Отримані практичні вміння педагоги зможуть використати на своїх уроках.

 З метою виявлення нових талановитих творців сучасної і майбутньої моди, обміну творчим і практичним досвідом та національними традиціями 26 листопада 2019р. у ТРЦ «Подоляни» відбувся конкурс колекцій молодих дизайнерів одягу «Альтернатива».

     У конкурсі представлено 28 колекцій молодих дизайнерів, учнів та студентів навчальних закладів України, які готують фахівців у сфері дизайну одягу.

     Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму демонструвало чотири колекції в номінаціях:

  • Pro-art – колекція «Магія космосу», автор Сказінська Юлія Петрівна;
  • Folk – колекція «Крез сьогодення», автор Карпів Христина Михайлівна;
  • Pret-a-portep – колекція «Спортивний шпацер», автор Скирпан Світлана Володимирівна;
  • колекція «Школярики», автор Шидлівська Олена Василівна.

      Колекцію «Школярик» відзначено дипломом (ІІ місце) за художню виразність та оригінальність моделей колекції, новизну (використання нових ідей, форм, матеріалів), композиційну побудову та цілісність колекції.

     Вітаємо переможців!

     Відповідно до плану роботи училища 28 жовтня 2019 року відбувся навчальний семінар “Формуємо ключові компетентності учнів”. Методична мета заходу - було ознайомитись з досвідом роботи педагогів на ІІ етапі реалізації науково – методичної проблеми педколективу “Підвищення професійної майстерності педагога як умова усебічного розвитку учня та формування ключових компетентностей успішної особистості випускника”.

     У семінарі взяв участь і виступив із змістовною цікавою доповіддю Брик Р.С., завідувач кафедри менеджменту і методології освіти ТОКІППО, доцент, кандидат педагогічних наук. Досвідом формування ключових компетентностей майбутніх робітників сфери послуг поділилися педагоги Атаманчук І.С., Братусь М.П., Діхтяр Ж.С., Теребенець Л.В., Музика Н.А.

     22-24 жовтня 2019 року в Києві відбулася Одинадцята міжнародна виставка “Інноватика в сучасній освіті - 2019”.

     Наш навчальний заклад взяв участь у рейтинговому виставковому конкурсі та отримав звання “Лідер інновацій в освіті”. Директор училища Грушко Г.Є. взяла участь у науково-практичній конференції “Інноваційні підходи закладів професійної освіти України до розширення соціального партнерства у контексті реалізації державної політики “Сучасна професійна освіта” на період до 2017 року”.

Вітаємо педагогічний колектив з отриманим званням “Лідер інновацій в освіті”!

Бажаємо не зупинятися на шляху професійного зростання!

     16 вересня 2019 року відбулося засідання педагогічної ради на якому директором училища Грушко Галиною Євгенівною висвітлено актуальні питання системи професійної освіти. Накреслено основні завдання на 2019/2020 н.р. над вирішенням яких працюватиме колектив навчального закладу.

     В обговорені взяли участь Цибик І.Т. - заступник директора, Богуславець Л.А. - заступник директора, Іваницька С.В. - заступник директора з виховної роботи, Федорович Т.З. - методист.

    З метою самоосвіти педагоги училища Пташник Н.Б., Явор Н.Я. 14 вересня 2019 року взяли участь у ІІ інноваційному освітньому  форумі «Grani. Місія вчителя сучасності. Vol.2020», який відбувся у Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Девіз форуму: #Твори Надихай Втілюй,

     У форумі взяли участь більше 400 освітян із 17 регіонів України у числі спікерів були педагоги, які увійшли в ТОП-20 кращих учителів України за версією національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

    Під час форуму професорка з Норвегії Інгрід Крістенсен презентувала проект «Упровадження основ демократії в освітній процес Норвегії та України».

    У формі дебатів проведено дискусійну панель про онлайн-освіту, роботу в групах, про роль сучасного педагога (детально розглянуто впровадження в освітню діяльність коуча, тьютора, ментора та фасилітатора), а також відбулося 30 майстер-класів і тренінгів.

     Педагоги відвідали експертні панелі: «Рецепти подолання функціональної неграмотності», доцента КНУ ім. Бориса Грінченка Олександра Авраменка, майстер-клас Юрія Гайдученка на тему: «Адаптивний освітній трек: тренд майбутнього чи необхідність сьогодення?»

    20 – 21 червня 2019 року у ВСПНПУ імені М.П. Драгоманова “Львівський навчально – науковий центр професійної освіти” відбулась Міжнародна Конференція на тему “Сучасні виклики професійної освіти: теорія і практика”, в якій взяли участь майстер в/н за професією флорист, квіткар Пташник Н.Б. та практичний психолог Забитівська Т.Я.

     Науковці з України та Білорусії, представники ЗПО обговорили проблемні питання, що існують у професійній освіті в сучасних реаліях.

     У найбільшому залі ТРЦ “Подоляни” 18 квітня 2019 року проходив конкурс професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання ПТНЗ області, які навчають фаху з професій кондитер, офіціант, перукар.

     Наш заклад на конкурсі представляла  майстер виробничого навчання Атаманчук Ірина Степанівна, яка у професійному змаганні І етапу, що відбувся в училищі 14 квітня 2019 року , посіла перше місце.

     Вечірня зачіска “Кармен”, створена майстром, була доволі складною для виконання, проте вразила легкістю, елегантністю. Створена на основі хвоста, укладеного у високий валик та збита у легку павутинку з волосся, на якому майстер виконала складні технічні перукарські елементи.

     У зачісці була детально продумана колористика волосся, здатна візуально збільшувати, а в певних місцях зменшувати об’єм.

     Журі конкурсу, яке складалося з професіоналів перукарської справи, достойно оцінило роботу Атаманчук І.С. – майстер виробничого навчання посіла І місце, нагороджена дипломом, грошовою премією та годинником, який вручив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

Вітаємо Ірину Степанівну і бажаємо подальших досягнень на професійній ниві!

     11 квітня 2019 року на базі нашого навчального закладу відбулося засідання Атестаційної комісії в управлінні освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, атестували педагогів із ЗПО області. Цьогоріч у ТВПУ сфери послуг та туризму атестували 19 педагогів та керівника гуртка, 14-х педагогічних працівників атестувала комісія ІІІ рівня. Підтвердили кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» 7 педагогів, педагогічні звання «Майстер виробничого навчання І категорії» - 4; «Старший викладач», «Викладач методист» - присвоєно 2-м викладачам; «Майстер виробничого навчання І категорії» - 1.

     Атестація засвідчила ріст професійної майстерності наших педагогів, їх наполегливу працю з реалізації науково-методичної теми колективу: «Підвищення рівня професійної майстерності педагога як умова усебічного розвитку учнів та формування ключових компетентностей успішної особистості випускника».

Великий той учитель,

який проймається

справою, якої навчає.

Катон Старший

     Завершення атестації педагогів – це не лише підсумок роботи за певний період, це перш за все добра нагода проаналізувати роботу педагогічного колективу, виокремити певні позитивні тенденції в розвитку навчального закладу і визначити шляхи подальшого професійного зростання.

     Підсумкове засідання атестаційної комісії відбулося 26 березня 2019 року під керівництвом голови атестаційної комісії Грушко Г.Є. Атестаційна комісія узагальнила результати вивчення професійної діяльності, підвищення фахової компетенції, загальної культури педагогів, які атестувалися ухвалила: відповідність заявленим кваліфікаційним категоріям.

Бажаємо всім педагогам творчого натхнення

 та професійного зростання!

     26 березня 2019 року в училищі відбулася обласна секція старших майстрів ПТНЗ області під головуванням заслуженого працівника освіти України Дзюблюка В.П. зав кабінетом НМЦ ПТО у Тернопільській області.

     Учасники семінару оглянули навчально-матеріальну базу.

     Директор Грушко Г.Є. ділилася досвідом з впровадження елементів дуальної форми навчання в навчально-виробничий процес.

     Старший майстер училища Рихлевич О.С. виступила з питання «Роль майстрів виробничого навчання в організації виробничого навчання на виробництві».

 22-23 березня в м. Хмельницький проходив ІV Всеукраїнський конкурс «Прорив легкої промисловості України» серед  ПТНЗ швейного профілю з розробки дизайну сучасного одягу з елементами світловідбивачів, ініційований Національним галузевим партнером в легкій промисловості України «FASHION GLOBUS UKRAINE».                                             

     Наш навчальний заклад представив дві колекції одягу, які розробили і виготовили учні за професією «кравець, закрійник» під керівництвом майстрів виробничого навчання.

     Колекції відзначені, як найкращі:

  • номінація «Сучасні шкільні колекції» – ІІ місце, диплом, подяка, цінний подарунок;
  • номінація «Сучасні спортивні колекції» – диплом, цінний подарунок.

Нагороди отримують найкращі. Вітаємо колектив з перемогою.

14-16 березня, в Києві відбулася  Десята міжнародна виставка “Сучасні заклади освіти - 2019”, яка за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми, чисельністю учасників, міжнародним представництвом і кількістю відвідувачів є найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні.

     Це унікальний професійний майданчик презентації досягнень освітньої реформи, інновацій і наукових розробок, новітніх методик, ефективних освітніх проектів, програм і рішень.

     Наш навчальний заклад нагороджено золотою медаллю у номінації “Упровадження інноваційних освітніх і виробничих технологій – ефективний засіб підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів за роботу “Використання сучасних виробничих і проектних технологій у процесі підготовки кваліфікованих робітничих кадрів у галузі флористики.

7-8 лютого 2019 року в Івано-Франківську відбувалася міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в освіті».

Організатори заходу - команда проекту,  Державне агентство з питань електронного урядування України, Інститут модернізації змісту освіти МОН України, Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Пріоритетні напрямки роботи конференції:

  • Цифрові технології в освітньому процесі закладів освіти;
  • Інформаційно-освітні веб-ресурси територіальних одиниць;
  • Застосування ІКТ при підвищенні кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Делегація освітян Тернополя, яка брала участь у роботі конференції, ознайомилася з новинками цифрового забезпечення закладів освіти.

Керівники та представники адміністрацій  ТЗОШ № 24, 30, спеціалізованої початкової школи з вивченням основ економіки, Технічного ліцею, ТНВК № 35, ЗДО №3, ТВПУ сфери послуг та туризму детально вивчали створення ІТ-структури для сучасної школи та разом із партнерами проекту окреслили подальші  шляхи його реалізації.

 

    29 січня 2019 року в училищі проведено теоретичний семінар “Життєві компетенції особистості”. Тема надзвичайно важлива для педагогів, адже саме від навчального закладу залежить наскільки підготовленим до життя буде наш випускник.

     Під час семінару прослухали доповіді: “Педагогічні основи життєвої компетентності”(Грушко Г.Є.); “Психологічні основи життєвої компетентності”(Забитівська Т.Я.); співдоповідачами були  Гогусь Л.В.,  майстер виробничого навчання, викладач спецдисциплін, - “Розвиток творчої компетентності учнів”; Рихлевич Л.І., викладач економіки,  - “Розвиток мовленнєвої компетентності учнів”; Конарська О.М., викладач спецдисциплін, -“Життєтворчий потенціал уроків професійно – теоретичної підготовки”.

     Педагоги училища взяли активну участь у семінарі, адже він став ще однією сходинкою в їх психолого – педагогічній самоосвіті.

 12 грудня 2018 року на базі відпочинку “Над Стрипою”(с. Скоморохи, Бучацького району) відбувся семінар – практикум на тему: “Якісно підготовлений персонал – запорука успіху закладів гостинності області”.

     Мета семінару: виробити спільні підходи з налагодження взаємовигідного співробітництва між закладами освіти та туристичної інфраструктури щодо удосконалення освітнього процесу відповідно до вимог регіонального та місцевих туристичних ринків, напрацювання проектів угод про співпрацю, організацію стажування студентів та учнів у закладах харчування та дозвілля, проведення тренінгів з практиками туристичного бізнесу.

     Захід відкрив начальник відділу туризму облдержадміністрації Яцків Р.І. який презентував комплексний туристичний проект “TERNOPIL.UA: new emotions”, де окреслив питання формування мережі туристичної інфраструктури.

     За підсумками семінару для педагогічних працівників сфери туризму та громадського харчування напрацьовано пропозиції щодо проведення тренінгів, співпрацю закладів професійно – технічної освіти із закладами туристичної інфраструктури, громадського харчування. Проведена оглядова екскурсія оздоровчим комплексом “Лісовий” та базою відпочинку “Над Стрипою”.

Підвищення професіоналізму викладачів суспільних дисциплін через навчальну та виховну роботу

     6 грудня 2018 року на базі училища методист НМЦПТО у Тернопільській області Осадчук Л.В. провела семінар на тему: «Підвищення професіоналізмувикладачів суспільних дисциплін через навчальну та виховну роботу». Заступник директора ТОКІППО Шайнюк Ю.Ч. розповів прорезультати проведеного ЗНО у 2018 році та основні вимоги нормативно-правовогозабезпечення ЗНО-2019 року. Методист ТОКІППО Буковин І.Я. зупинився на особливостяхпідготовки до ЗНО з історії у 2019 році.

     З метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді, розуміння значення УНР та ЗУНР для відновлення української державності у 90-х роках ХХ ст. художні керівники ДПТНЗ «ТВПУ сфери послуг та
туризму» Бартків Л.Д., Чикалов О.Д. підгутували та провели захід приурочений 100-річчю ЗУНР.