Флорист, квіткар

Методкомісія за професіями флорист, квіткар, штукатур, лицювальник-плиточник, маляр
Методична комісія працює над проблемою: активізації творчого потенціалу членів методкомісії, пошук раціональних форм і методів професійного навчання і виховання учнів - запорука компетентнісного підходу до якісної підготовки майбутнього робітника високої практичної кваліфікації.

До складу методичної комісії входять: Пташник Наталя Броніславівна - майстер виробничого навчання, викладач спецдисциплін, спеціаліст вищої категорії, голова методкомісії.

Козуб Дмитро Петрович - майстер виробничого навчання, І категорія.

Ремізовська Тамара Миколаївна - майстер виробничого навчання.

Теребенець Любомира Василівна - викладач спецдисциплін, вища категорія, викладач-методист.

Тремба Галина Ігорівна - викладач спецдисциплін, вища категорія, методист.

Гевко Юлія Петрівна - майстер виробничого навчання.

Майстри виробничого навчання, викладачі спецдисциплін особливу увагу приділяють розвитку творчих здібностей учнів при цьому використовують активні форми та методи навчання, посилюють його індивідуалізацію та диференціацію, застосовуючи інноваційні технології   

    18 червня 2020 року у групі 35 за професією флорист, квіткар відбулася Державна кваліфікаційна атестація. Учні виготовляли флористичні об'єкти, настільні композиції з врахуванням сучасних напрямків розвитку флористики.

     У своїх роботах вони проявили творчість та фантазію, гармонійно поєднали флористичні техніки та колірну гаму. Оскільки екзамен відбувався у дистанційній формі, члени комісії мали змогу переглянути відеозахист учнівських робіт.

     Бажаємо випускникам успіхів на ЗНО!

ВІДЕО

ФОТО

     26 лютого 2020 року у ТВПУ  сфери послуг та туризму відбувся майстер-клас  по виготовленню листівок серед учнів за професією флорист. Захід проводила наша випускниця Надія Федорчук-Лясківська, яка зараз працює в одному із квіткових салонів міста Тернополя. Учні спробували свої здібності у створенні вітальних листівок. Кожен із учасників майстер-класу проявив свою творчість та креатив, виготовивши свою неповторну відкритку до свята.

Бажаємо учням хороших ідей  у здобутті професії !

     26 лютого 2020 року на базі нашого навчального закладу проходила міська альтернативна олімпіада «Обери професію». Серед учасників були  п’ятеро учнів шкіл міста Тернополя, які побажали спробувати себе у флористиці.  Їм було запропоновано виготовити один з флористичних виробів міні-колаж у вигляді фото рамки. Майстер - клас з її виготовлення продемонстрували учні 35 групи за професією флорист Мудра Христина та Вітько Карина, під керівництвом майстра виробничого навчання Гевко Юлії Петрівни.

     Всі п’ятеро учасників справилися з виконанням роботи, але  кваліфіковане журі, у склад якого увійшли члени нашої методкомісії: Н.Б. Пташник, Ю.П.Гевко,  найкращою обрали роботу учениці ТЗОШ № 20 Москалюк Маргарити.

     Бажаємо  учасникам олімпіади успіхів і чекаємо їх у нашому навчальному закладі для продовження навчання, щоб пізнати усі тонкощі роботи флориста.

     31 січня 2020 року  відбулася Державна кваліфікаційна атестація з професії флорист II-III розряду , квіткар  III розряду. Був присутній голова комісії, роботодавець, директор пп «Флорія» Болєщук В.М., який з особливою увагою віднісся до участі в проведенні атестації. Відзначив кращі роботи , підготовку учнів до атестації, окремим з них запропонував місце роботи.

    Серед представлених робіт були композиції, колажі, оформлення святкових столів з використання живих та штучних квітів.

    Найкращими були роботи Гедими Марини, Камінської Ярослави, Разюк Олени.

     9 грудня 2019 року у ТВПУ сфери послуг та туризму відбулася Поетапна кваліфікаційна атестація з професії – квіткар I-II розряду.

     Учні продемонстрували роботи, які відповідають цій кваліфікації, виготовивши штучні гілки лілії та жасмину. Найкраще впорались із завданням: Бабій Софія, Камінська Тетяна, Похилюк Люба, Штадлер Надія, Шуль Вікторія.

     Підготували учнів до атестації майстри виробничого навчання за професією квіткар, флорист Гевко Ю.П., та Ониськів О.М.

     Бажаємо учням, щоб це стало хорошим стартом на шляху їхньої професійної діяльності!

     Приємно, коли в сучасних економічних умовах відкриваються нові підприємства, де створюються робочі місця.

     Однією з таких подій у нашому місті стало відкриття квіткової гуртовні 28 жовтня 2019 року «Флорія-маркет». На відкриття такого закладу були запрошені директор нашого училища Грушко Г.Є. та викладач професійно-теоретичної підготовки, майстер в/н за професією флорист, квіткар Пташник Н.Б.

     Власник квіткової гуртовні, роботодавець, з яким ми співпрацюємо не один рік, Болещук В.М. ознайомив гостей із особливостями роботи підприємства, провів екскурсію, демонструючи різні локації та розказав про плани на майбутнє. Зокрема, співпрацю з нашим навчальним закладом щодо підготовки висококваліфікованих робітників.

     Сподіваємося на продовження тісної співпраці та реалізацію усіх творчих задумів.

     11 жовтня 2019 року у ТВПУ сфери послуг та туризму відбулася Поетапна кваліфікаційна атестація  з  професії квіткар, де учні здобули кваліфікацію – квіткар III розряду. З 2 вересня по 10 жовтня 2019 року вони проходили виробничу практику на квіткових підприємствах, магазинах пов’язаних із своєю професією у місті Тернополі та області. Результатом їхньої діяльності підприємці дуже задоволені та дали схвальні відгуки.  Учні училища виготовили власноруч штучні квіти та створили з них весільні букети, вінки, композиції у вазах, горщиках, на драбині, полінах та ящиках з використанням різноманітних декоративних матеріалів. Кожен намагався втілити  у кваліфікаційній роботі  власний задум та фантазію, створивши  щось цікаве та неординарне. Кращими серед них були роботи Антонової Наталії, Барановської Іванки, Волошин Андріани, Бендерської Тетяни, Марчак Діани, Олійник Каріни, Стречик Адріани, Фіялки Наталії Чмир Олени. Підготувала учнів майстер виробничого навчання Пташник Наталія Броніславівна.

 

     Про знакову подію для педагогів та майбутніх флористів, а саме: участь у фестивалі «Бібліофест, 2019», який черговий раз проходив у Тернополі, було надруковано статтю журналіста Миколи Шота у газетах «Вільне життя» та «Урядовий кур’єр».

    Нам приємно, що громадськість схвально відгукнулася про роботу учнів та педагогів-майстрів нашого навчального закладу.

   

     02 жовтня 2019 р. на засіданні методичної комісії розглянуто такі питання:

 1. Про навчання на курсах підвищення кваліфікації та стажування працівників у 2019-2020 н.р.
 2. Про атестацію членів методичної комісії у 2019-2020 н.р.
 3. Про затвердження графіка взаємовідвідування занять викладачів, майстрів виробничого навчання у 2019-2020 н.р.
 4. Огляд наукової, методичної, педагогічної літератури з професій флорист, квіткар; штукатур, лицювальник-плиточник, маляр.

     30 Серпня 2019 р. на засіданні методичної комісії розглянуто наступні питання:

 1. Про педагогічне навантаження викладачів спеціальних предметів на 2019 – 2020 н. р.
 2. Обговорення та затвердження комплекту навчально–програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій: 7331 флорист, 8269 квіткар; 7133.1 штукатур, 7132.1 лицювальник-плиточник, 7141.1 маляр.
 3. Розгляд і затвердження плану роботи методичної комісії на 2019 – 2020 н.р.
 4. Про розгляд та погодження програми практики і переліку кваліфікаційних пробних робіт для проходження практики учнями групи № 25 професія – квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.
 5. Обговорення завдань для проведення поетапної атестації учнів групи № 25 за професією квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.
 6. Про організацію самоосвіти членів методкомісії та погодження індивідуальних планів самоосвіти педагогів.

     24 червня 2019 року у групі №35 за професіями флорист, квіткар відбулася Державна кваліфікаційна атестація.

     Учні представили вироби, які відповідають кваліфікації квіткар III та флорист V розряду.

     Роботи створені майбутніми флористами показали високий рівень володіння професійними знаннями  та навиками.

     Найкращими були вироби Горошко Анастасії, Довгань Олесі, Мельник Юлії, Ободяк Христини, Смакули Люби.

     Вітаємо учнів і бажаємо їм у майбутньому творчих ідей та професіоналізму.

     Протягом двох днів 4 та 5 травня 2019 року педагоги училища брали участь у  ІV Міжнародному флористичному фестивалі у Чинадієвському замку Сент - Міклош, що на Закарпатті. На фестивалі було використано близько 40 тисяч троянд, які стали окрасою флористичних об’єктів, букетів, композицій, прикрас на голову. Доповнила флористичні вироби колекція екокостюмів «Щаслива українська родина», які наші флористи привезли  та розташували у стінах замку. Вона гармонійно поєдналася з інтер’єром замку та представленими флористичними інсталяціями. Родзинкою свята була участь у заходах представників династії родини Габсбургів з Австрії.

     Неймовірні враження,  позитивні емоції, а також цінні подарунки отримали педагоги училища на фестивалі.

     22 квітня 2019 року у рамках декади за професією флорист, квіткар у фойє навчального корпусу училища було оформлено тематичну фотозону, присвячену світлому святу Воскресіння Христового. Для цього було використано флористичні об'єкти, композиції, віночки та ростові квіти з природних матеріалів: сіна, гілок верби, пророщеного вівса. Учням та педагогам сподобався задум фотозони, де  вони із задоволенням робили фото на згадку.

Хай сповнює душу краса великодня

І радість оселиться в серці сьогодні!

 Хай милують око веснянії квіти,

 І будуть щасливі дорослі та діти!!!

     Напередодні величного та світлого свята Паски 22 квітня 2019 року у нашому училищі на базі групи №15 для учнів за професією квіткар, флорист, продовжуючи декаду за професіями, відбувся майстер – клас з виготовлення одного з атрибутів Великодня – писанок. Провела його методист НМЦПТО Тремба Галина Ігорівна, яка цікаво розповіла про історію писанкарства, символіку писанок, технологію їх виготовлення  та майстерно продемонструвала правила виконання розпису. Усі учні з цікавістю слухали розповідь та з захопленням взялися за роботу, виявляючи неабиякий хист до цього мистецтва. Окрім писанок, учні виконали подарункові коробочки, у які упаковують писанки. Кожен з учнів виготовив оригінальну та неповторну писанку на основі запропонованих ескізів. Після роботи усі залишилися задоволеними, бо почерпнули нові знання та спробували нові уміння.

     19 квітня, як додатковий захід до програми декади, в Тернопільській Українській гімназії ім. І. Франка було проведено показ флористичної колекції еко – костюмів «Щаслива українська родина», яка 14 березня 2019 року у місті Києві на десятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти 2019» отримала золоту медаль (автор майстер виробничого навчання за професією флорист, квіткар Пташник Н.Б.).

     Запросила нас провести показ даної колекції вчитель географії гімназії О.В. Сампара  у день екологічного тижня «EKO FASHION DAY». Присутні з захопленням спостерігали за показом і були вражені оригінальністю задуму та майстерністю виконання представлених моделей одягу.

 

     18 квітня 2019 року на базі Тернопільського ВПУ №4 імені М. Паращука відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності серед учнів ПТНЗ з професії “маляр”. Наш заклад представляв учень групи  №16-Т Дмитро Порада, якого готували до обласного етапу майстер виробничого навчання Козуб Д.П., Ремізовська Т.М. та викладач професійно – теоретичних дисциплін Тремба Г.І.. Дмитро наполегливий, цілеспрямований, працьовитий, його девіз: “Якщо маєш мрію, то обов’язково досягнеш мети”. На конкурсі показав високий рівень теоретичної і практичної підготовки та посів ІІ місце, нагороджений дипломом.

Вітаємо тебе, Дмитре!

     9 квітня у рамках декади було проведено майстер - клас з виготовлення штучних квітів з фоамірану, який провела учениця 25 групи за професією флорист, квіткар Разюк Олена. Учні з цікавістю спостерігали за процесом виготовлення штучної квітки з незнайомого до цього часу матеріалу і з задоволенням спробують виконувати квіткові вироби з пластичного матеріалу – фоамірану.

     Цього ж дня (9 квітня) у фойє навчального корпусу училища була проведена виставка – конкурс творчих робіт учнів 15 групи за професією квіткар, які представили на публіку виготовлені власноруч дизайнерські віночки. Відвідувачі виставки мали змогу віддати свій голос за найкращий виріб і у номінації «Приз глядацьких симпатій» визначити переможців. За результатами голосування місця розподілилися таким чином: І місце – виріб Волошин Андріани, ІІ місце (з однаковою кількістю балів)  - Бендерська Тетяна та Антонова Наталя, ІІІ місце – Ліська Вікторія. Вітаємо переможців та бажаємо їм вдосконалювати свою професійну майстерність і в подальшому здобувати перемоги.

     8 квітня 2019 року у рамках декади за професією флорист, квіткар учні 15 групи разом з майстром виробничого навчання Пташник Н.Б. відвідали  Тернопільський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, де з захопленням слухали розповіді керівників закладу різних локацій та розглядали вироби представлені на виставці  - дідухів, павуків та інших робіт, побували у зимовому саду, де ознайомилися з рядом екзотичних рослин, а на дослідній ділянці спостерігали за специфікою посадки зернових культур, які використовуються для виготовлення різдвяної атрибутики.

5 квітня 2019 року  у рамках декади учні 25 групи під керівництвом майстра виробничого навчання Гевко Ю.П. відвідали виставкову залу Тернопільської обласної організації Національної спілки художників України. Учні із цікавістю розглядали твори художника Гульовського Андрія, де були представлені різні жанри образотворчого мистецтва: натюрморти, пейзажі, фігуративна, абстракція. Найбільшу увагу до себе привернули портрети та натюрморти, які вразили майстерністю та технікою виконання.  Учні були дуже задоволені, що відвідали таку творчу виставку.

 2 квітня 2019 року відбувся практичний тур конкурсу фахової майстерності, під час якого учні використавши свою набуту майстерність, творчість, талант успішно справилися з поставленим перед ними завданням. Вироби були настільки оригінальними та креативними, що членам журі було важко  визначитися з переможцем. Але все ж таки, врахувавши  критерії оцінювання конкурсу, найкращими було визнано роботи Довгань Олесі – I місце, Горошко Анастасія – II місце, Смакула Люба – III місце. Усі учасники конкурсу будуть відзначені грамотами.

  Бажаємо учням не зупинятися на досягнутому і надалі вдосконалювати свою флористичну майстерність.

     1 квітня 2019 року розпочалася декада за професією  флорист, квіткар. Першим заходом, згідно програми, було проведено теоретичний тур  конкурсу  фахової майстерності на тему: «Весільний букет на декоративному каркасі».

     Найбільшу кількість балів набрала Смакула Люба Василівна – 176, посівши перше місце, друге місце - Горошко Анастасія Миколаївна - 171, третє -  Довгань Олеся Русланівна - 150. Бажаємо успіху нашим учням та творчої наснаги у практичному турі!

Програма декади 2019 Флорист

11 лютого 2019 року відбулася Державна кваліфікаційна атестація ІІ ступеня навчання та поетапна кваліфікаційна атестація у групі №35 за професією флорист, кваліфікація флорист 3 розряду, квіткар 3 розряду. Частина учнів успішно захистили дипломні проекти, які завершили навчання на ІІ ступені та підготували різного роду композиції, колажі, букети, оздобили святкові столи: фуршетний, бенкетний, кавовий, дитячий, тет-а-тет. Найкращими роботами комісія визнала вироби Римар Світлани, Смакули Люби, Горошко Анастасії та ін. У подальшому учні зможуть використати їх для розміщення в інтер’єрі, для подарунку, в  оформленні свят. Підготувала учнів до атестації майстер виробничого навчання Гевко Юлія Петрівна.

     Уже закінчилися новорічно-різдвяні свята, але святкова атмосфера нас не залишає. Тому 29 січня 2019 року в училищі у рамах роботи методкомісії було проведено майстер клас з виготовлення різдвяної атрибутики – павука, для проведення якого були запрошені працівники Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді методист - Дулеба Уляна Василівна та керівник гуртків – Мисак Галина Ярославівна. У майстер класі взяла участь майстер в/н за професією флорист, квіткар –  Пташник Н.Б.учні групи № 15 за цією професією, заступник директора Цибик І.Т та методисти Федорович Т.З., Жулавська Л.Л. Усі присутні з захопленням слухали цікаву розповідь гостей про українські традиції та звичаї щодо виготовлення різдвяної атрибутики та активно виконували складові елементи павука. Процесом роботи та готовою роботою були усі задоволені і виявили бажання на наступний рік підготувати для своїх родин такий оригінальний виріб - оберіг.   

  17 грудня 2018 року майстер виробничого навчання Ремізовська Т.М. організувала для учнів 16 – Т групи майстер – клас на тему: “Декоративне опорядження стін матеріалами Limestone”

     Представник компанії Limestone Діденко Володимир Олегович провів показовий майстер-клас “Нанесення декоративної штукатурки: марморіно, мокрий шовк, імітація бархату, піщані покриття”.

     Учні вивчили технологічну послідовність операції при виконанні декоративного опорядження стін, вчилися застосовувати знання на практиці, що сприяє вихованню самоконтролю в роботі, культури культури виробництва і професіоналізму.

     Під час майстер-класу учні цікавилися особливостями декоративного опорядження стін.

     На усі запитання вони отримали повні та вичерпні відповіді, і були вдячні представнику компанії Limestone за цікавий та актуальний показовий майстер-клас.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

     

     

     13 грудня 2018 року майстром виробничого навчання за професією флорист Гевко Юлією Петрівною проведено відкритий урок з виробничого навчання у групі №25 на тему: «Оволодіння навичками первинної обробки рослинного матеріалу. Обробка верби. Виріб «Ріг достатку».  Урок проведений на належному методичному рівні з використанням інноваційних методів навчання та технічних засобів, які дозволяють ефективно засвоювати навчальний матеріал та відпрацьовувати вміння і навики. Члени атестаційної комісії, які були присутні на уроці відмітили ґрунтовну підготовку майстра до заняття та його майстерне володіння формами та методами роботи з учнями в процесі підготовки їх як кваліфікованих робітників.

     Напередодні різдвяно-новорічних свят 06 грудня 2018 року у приміщені школи №20 відбувся міський конкурс «Замість ялинки – зимовий букет», у якому взяли участь учнівські колективи  шкіл Тернополя, а також була представлена робота учнів – флористів нашого навчального закладу з новорічною композицією – фотозоною «Новорічні дива в країні гномів» (керівники проекту майстри в/н Пташник Н.Б., Гевко Ю.П.) , а також учнів – закрійників, які долучилися до виконання завдання, пошиваючи м’які іграшки. Звісно, що робота учнів училища була виконана на високому професійному рівні, витримано кольорову гаму, вражає задум творців та продуманість композиційної побудови. 
Наступним кроком буде представлення композиції у Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді під час ІІІ етапу обласного конкурсу   «Замість ялинки – зимовий букет».

     01 грудня 2018 року відбулася поетапна кваліфікаційна атестація за професією квіткар, кваліфікація квіткар І-ІІ розряд. Учні справилися з поставленими перед ними завданнями, продемонстрували роботи, які відповідають цій кваліфікації, виготовивши штучні гілки яблуні та лілії на дротяній основі. Найкращими були вироби: Барановської Іванки, Бендерської Тетяни, Волошин Андріани, Марчак Діани, Стречик Адріани.

     Підготувала учнів до атестації майстер виробничого навчання за професією флорист, квіткар Пташник Наталія Броніславівна.

     22 жовтня 2018 року на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, в рамках тижня флористики та дизайну, майстром виробничого навчання за професією флорист, квіткар Пташник Наталією Броніславівною проведено навчальний семінар та майстер - клас на тему: «Основи композиції, закони та принципи мистецтва. Особливості технології створення новорічно-різдвяних композицій».

     Присутні учасники заходу ознайомилися з теоретичними особливостями побудови різного роду квіткових виробів та практичною побудовою новорічно-різдвяних композицій і подякували за почуту та побачену цікаву і корисну інформацію. А також накреслили плани на майбутню співпрацю.     

12 жовтня 2018 року у ТВПУ сфери послуг та туризму відбулася Поетапна кваліфікаційна атестація  з  професії квіткар, де учні здобули кваліфікацію – квіткар III розряду. З 3 вересня по 11 жовтня 2018 року вони проходили виробничу практику на квіткових підприємствах, магазинах пов’язаних із своєю професією у місті Тернополі та області. Результатом їхньої діяльності підприємці дуже задоволені та дали схвальні відгуки.  Учні училища виготовили власноруч подарункові коробки з квітів, букети, композиції у вазах та акваріумах з використанням різноманітних декоративних матеріалів. Кожен намагався втілити  у кваліфікаційній роботі  власний задум та фантазію, створивши  щось цікаве та неординарне. Кращими серед них були роботи  Білої Ольги, Камінської Ярослави, Мединської Христини, Обізюк Жанни та Разюк Олени. Підготувала учнів майстер виробничого навчання Гевко Юлія Петрівна.

     10 жовтня   2018 року в нашому навчальному закладі відбулося традиційне свято осені «Українська щедра осінь» і, звичайно, участь у ньому прийняли учні за професією флорист, квіткар, під керівництвом майстрів в/н Гевко Ю.П., Пташник Н.Б., оформивши фотозону у фойє навчального корпусу в осінніх мотивах. Відвідувачі з захопленням розглядали представлені вироби та мали змогу зробити красиві світлини на її фоні.

  

5 жовтня 2018 р. на засіданні методичної комісії розглянуто такі питання:

 1. Про навчання на курсах підвищення кваліфікації та стажування працівників у 2018-2019 н.р.
 2. Про атестацію членів методичної комісії у 2018-2019 н.р.
 3. Про затвердження графіка взаємовідвідування занять викладачів, майстрів виробничого навчання у 2018-2019 н.р.
 4. Огляд наукової, методичної, педагогічної літератури з професій флорист, квіткар; штукатур, лицювальник-плиточник, маляр.

31 Серпня 2018 р. на засіданні методичної комісії розглянуто наступні питання:

 1. Про педагогічне навантаження викладачів спеціальних предметів на 2018 – 2019 н. р.
 2. Обговорення та затвердження комплекту навчально–програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій: 7331 флорист, 8269 квіткар; 7133.1 штукатур, 7132.1 лицювальник-плиточник, 7141.1 маляр.
 3. Розгляд і затвердження плану роботи методичної комісії на 2018 – 2019 н.р.
 4. Про розгляд та погодження програми практики і переліку кваліфікаційних пробних робіт для проходження практики учнями групи № 25 професія – квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.
 5. Обговорення завдань для проведення поетапної атестації учнів групи № 25 за професією квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.
 6. Про організацію самоосвіти членів методкомісії та погодження індивідуальних планів самоосвіти педагогів.

       27 червня 2018 року відбулася державна кваліфікаційна атестація у групі № 35 за професіями флорист, квіткар. Учні представили цікаві творчі кваліфікаційні роботи, на основі яких написали та оформили дипломні проекти згідно з вимогами методичних рекомендацій.      Члени державної атестаційної комісії були приємно вражені виготовленими роботами, що повністю відповідали вимогам кваліфікаційної характеристики флорист V розряду та квіткар ІІІ розряду.      Усі учні групи успішно справилися з поставленими завданнями. Вони працювали творчо й наполегливо, бо їм усім подобається обрана професія. Але найкраще захистили свої дипломні проекти учні: Шимків Анастасія, Покиданець Марія, які є претендентами на диплом з відзнакою, а також Петричук Оксана, Зеленецька Іванна, Вислянська Марія, Стефура Яна, Коломійчук Оксана, Гуменна Аліна. Окрім цього кращі учні були нагороджені грамотами за досягнуті успіхи в опануванні професій.      Підготувала учнів до атестації керівник дипломних проектів та майстер виробничого навчання Пташник Наталія Броніславівна. 16 травня 2018 року відбулася поетапна кваліфікаційна атестація у групі №35 за професією флорист , кваліфікація «флорист четвертого розряду».      Учні підготували  весільні букети на особливих каркасах різної форми. Присутні члени комісії, а серед них і голова комісії,  роботодавець - директор приватного підприємства «Квітоцентр» Бойко Іванна Михайлівна, були приємно вражені роботами учнів та  змістовними відповідями. Іванна Михайлівна побажала учням  успіхів у подальшому навчанні, творчості, натхнення та  запросила на переддипломну практику, а після закінчення навчання на роботу у ПП «Квітоцентр».      Серед кращих робіт були відзначені вироби Вівчар Христини, Гуменної Аліни, Покиданець Марії, Шимків Анастасії. Підготувала учнів до атестації майстер виробничого навчання Пташник Наталя Броніславівна. Напередодні Великодніх свят в училищі організовано традиційну для нашого навчального закладу виставку ярмарок великодньої атрибутики. Професійні навички та вміння, творчий підхід до роботи продемонстрували учні І-ІІІ курсів, які здобувають професії «флорист», «квіткарка». Виставка вразила колоритом, барвистістю , багатою фантазією учнівської уяви. Відвідувачі були в захопленні від майстерно виконаних флористичних об’єктів великих форм, писанок, виготовлених з природних матеріалів, великодніх віночків, прикрашених яєчками, пір’ям, вербовими галузками. Вабило око різноманіття великодніх рушничків, вишитих нитками, бісером. 30 березня учні групи №35 відвідали ТНПУ ім. В. Гнатюка, факультет мистецтв. Провела екскурсію Дячок Оксана Миронівна, завідувач кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання.      Учням було цікаво послухати про умови вступу і навчання в університеті, а також побувати в аудиторіях та навчальних майстернях факультету мистецтв, де вони мали змогу побачити, у яких умовах здобувають вищу освіту студенти. Окремі з учнів виявили бажання продовжити навчання в цьому університеті, щоб отримати вищу освіту за спеціальністю. 29 березня у рамках декади була проведена виставка-ярмарка учнівських індивідуальних творчих робіт до світлого свята Пасхи «Великодні дзвони». Виготовлені вироби були представлені в фойє навчального корпусу. Відвідувачі були у захваті від флористичних робіт представлених на виставці, а саме: невеличких композицій та віночків, флористичних об’єктів та великодніх рушників. За вилучені кошти від виставки ярмарку буде закуплено продукти у святкові кошики для бійців АТО. 28 березня в групі №35 за професією флорист було проведено практичний тур конкурсу фахової майстерності з виготовлення весільного букета на декоративному каркасі. Серед представлених робіт були оригінальні та красиві букети. Важко відразу було визнати переможця. І-ше місце – Вівчар Х., «Ніжність». ІІ-ге місце – Павлович О., «Мелодія літа». ІІІ-тє місце – Коломійчук О., «Зимовий подих». IV-те місце – Стефура Я., «Магнолієва наречена».      Після конкурсу букети були виставлені у фойє навчального корпусу, де проводилось голосування на «Приз глядацьких симпатій». Результат цього голосування був таким: І-ше місце – Гуменна А. ІІ-ге місце – Горобець Х. ІІІ-тє місце – Стефура Я. IV-те місце – Вислянська М. 27 березня 2018 року відбувся теоретичний тур конкурсу фахової майстерності за професією флорист серед учнів групи №35. Учні продемонстрували ґрунтовні знання зі спецпредметів, а найкращими були результати: І-ше місце – Петричук Оля. ІІ-ге місце – Гуменна Аліна. ІІІ-тє місце – Шимків Анастасія.      Бажаємо учням успіхів у подальшому творчому зростанні! Продовженням декади було проведення 26 березня ще одного майстер-класу зі складання серветок для святкового столу, який провела майстер в/н та викладач спецдисциплін училища ресторанного сервісу та торгівлі Попович Галина Олексіївна. Присутні учні та педагоги з цікавістю слухали розповідь майстра про історію виникнення серветок, а також правила етикету по відношенню  до використання серветок за столом. А пізніше з захопленням долучилися до їх складання. 23 березня 2018 року проведено майстер-клас з виготовлення подарункових букетів з живих квітів та їх упаковка. Для його проведення були запрошені провідні флористи – дизайнери міста: Луцик Марія Володимирівна – флорист квіткового відділу магазину «Плазма» та власниця квіткового салону «Тайна» Королюк–Ставенко Христина Петрівна. Результатами проведеного майстер-класу були задоволені усі присутні учні та майстри виробничого навчання за професією флорист, квіткар, які із задоволенням включилися у роботу з виготовлення та упаковки подарункових букетів. 22 березня 2018 року в навчальному закладі майстром в/н за професією флорист, квіткар Гевко Ю.П. та ученицею групи №25 Ободяк Христиною  за цією ж професією, було проведено майстер-клас з виготовлення солодкого подарункового букета з цукерків та зефіру. Присутні з захопленням спостерігали за роботою і спробують самостійно створювати такі вироби. 21 березня 2018 року у рамках декади за професіями флорист, квіткар, учні групи №35 Петричук Оксана та Коломійчук Оксана, разом з майстром виробничого навчання Пташник Н.Б. відвідали Тернопільську школу №15 та провели майстер – клас  з виготовлення штучних квітів з паперу. Даний захід приніс багато позитивних емоцій і приємних вражень для усіх присутніх, які з задоволенням долучилися до виготовлення квітів з паперу. 20 березня 2018 року у рамках декади за професією квіткар, флорист учні групи №15 разом з майстрами виробничого навчання Сигіль Марією Василівною  та Гевко Юлією Петрівною  відвідали Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Заступник директора з виховної роботи Сворінь Надія Володимирівна ознайомила учнів з гуртковою роботою центру, провела у зимовий сад, живий куточок екоцентру, зал із різдвяними дідухами та кімнату з акваріумами. Майбутні флористи були здивовані і вражені умовами, в яких перебувають «мешканці» зоокутка.   15 лютого 2018 року відбулася поетапна кваліфікаційна атестація у групі №35 за професією флорист, кваліфікація флорист 3 розряду. Учні підготували різного роду композиції, колажі, букети, оздобили святкові столи: фуршетний, бенкетний, кавовий, дитячий, тет-а-тет. Найкращими роботами комісія визнала вироби Шимків Анастасії, Покиданець Марії, Коломійчук Оксани, Гуменної Аліни, Павлович Ольги та ін. У подальшому учні зможуть використати їх для розміщення в інтер’єрі, для подарунку, оформлення свят. Підготувала учнів до атестації майстер виробничого навчання Пташник Наталя Броніславівна. Новорічно-різдвяні свята вже закінчуються, але святкова атмосфера ще панує у нашому навчальному закладі. Тому 16.01.2018 року в училищі у рамах роботи методкомісії було проведено майстер клас з виготовлення різдвяної атрибутики – павука, для проведення якого були запрошені методисти Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Дулеба Уляна Василівна та Березіцька Мирослава Мирославівна. В майстер класі взяли участь майстри в/н за професією флорист, квіткар – Гевко Ю.П., Сигіль М.В., Пташник Н.Б., учні групи № 15 за цією професією та заступник директора Цибик І.Т. Усі присутні з захопленням слухали цікаву розповідь про українські традиції та звичаї щодо виготовлення різдвяної атрибутики та активно виконували складові елементи павука. Роботою усі були задоволені і виявили бажання підготувати для своїх родин на наступний рік такий оригінальний виріб. 14 грудня 2017 року учні училища за професією флорист взяли участь у міській виставці-конкурсі «Замість ялинки – зимовий букет», на якій було представлено ряд флористичних виробів  у номінації  Новорічна композиція «Різдвяна казка». Серед них стилізована ялинка, композиція «Новорічний калейдоскоп», «Чудеса зимового лісу» та «Очікування Нового року», які виконали учні групи №35 Покиданець Марія і  Шимків Анастасія та учениця групи №25 Горошко Анастасія. Роботи виконані у техніках: скручування, клеєння, нарізання, втикання, обмотування, джгутування, фарбування, гіпсування. Підготували учні роботи разом із своїми керівниками Пташник Наталією Броніславівною та Гевко Юлією Петрівною. Професійне журі відзначило високу якість виконання робіт і відібрало вироби на обласний конкурс, який буде проводитися в Тернопільському обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді 20-22 грудня 2017 року. Побажаємо наснаги та творчої фантазії нашим учням! 7 грудня 2017 року у ТВПУ сфери послуг та туризму відбулася Поетапна кваліфікаційна атестація  з  професії квіткар, де учні здобули кваліфікацію – квіткар І-II розряду. Учні, проходячи виробничу практику в училищі, виготовили власноруч квіткові вироби з використанням різноманітних декоративних матеріалів. Кращими серед них були роботи Вітько Каріни, Гедими Маріни,  Гурської Мар'яни, Мудрої Христини, Разюк Олени. Підготувала учнів майстер виробничого навчання Сигіль Марія Василівна. 12 жовтня 2017 р. у групі №25 відбулася Поетапна кваліфікаційна атестація з професії квіткар, де учні здобули кваліфікацію – квіткар III розряду. З 1 вересня по 11 жовтня 2017 року вони проходили виробничу практику на квіткових підприємствах, у салонах штор та гардин, магазинах пов’язаних із своєю професією у місті Тернополі та області. Результатом їхньої діяльності підприємці дуже задоволені та ми почули в їхню адресу схвальні відгуки. Учні училища виготовили власноруч квіткові композиції та вироби на оформлення аксесуарів весільної церемонії, подарункові коробки з квітів, букети, композиції у вазах та акваріумах з використанням різноманітних декоративних матеріалів. Кожен намагався втілити у кваліфікаційній роботі власний задум та фантазію, створивши щось цікаве та неординарне. Кращими серед них були роботи Горошко Анастасії, Дички Владислава, Довгань Олесі, Ободяк Христини та Смакули Любові. Підготувала учнів майстер виробничого навчання Гевко Юлія Петрівна. 2 жовтня 2017 р. на засіданні методичної комісії розглянуто такі питання:

 1. Про навчання на курсах підвищення кваліфікації та стажування працівників у 2017-2018 н.р.
 2. Про атестацію членів методичної комісії у 2017-2018 н.р.
 3. Про затвердження графіка взаємовідвідування занять викладачів, майстрів виробничого навчання у 2017-2018 н.р.
 4. Огляд наукової, методичної, педагогічної літератури з професій флорист, квіткар; штукатур, лицювальник-плиточник, маляр.

1 вересня 2017 р. на засіданні методичної комісії розглянуто наступні питання:

 1. Про педагогічне навантаження викладачів спеціальних предметів на 2017 – 2018 н. р.
 2. Обговорення та затвердження комплекту навчально–програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій: 7331 флорист, 8269 квіткар; 7133.1 штукатур, 7132.1 лицювальник-плиточник, 7141.1 маляр.
 3. Розгляд і затвердження плану роботи методичної комісії на 2017 – 2018 н.р.
 4. Про розгляд та погодження програми практики і переліку кваліфікаційних пробних робіт для проходження практики учнями групи № 25 професія – квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.
 5. Обговорення завдань для проведення поетапної атестації учнів групи № 25 за професією квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.
 6. Про організацію самоосвіти членів методкомісії та погодження індивідуальних планів самоосвіти педагогів.

11 травня 2017 року в нашому навчальному закладі відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією флорист «Виготовлення весільного букету на декоративному каркасі». У конкурсі брали участь 6учасників групи №35. Під час другого етапу учні продемонстрували свою майстерність при виготовленні весільного букету на декоративному каркасі з використанням живих квітів. Учні на високому рівні показали свої уміння та навики підібравши форму букета до запропонованих весільних суконь. Їхні роботи оцінювали високопрофесійне журі: голова журі  Королюк-Ставенко Христина Петрівна - флорист-дизайнер, приватний підприємець, власник квіткового магазину-салону “Тайна” , члени журі: Луцик Марія Володимирівна - флорист-дизайнер квіткового відділу “Плазма”, Бойко Іванна Михайлівна - директор ПП “Квітоцентр”,  Тремба Галина Ігорівна - методист НМЦ ПТО в Тернопільській області. Було важко визначити переможця, оскільки всі роботи були оригінальними, цікавими та неповторними. В результаті тривалих обговорень переможцями було визначено: І місце - Шрамовʼят  Діана, ІІ місце – Леськів Віта, ІІІ місце – Антонюк Мар’яна. Всі учасники отримали дипломи за перемогу та участь від управління освіти і науки в Тернопільській області та цінні подарунки від голови журі. 28 квітня 2017 року відбулася поетапна кваліфікаційна атестація у групі №35 за професією флорист , кваліфікація «флорист четвертого розряду».  Учні підготували  вироби складної сюжетної побудови на спеціальних  каркасах у вигляді колекції флористичних костюмів для образів відомих жінок України: княгині Ольги, королеви Анни Ярославівни,  Роксолани, Либеді, Лесі Українки, Ольги Кобилянської,  Соломії Крушельницької,  Юлії Тимошенко, Каті Осадчої, Тіни Кароль та ін. Присутні члени комісії, а серед них і роботодавець - директор приватного підприємства «Квітоцентр» Бойко Іванна Михайлівна, були приємно вражені роботами учнів та  змістовними відповідями. Іванна Михайлівна побажала учням  успіхів у подальшому навчанні, творчості та  запросила після закінчення навчання на роботу у ПП «Квітоцентр». 11 квітня 2017 року учні групи №35, №14 разом з майстрами виробничого навчання Ониськів О. М., Барабух Г. Д. відвідали Петриківський дитячий будинок – інтернат. Там вони зробили зачіски вихованцям закладу та продемонстрували майстер – клас із виготовлення великодніх сувенірів – пасхального кролика. Даний вид діяльності приніс багато позитивних емоцій і приємних святкових вражень дітям. 07 квітня 2017 року під час підведення підсумків декади директор училища Грушко Галина Євгенівна вручила грамоти та цінні подарунки учням групи № 35 за перемогу та участь у І турі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією флорист та відзначила ґрунтовну підготовку учнів до конкурсу - майстра в/н Чорної І. Я. 06 квітня 2017 року у рамках декади було проведено відкрите засідання метод комісії за професіями флорист, квіткар у формі круглого стола на тему «Використання інноваційних технологій у навчально-виробничій діяльності педагогами методкомісії», під час якого кожен з педагогів поділився своїми напрацюваннями із застосування інновацій. Молоді майстри виробничого навчання розповіли про проблеми, які виникають при підготовці з використання цих технологій, а досвідчені – про відпрацьовану методику. Завершенням декади стало проведення виставки, яка відбулася 06 квітня 2017 року в фойє навчального корпусу. Виставка була оформлена учнями групи №25 під керівництвом майстрів виробничого навчання Ониськів Ольги Миронівни та Гевко Юлії Петрівни. На цій виставці були представлені флористичні вироби із природних та штучних матеріалів: віночки, композиції для оформлення інтер'єру, задекорована лоза, декупаж яєць, бутоньєрки для оформлення кошика. Відвідувачі виставки були приємно вражені різноманітністю флористичних робіт присвячених Великодню. 5 квітня 2017 року на завершення декади учні групи № 15, які здобувають професію квіткар продемонстрували квіткове дефіле «Чарівний світ віночків». До загальної уваги було представлено одинадцять робіт, в яких учні  показали своє вміння не тільки вправно виготовляти декоративні квіти, а й власноруч складати з них віночки. У роботах юних квіткарів були відображені цікаві та творчі ідеї, використано нетрадиційні матеріали, а це означає, що наші учні вчаться бути професіоналами, майстрами своєї справи. Бажаємо їм творчої наснаги! 04 квітня 2017 року учні групи №35 відвідали Тернопільський національний педагогічний університет імені  Володимира Гнатюка. Екскурсія "Стежина в майбутнє" провела флористів на кафедру мистецтв. Там вони змогли поглибити свої знання із відомих їм видів декоративно-прикладних мистецтв, а також ознайомитися з новими видами ремесел. Учні групи №35 мали змогу ознайомитися з ВУЗом, а також почерпнули нових ідей для творчості. Захід відбувся в рамках декади за професією флорист, квіткар. 31 березня 2017 року у фойє навчального корпусу відбулась виставка творчих робіт учасників конкурсу фахової майстерності за професії флорист. Особливою родзинкою виставки стало голосування, на якому глядачі змогли віддати свій голос за букет, який сподобався найбільше. Приз глядацьких симпатій здобув оригінальний весільний букет на декоративному каркасі учениці групи №35 Ніколаєвої Марини. Вітаємо переможницю та бажаємо творчих успіхів у подальшому навчанні. 30 березня 2017 року у майстерні №4 відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією флорист. Участь у конкурсі взяли учні групи №35. Перед конкурсантами стояло завдання особливої складності: виготовити весільний букет на декоративному каркасі. Під час виконання практичного завдання кожен учасник мав змогу проявити свій рівень володіння флористичними інструментами, сучасними технологіями виготовлення виробів, а також продемонструвати вміння і навички, здобутті в процесі навчання. За робочим процесом учасників конкурсу спостерігало журі у складі голови журі Тремби Г.І. та членів журі Грушко Г.Є., Рихлевич О.С. та Пташник Н.Б. Велику увагу члени журі звертали на дотримання учнями правил і норм безпеки праці. У роботах конкурсанти продемонстрували креативність, вміння застосовувати набутті знання, а також самостійність у роботі. Згідно з умовами конкурсу, його учасники були відзначені оригінальними номінаціями, а призові місця журі розділило наступним чином: І місце - Леськів В. ІІ місце - Шрамов'ят Д, Антонюк М. ІІІ місце - Гац А., Гарбовська І., Філик Н. Учні, які отримали призові місця, матимуть змогу позмагатися у другому етапі Всеукраїнського конкурсу, який відбудеться в нашому навчальному закладі в кінці квітня. В результаті другого етапу визначиться учасник, який представить наш навчальний заклад на Всеукраїнському рівні у м.Чернігів. 30 березня 2017 року у рамках декади за професією квіткар, флорист учні групи №15 під керівництвом майстрів виробничого навчання Гевко Юлією Петрівною та Сигіль Марією Василівною провели екскурсію у Тернопільський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Заступник директора з навчальної роботи Кухарська Тетяна Анатоліївна ознайомила учнів з гуртковою роботою центру, провела у зимовий сад, живий куточок екоцентру, зал із різдвяними дідухами та акваріум. Юні флористи були приємно здивовані та найбільше захоплення вони отримали у живому куточку, де мали змогу ближче познайомитись із маленькими шиншилами. У рамках декади у вестибюлі виробничого корпусу відбулася презентація на тему: “Використання штучних квітів в одязі, декорі інтер`єру”, яку підготувала і провела майстер виробничого навчання Ониськів Ольга Миронівна. Учням було цікаво слухати інформацію про історію виникнення та широке використання квітів із тканини. Під час презентації вони ознайомились з технологією виготовлення квітів з атласних стрічок, тканини, шифону різними способами, які можна використати при створенні квіткової прикраси на одяг і штори.

28 березня 2017 року серед учнів групи №35, що навчаються за професією флорист, квіткар, відбувся теоретичний тур конкурсу фахової майстерності. за результатами тестів найбільшу кількість 160 балів здобула Гарбовська Інна відповідно отримавши І місце, ІІ місце з результатом 145 балів, отримала Філик Наталя, ІІІ місце розділили Шрамов'ят Діана і Гац Аліна кількістю балів 142 і 138.

Побажаємо дівчатам успіхів у практичному турі, де вони будуть виготовляти весільний букет на каркасі.

28 березня 2017 року в рамках декади за професією квіткар, флорист відбулася виставка творчих флористичних робіт учнів групи №35 у техніці ошибана. Учні та педагоги училища були здивовані, що з природного матеріалу можна виготовляти такі чудові картини.

 

27 березня 2017 року у вестибюлі навчального корпусу відбулася виставка стінгазет Моя професія – квіткар, флорист. Учні груп № 15, 25, 35 проявили творчий підхід до виготовлення стіннівок: підібрали цікаву інформацію та красиво її оформили.

Цього дня  також було представлено інформаційний вісник  “ Поради по догляду за кімнатними рослинами”. Він містить цікаві факти про правильний догляд за вазонами, які повинен знати кожен.

14 лютого 2017 року відбулася поетапна кваліфікаційна атестація у групі №35 за професією флорист. Учні підготували різноманітні композиції, колажі, бутоньєрки, оздоблювали святкові столи: фуршетний, тет-а-тет, бенкетний. Із поставленими завданнями успішно справились. У подальшому ці роботи учні можуть використати для розміщення в інтер'єрі, для подарунку, оформлення свят. Майбутні флористи  отримали кваліфікацію – флорист 3 розряду. Найкращі результати теоретичної та практичної підготовки продемонстрували  Гарбовська Інна, Леськів Віта, Лук'яненко Тетяна, Філик Наталя, Шрамов'ят Діана. Підготувала учнів до атестації майстер виробничого навчання Чорна Ірина Ярославівна. 12 січня 2017 року відбулося чергове засідання методичної комісії з порядком денним: 1. Аналіз результатів перевірочних робіт за перший семестр 2016-2017 навчального року; 2. Розгляд тематичних планів, програм, поурочно-тематичних планів, переліків за професіями на ІІ семестр навчального року; 3. Доповідь на тему: "Особистісно зорієнтований підхід до учнів на уроках теоретичного навчання"; 4. Розгляд методичних матеріалів з виробничого навчання за професією квіткар "Виготовлення бутонів квітів, гілок". 14-15 грудня 2016 року на базі Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості відбувся обласний конкурс «Замість ялинки – зимовий букет», у якому взяли участь учні нашого навчального закладу за професією флорист, квіткар. Роботи, які представили учні – флористи, належним чином оцінило професійне журі, за що вони отримали схвальні відгуки та були нагороджені грамотами за проявлену творчість, майстерність і талант. Серед них учні: 35 група - Леськів Віта, Філик Наталя, Лукяненко Тетяна; 25 група - Гуменна Аліна, Петричук Оксана, Петричук Ольга, Покиданець Марія, Шимків Анастасія, Вислянська Марія, Зеленецька Іванка; 15 група – Палюх Оксана. Вітаємо наших учнів з хорошими результатами і бажаємо успіхів у подальшому здобутті творчої професії - флорист, квіткар. Підготували та надихнули учнів до творчості майстри виробничого навчання: Ониськів Ольга Миронівна, Чорна Ірина Ярославівна, Гевко Юлія Петрівна, викладач професійно – теоретичної підготовки за професією флорист, квіткар Пташник Наталія Броніславівна. 27 листопада 2016 року відбулося позачергове засідання метод комісії за професіями флорист, квіткар; штукатур, лицювальник-плиточник, маляр у формі круглого стола на тему: «Упровадження педагогами методичної комісії ІКТ у навчальний процес». Кожен з педагогів, як досвідчених так і молодих,  поділився своїми напрацюваннями та особливостями використання ІКТ у кожній професії, а також специфікою упровадження щодо теоретичного чи практичного навчання. 12 жовтня 2016 року відбулося поетапна кваліфікаційна атестація у групі №25 за професією квіткар ІІІ розряду. Усі учні відповідально поставилися до поставлених завдань і підготували роботи, які відповідають рівно їхньої кваліфікації. Члени комісії відмітили найкращі роботи: Шимків Насті, Стефури Яни, Петричук Ольги, Петричук Оксани, Покиданець Марії, Зеленецької Іванки, Дюк Надії, Дідух Маряни, Чіп Ірини, Гуменної Аліни, Пазин Зоряни, Вислянської Марії. Голова кваліфікаційної комісії Мироненко М.М., директор ПП «Інтерсвіт» побажала учням успіхів у подальшому оволодінні секретами професійної майстерності з флористики. 1-2 жовтня 2016 року у нашому місті відбулася знакова подія – IV Національний фестиваль флористичних об’єктів «МІСТО СОНЦЯ», присвячений одному з найоригінальніших напрямків у ландшафтному дизайні – стиль Ленд-Арт. У заході взяли участь флористи Тернопілля та окремих міст України: Одеси, Києва, Ямполя, Дніпра, Запоріжжя. На фестивалі представили роботи викладач флористики Пташник Н.Б., майстри виробничого навчання: Чорна І.Я., Гевко Ю.П., Ониськів О.М. та учні групи №25,35 нашого училища за професією флорист, квіткар. У рамках фестивалю «МІСТО СОНЦЯ» організатори, туристичний оператор «ОКСАМИТ-КЛ» спільно з «ФІТО-АРТ студія Олени Бутко» (м.Київ), презентували Книгу з квітів – вітання «Любим вчителям», над створенням якої працювали наші педагоги-флористи. Для її виготовлення було використано 750 гілок хризантем, а експерти з питань Національних реєстрів рекордів України зареєстрували встановлення нового рекорду України-2016. Це був соціальний проект, присвячений Дню вчителя – як символічний подарунок усім освітянам Тернопільщини та України. Окрім цього на фестивалі були представлені спільні роботи учнів, випускників та майстрів-флористів нашого училища, що вразили присутніх оригінальністю, творчим задумом та майстерним виконанням. Серед них флористичні об’єкти: «Сова», «Чорнильниця», «Букет парасолька», «Янгол». Педагоги-флористи вибороли друге місце у конкурсі каркасних букетів та отримали грамоти від міського голови, книгу з флористики (автор Айя Жагаріна) у подарунок від Олени Бутко (флориста міжнародного класу м.Київ), свідоцтва за участь у семінарі з виготовлення флористичних об’єктів.   31 серпня 2016 р. на засіданні методичної комісії розглянуто наступні питання:

 1. Про педагогічне навантаження викладачів спеціальних предметів на 2016 – 2017 н. р.
 2. Обговорення та затвердження комплекту навчально–програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій: 7331 флорист, 8269 квіткар; 7133.1 штукатур, 7132.1 лицювальник-плиточник, 7141.1 маляр.
 3. Розгляд і затвердження плану роботи методичної комісії на 2016 – 2017 н.р.
 4. Про розгляд та погодження програми практики і переліку кваліфікаційних пробних робіт для проходження практики учнями групи № 25 професія – квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.
 5. Обговорення завдань для проведення поетапної атестації учнів групи № 25 за професією квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.
 6. Про організацію самоосвіти членів методкомісії та погодження індивідуальних планів самоосвіти педагогів.

27 червня 2016 року в училищі розпочались державні кваліфікаційні атестації учнів випускних груп. Цього дня серед перших атестували учнів групи №35, які опановують професії флорист, квіткар. Задовго до захисту дипломних кваліфікаційних проектів розпочалась клопітка робота. Разом з викладачем професійно-теоретичних дисциплін Пташник Н.Б., майстрами виробничого навчання Ониськів О.М., Чорною І.Я. учні обговорили теми майбутніх робіт, готували ескізи, збирали матеріал. Результат – цікаві творчі кваліфікаційні роботи, на основі яких учні написали та оформили дипломні проекти згідно з вимогами методичних рекомендацій. Члени державної атестаційної комісії були приємно вражені виготовленими роботами, що повністю відповідали вимогам кваліфікаційної характеристики флорист V розряду та квіткар ІІІ розряду. Усі учні групи успішно справилися з поставленими завданнями. Вони працювали творчо й наполегливо, бо їм усім подобається обрана професія. Але найкраще захистили свої дипломні проекти учні Кадиляк А, Сосінська Н., Цимбала М., які є претендентами на диплом з відзнакою. У вівторок 24 травня на завершення декади учні групи № 25, які здобувають професію квіткар, флорист, продемонстрували колекцію стилізованих букетів «Букети у професіях». Дефіле з букетами відбувалось у фойє виробничого корпусу. До загальної уваги було представлено десять кращих робіт, в яких учні показали власне бачення професій кравець, оператор комп’ютерного набору, агент з організації туризму, перукар, штукатур  тощо. У стилізованих букетах були відображені нові ідеї, використано нетрадиційні матеріали, а це означає, що наші учні вчаться бути професіоналами, майстрами своєї справи. 23 травня 2016 року в рамках декади професій флорист, квіткар , фойє виробничого корпусу до уваги присутніх було представлено майстер-клас зі складання паперових серветок для оформлення столу. Тема майстер-класу вибрана не випадково, адже професія флорист тісно пов’язана з мистецтвом декору, а паперопластика (виготовлення виробів із паперу) на сьогодні є однією з наймодніших тенденцій сучасного декорування. Розпочався майстер-клас із показу мультимедійної презентації, в якій йшлося про серветки як важливий елемент не лише столового етикету, а й декору. Загальну увагу привертала демонстрація різних варіантів подачі серветок, серед яких «Французький конверт», «Метелик», «Чобіток ельфа», «Лебідь», «Сумочка» та інші. Чимало охочих змогли не лише побачити більше ніж десять способів складання паперових серветок, а й самостійно, під керівництвом майстра, виготовити виріб, який сподобався найбільше. Проведення даного заходу дало змогу привернути увагу до творчості та багатогранності професії флориста. 20 травня 2016 року у фойє навчального корпусу відбулось квіткове дефіле "Чарівний світ капелюшків "А-ля Катя Осадча", яке проходило у рамках декади за професією квіткар, де було продемонстровано кращі творчі роботи учнів групи № 15. Присутні на дефіле мали змогу насолодитися красою побаченого та поринути у світ чарівних квітів, виготовлених власноруч для декору капелюшків та інших аксесуарів - поясів, браслетів тощо. Учні групи № 15 почули багато приємних слів та позитивних відгуків про виготовлені ними роботи. 19 травня 2016 року у фойє навчального корпусу відбулася виставка творчих проектів учнів “Флористика у нашому житті”, яку підготували учні групи № 15 та 35. У ній автори висвітлили сучасні популярні тренди розвитку флористики у 2016 році, цікаві флористичні новинки та їх застосування у повсякденному житті: квітковий гороскоп, особливості підбору букетів до Дня Матері, весільні тренди 2016 року, популярність Дня тюльпанів у Голландії та парку Койкенгоф у світі, а також відобразили й свої перші досягнення з професії флорист.

Кроки до майстерності

Як відомо, флористична колекція екокостюмів, виготовлена з природних матеріалів, авторами якої є учні групи № 35, здобула перемогу у номінації "Фольк" на всеукраїнському конкурсі молодих дизайнерів одягу "Альтернатива", що нещодавно проходив у місті Тернополі в Українському Домі "Перемога". А 18 травня 2016 року вже у нашого навчальному закладі відбувся конкурс фахової майстерності з професії флорист,  де визначались кращі із кращих, чиї роботи вразили усіх присутніх та членів почесного журі, до складу якого входила дирекція училища на чолі з головою методистом обласного методичного центру. - Г.І. Трембою, зазначимо, що екокостюми, хоча й не вперше демонстувалися зі сцени актової зали нашого училища, викликали масу аплодисментів та схвальних відгуків. Автори колекції, учні групи № 35, розповіли про те, як втілювали свій задум, як на практиці застосовували знання та уміння, здобуті ними за час навчання в училищі. Члени журі відмітили старанність учнів та професійно оцінили результати їх праці. Найкращою названо роботу "Княгиня Ольга", автором якої є Цимбала Марія, (І місце). ІІ місце зайняли вироби «Березова грація» Питель Соломії, "Княжна" Сосінської Нелі та "Ековишиванка" Гайдук Ірини.  Роботи  Кадиляк Анастасії «Мавка лісова», Вітвіцької Діани «Старослов'янка» та Галан Тетяни «Лісова красуня» отримали ІІІ місце. Приз глядацьких симпатій здобув чоловічий "Гуцул", автором якого є Яциковська Юлія, номінацією "Творчий підхід" оцінено роботу "Мелодія лісу" Благій Катерини, а виріб Ткачук Аліни під назвою "Екошик" відзначено у номінації "Екодизайн". Привітаєм молодих флористів та побажаємо їм досягти високих результатів у професії. Стежина в майбутнє Цього ж дня учні третього курсу за професією флорист, квіткар, які уже завершують навчання, відвідали Тернопільський НПУ ім. Гнатюка, факультет мистецтв, де мали змогу побачити усі можливості , щоб продовжити навчання у ВНЗ та здобути вищу освіту після закінчення училища. Екскурсію провела завкафедрою образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання Дячок Оксана Миронівна. Учні були приємно вражені побаченим та почутим. 17.05.2016 року у рамках декади було проведено І (теоретичний) тур конкурсу фахової майстерності за професією флорист. У конкурсі взяли участь десять учениць, які продемонстрували хорошу теоретичну підготовку, за результатами тестового контролю (максимальна кількість балів - 188) переможцями стали: І місце - по 152 бали - Вітвіцька Діана, Сосінська Неля; ІІ місце - 149 - Цимбала Марія, 147 - Кадиляк Анастасія, 145 - Ткачук Аліна, 142 - Благій Катерина; ІІІ місце - 133 - Питель Соломія, 132 - Галан Тетяна, 130 - Гайдук Ірина; ІV - 127 - Яциковська Юлія. Вітаємо учасників І туру та бажаємо успіхів у практичному турі! З 16 травня 2016 р. у нашому училищі розпочалася декада за професіями флорист, квіткар. У фойє навчального корпусу було розміщено інформаційний вісник “Кімнатні рослини: модні тенденції 2016 р.”. Він викликав зацікавленість учнів та педагогічних працівників, адже містив багато цікавої інформації стосовно розміщення горщикових рослин в інтер`єрі, ознайомив читачів із методом вирощування рослин у нових ємкостях, зокрема, флораріумах, обґрунтував доцільність використання рослин – хижаків на кухні. Даний інформаційний вісник розширив світогляд учнів, поглибив їхні знання з флористики. Однією з форм роботи методкомісії є проведення тематичних виставок. Саме тому 21-22 квітня 2016 року у фойє навчального корпусу нашого закладу відбулась чергова виставка творчих робіт учнів 15, 25 та 35 груп, що навчаються за професією флорист, квіткар. Темою виставки стало світле християнське свято Великодня. До уваги присутніх було представлено чимало цікавих великодніх композицій, предметів декору, виконаних у різних стилях та техніках з природних та декоративних матеріалів. Дана виставка порадувала різноманітністю виробів, новими ідеями та свіжою гамою весняних кольорів. Презентуючи таким чином свої вироби, майбутні квіткарі та флористи продемонстрували здобуті знання та вміння на практиці, проявивши у них свою творчість, талант, фантазію та художній смак. Напередодні величного та світлого свята Паски 26.04.2016 року в нашому училищі на базі групи №15 для учнів за професією квіткар, флорист відбувся майстер – клас з виготовлення одного з атрибутів Великодня – писанок. Провела його методист НМЦПТО Тремба Галина Ігорівна, яка цікаво розповіла про історію писанкарства, символіку писанок, технологію їх виготовлення  та майстерно продемонструвала правила виконання розпису. Усі учні з цікавістю слухали розповідь та з захопленням взялися за роботу, виявляючи неабиякий хист до цього мистецтва. Окрім писанок, учні виконали подарункові коробочки, у які упаковують писанки. Кожен з учнів виготовив оригінальну та неповторну писанку на основі запропонованих ескізів. Після роботи усі залишилися задоволеними, бо почерпнули нові знання та спробували нові уміння. 25.04.2016 року відбулася поетапна кваліфікаційна атестація в групі №35, учнів за професією флорист, кваліфікація флорист ІV розряду. Учні успішно справилися з поставленими завданнями, виготовили роботи, які відповідають вимогам даної кваліфікації, продемонстрували відповідний рівень знань та умінь.

Найвищими балами були оцінені роботи Цимбали Марії, Сосінської Нелі, Слупської Марії, Чорній Наталії, Вітвіцької Діани, Гайдук Ірини.

Підготувала учнів – майстер виробничого навчання Ониськів Ольга Миронівна.

4 квітня 2016 року відбулося засідання методкомісії, на якому обговорювалась та затверджувалась програма проведення декади з професій флорист, квіткар, штукатур, лицювальник - плиточник, маляр. Члени методкомісії затвердили ряд заходів, проведення яких дасть змогу виявити та розкрити творчі здібності учнів за даними професіями. Також на засіданні методичної комісії відбулась презентація портфоліо педагогічних працівників – членів методкомісії, які атестувалися – Пташник Н.Б., Ониськів О. М., Козуба Д.П., здійснювався обмін досвідом роботи з учнями на уроках виробничого навчання. Окрім того обговорювалися завдання для проведення поетапної атестації учнів групи № 35 за професією флорист, кваліфікація флорист ІV розряд та презентувалася методрозробка уроку в/н за професією штукатур, лицювальник - плиточник, маляр «Приготування розчинових сумішей». 2 березня 2016 року відбулось чергове засідання методкомісії, на якому було розглянуто наступні питання:

1. Обговорення та затвердження програми проведення декади з професій

2. Обговорення завдань для проведення поетапної атестації учнів групи № 16 – Т  штукатур ІІІ розряду та лицювальник – плиточник ІІ розряду

3. Обговорення тем дипломних робіт та методичних рекомендацій з їх виконання для професій – флорист, квіткар; штукатур, лицювальник – плиточник, маляр

4. Розгляд програми практики та переліку кваліфікаційних пробних робіт для проходження практики учнями групи №35 професія – флорист; кваліфікація флорист ІV розряду

5. Різне

22. 02. 2016 року в групі № 15, що навчається за професією квіткар, флорист, майстром виробничого навчання Пташник Н. Б. був проведений відкритий урок виробничого навчання на тему: «Складання оздоблювальної квітки з трьох і більше деталей крою: лютик, «фантазія»». Щоб активізувати увагу учнів, зацікавити їх та спонукати до діяльності, майстер застосувала мультимедійний проектор, за допомогою якого презентувала добірку цікавих матеріалів з даної теми. Учні мали змогу отримати необхідну інформацію про виріб, який вчилися виготовляти, і, під керівництвом майстра виробничого навчання, оволодіти технологією виконання оздоблюваних квітів. Даний урок був побудований на спілкуванні та співпраці майстра з учнями, а результатом цієї співпраці стало виготовлення учнями красивих оздоблювальних квітів.

25.02.2016 року в групі № 35, що навчається за професією квіткар, флорист, відбувся відкритий урок виробничого навчання на тему: «Відпрацювання прийомів створення букетів різних форм: на диску». Майстер виробничого навчання Ониськів Ольга Миронівна вміло організувала роботу з учнями. Демонстрація майстром прийомів діяльності була побудована таким чином, що учні змогли пригадати і застосувати на практиці вже набуті знання, вміння і навички. Показуючи нові прийоми роботи, майстер виробничого навчання підтримувала тісний взаємозв’язок з групою, спілкуючись, давала професійні поради та демонструвала високу якість виготовлення виробу. Всі присутні мали змогу побачити належний рівень співпраці майстра та учнів, а також помилуватися результатом роботи. 12 лютого 2016 року відбулась поетапна кваліфікаційна атестація у групі № 35. Учні представили флористичні вироби, зокрема колажі із природних матеріалів, інтер'єрні композиції, фруктові кошики, композиції на підлогу “Дерево життя” та композиції для оздоблення столу. Роботи були виконані професійно, відповідали кваліфікаційному розряду “флорист третього розряду”. Найкращими були вироби Вітвіцької Д., Гайдук І., Галан Т., Кадиляк А., Питель С., Сосінської Н. та Цимбали М. Учениці показали високий рівень практичних умінь і навичок. 11, 12 лютого 2016 року у фойє виробничого корпусу відбулася виставка - ярмарок, присвячена Дню Святого Валентина, на якій були представлені роботи майбутніх флористів. Усі охочі мали змогу поринути в романтичну атмосферу валентинок та сувенірів, які відображали тематику свята і подарували присутнім позитивні емоції. Виготовлення дідуха – справжнє прадавнє мистецтво. Продовжують цю традицію у нашому училищі майстри виробничого навчання та учні за професією флорист, квіткар, які 22 грудня 2015 року брали участь у майстер–класі, що був проведений керівниками гуртків Тернопільського обласного центру еколого–натуралістичної творчості учнівської молоді Дулебою Уляною Василівною та Мисак Галиною Ярославівною. Щорічно в грудні ми з нетерпінням чекаємо цих майстрів народних ремесел, з якими нас пов’язує багаторічна співпраця. Уляна Василівна та Галина Ярославівна розповіли присутнім про символіку дідуха, тонкощі підготовки рослинного матеріалу для його виготовлення. Долучилися до атмосфери творчості і брали участь у майстер–класі педагоги училища Т.З. Федорович - методист, Л.В. Гогусь - старший майстер. Усі присутні стали очевидцями народження різдвяного дідуха, який буде окрасою інтер’єру нашого навчального закладу, його своєрідним оберегом на час новорічно-різдвяних свят. Щорічно у нашому училищі напередодні Нового року організовують виставку-ярмарок флористичних робіт. І цього року 18-19 та 21 грудня у фойє навчального корпусу панувала атмосфера творчості. Присутні були в захопленні від представлених виробів, найкращі роботи миттєво розкуповували. До виставки-ярмарку долучилися учні І-ІІІ курсів, які опановують професії флорист, квіткар, вони виготовили вироби під керівництвом майстрів виробничого навчання Місюрки О.М. та Пташник Н.Б. Цікавими, виконаними на професійному рівні, були роботи учениць Цимбали Марії, Галан Тетяни, Кадиляк Анастасії, Чорній Наталі - з групи №35; Лук'яненко Тетяни - №25. 10 грудня 2015 року майстер виробничого навчання Козуб Д.П.  провів відкритий урок на тему "Засвоєння початкових прийомів використання робіт з настилання підлоги плиткою".

8 грудня 2015 року у групі № 25 відбулася поетапна кваліфікаційна атестація за професією флорист, кваліфікація флорист  ІІ розряду.  Найкращі результати  продемонстрували учні: Гац А, Гарбовська І, Леськів В., Лук'яненко І. та Шрамов`ят Діана.

Голова державної кваліфікаційної комісії генеральний директор ритуальної служби «Інтерсвіт» Мироненко Марія Миронівна відзначила гарну якість виконаних робіт.

8.12.2015 року відбулася поетапна атестація у групі №15 за професією квіткар, кваліфікацією квіткар І, ІІ розрядів. На екзамен учні представили виготовлені власноруч гілки лілії, яблуні та груші. Учні сумлінно та відповідально віднеслися до поставлених завдань. Серед найкращих відзначили роботи: Дюк Надії, Покиданець Марії, Стефури Яни, Шимків Анастасії. Голова комісії, директор приватного підприємства «Інтерсвіт» Мироненко Марія Миронівна відмітила хорошу підготовку учнів та виконані якісні вироби і запропонувала учням проходити наступну практику у неї на підприємстві. Підготувала учнів до поетапної атестації майстер виробничого навчання, викладач професійно-теоретичної підготовки  Пташник Наталія Броніславівна.

Обмінюємося досвідом.

17 листопада 2015 р. на базі Тернопільського вищого училища ресторанного сервісу та торгівлі відбулося засідання обласної секції викладачів, майстрів в/н з професій «кухар, бармен, офіціант», у якому взяла участь представник нашого училища голова методкомісії, викладач, майстер в/н за професією флорист, квіткар Пташник Н.Б. Наталію Броніславівну запросили поділитися досвідом роботи. Вона провела майстер – клас для викладачів, майстрів в/н області на тему «Дизайн та оздоблення святкового столу квітами». 28. 09. 2015 року відбулася поетапна кваліфікаційна атестація для учнів групи №25 за професією квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду. Учні підготували кваліфікаційні пробні роботи із власноруч виготовлених штучних квітів. Серед кращих були роботи Леськів Віти та Гарбовської Інни – європейське дерево, Гац Аліни – дизайнерський капелюх, Фізик Наталії – проста композиція, Шрамовят Діани – весільні аксесуари для оздоблення столу, Лук’яненко Тетяни – український вінок, Чорної Христина – проста композиція - «клітка». Члени кваліфікаційної комісії та її голова – роботодавець Мироненко Марія Миронівна, директор ритуальної служби «Реквієм», відзначили хорошу підготовленість учнів, їх творчий підхід до виконання робіт, відповідність заданій темі та відповідальне ставлення. Окремим учням роботодавець запропонувала місце проходження наступної практики. 1 вересня 2015 року відбулось засідання методичної комісії з таким порядком денним:

1. Про педагогічне навантаження викладачів спеціальних предметів на 2015 – 2016 н. р.

2. Обговорення та затвердження комплекту навчально–програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій: 7331 флорист, 8269 квіткар; 7133.1 штукатур, 7132.1 лицювальник-плиточник,  7141.1 маляр.

3. Розгляд і затвердження плану роботи методичної комісії на 2015 – 2016 н.р.; 7331 флорист, 8269 квіткар; 7133.1 штукатур, 7132.1 лицювальник-плиточник,  7141.1 маляр.

4. Про розгляд та погодження  програми практики і переліку кваліфікаційних пробних робіт для проходження практики учнями групи № 25 професія – квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.

5. Про організацію самоосвіти членів методичної комісії та погодження індивідуальних планів самоосвіти педагогів ми групи № 25 професія – квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.

6. Обговорення завдань для проведення поетапної атестації учнів групи № 25 за професією квіткар, кваліфікація квіткар ІІІ розряду.

25 червня відбулась Державна кваліфікаційна атестація за професіями флорист, квіткар (кваліфікація флорист V розряду, квіткар ІІІ розряду). Учні відповідально поставились до виконання отриманих завдань, тому представлені ними вироби відповідали високому рівню професійної підготовки. Найкращі відгуки членів комісії отримали учениці Вітик Ольга, Грещук Тетяна, Кіндзерська Тетяна Кіт Ольга, Незбрицька Неля, Плисюк Надія, Гінка Оксана, Брохівська Юлія, Кошіль Юлія, Кащик Іванка, Галас Оксана та ін. Учні представили різнопланові флористичні об'єкти: складні композиції; екопанно, виготовлені прості композиції; букети з власноруч виготовлених штучних квітів та ємкостей для них. Члени комісії відмітили креативність ідей реалізованих у виробах, якісне виконання та неповторність представлених робіт. Головою Державної комісії була директор ПП "Квітоцентр" Бойко Іванна Михайлівна; членом комісії - представник НМЦ ПТО в Тернопільській області Тремба Г.І. Підготувала учнів до атестації викладач професійно-теоретичної підготовки та майстер виробничогон авчання за професіями флорист, квіткар Пташник Н.Б. Зазначимо, що за результатами проходження практики учні отримали високу оцінку від роботодавця - запрошення на роботу.

Творчі здобутки флористів

У нашому навчальному закладі щорічно проводяться  конкурси фахової майстерності з метою виявлення талановитих і творчих учнів та сприяння їх творчій самореалізації. Цьогоріч в рамках декади професії 8 квітня в актовій залі училища відбувся творчий конкурс флористів (учні групи №35) на тему "Флористичний екокостюм". Присутні у залі глядачі (учні, запрошені батьки, педагоги) були приємно вражені представленими роботами. Членам журі, яке очолювала методист НМЦ ПТО в Тернопільській області Тремба Г.І., складно було визначити переможців, тому кожна з учасниць конкурсу названа кращою у номінаціях. Підготувала учнів до участі в творчому змаганні викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання Пташник Н.Б. Призові місця вибороли: І місце Сагаль Наталя - "Березова краса" Брохівська Оксана - "Королева лісів" ІІ місце Плисюк Надія - "Паняночка" Кулька Мар'яна - "Таємнича леді" Грещук Тетяна - "Пшеничне перевесло" Гінка Оксана - "Паняночка лісова" ІІІ місце Галас Оксана - "Лісова красуня" Вітик Ольга - "Гармонія природи" Кошіль Юлія - "Польова красуня" Патрила Зоряна "Водяна царівна" Серед дитячих костюмів, які віднесли в окрему категорію: І місце Кіндзерська Тетяна - "Принцеса полів" ІІ місце Кіт Ольга - "Намистяночка" Незбрицька Неля - "Україночка" ІІІ місце Кирик Іванка - "Подоляночка".   7 квітня 2015 року в рамках декади відбувся теоретичний тур конкурсу фахової майстерності за професією флорист між учнями групи №35. Учасники конкурсу показали хороші теоретичні знання з предметів професійно-теоретичної підготовки, які виконали у вигляді тестів. Найкращий результат і, відповідно, І місце у Сагаль Наталі (150 балів), ІІ місце - Грещук Тетяна (135 балів), ІІІ місце - Незбрицька Неля (128 балів), Вітик Ольга (125 балів), Кіт Ольга (122 бали), IV місце - Присюк Надія (121 бал). Тож побажаємо успіхів і у практичному турі під час захисту домашнього завдання, який відбудеться 8.04.2015. 6.04.2015 року у рамках декади в училищі проведено квіткове дефіле "Стилізований букет". Представлені роботи підготували учні групи №15 під керівництвом майстра виробничого навчання Місюрки О.М. та художнього керівника Горобець Л.П. 3.04.2015 року в рамках декади пройшла передвеликодня виставка-ярмарок кращих учнівських виробів, підготовлена майстрами виробничого навчання Пташник Н.Б. та Місюркою О.М. Під час проведення декади учні групи №35 за професією флорист, квіткар під керівництвом майстра виробничого навчання Пташник Н.Б. долучилися до благодійної акції "Листівка до Дня Матері - бійцям АТО". З пропозицією звернулася тернопільський волонтер Думська Т.О., а учні підхопили цю ідею та з великим ентузіазмом працювали над виготовленням вітальних листівок. 02.04. 2015 року відбулося квіткове дефіле «Креативні капелюшки», яке підготували учні групи № 15 за професією квіткар під керівництвом майстра в/н Місюрки О.М. Даний захід проводився з метою пробудження в учнів інтересу до професії, розвитку в них творчого потенціалу. Були представлені капелюшки різних форм і технік виконання. 30 березня розпочалась декада за професіями флорист, квіткар. Учні групи №15 під керівництвом майстра виробничого навчання Місюрки О.М. підготували стінгазети про свою професію, відомих квіткарів, специфіку виготовлення штучних квітів. Наступного дня майстер виробничого навчання за професією флорист, квіткар Місюрка О.М. презентувала інформаційний вісник на тему: "Декор інтер'єру до Великодня 2015". Попередньо анонсована виставка-ярмарок учнівських флористичних робіт, приурочена до Міжнародного дня прав жінок і миру, відбулася 4-6 березня у фойє навчального корпусу училища. Ця виставка принесла в навчальний заклад промінчик весни, яка, до речі, завітала  до нас дуже рано. Учні за професією флорист виготовили справді сонячні, яскраві, барвисті квіткові вироби – композиції, міні-букети, бутоньєрки. Відвідувачі виставки мали змогу придбати кращі творчі роботи, а кошти, які отримали майбутні флористи будуть використані для поповнення матеріальної бази флористичних кабінетів, майстерень. Найактивнішими у підготовці до виставки були учні групи №15,25,35 під керівництвом майстрів в/н Пташник Н.Б., Місюрки О.М. Щорічно у нашому училищі напередодні Дня закоханих (Дня святого Валентина) організовують виставку-ярмарок флористичних робіт. І цього року 11-13 лютого у фойє навчального корпусу панувала атмосфера творчості. Присутні були в захопленні від представлених виробів, найкращі роботи миттєво розкуповували. До виставки-ярмарку долучилися учні І-ІІІ курсів, які опановують професії флорист, квіткар, вони виготовили вироби під керівництвом майстрів виробничого навчання Місюрки О.М. та Пташник Н.Б. Цікавим, виконаними на професійному рівні були роботи учениць Цимбали Марії, Галан Тетяни, Кадиляк Анастасії, Чорній Наталі - з групи №25; Лук'яненко Тетяни - першокурсниці (група №15); Патрили Зоряни, Кіт Ольги з групи №35. Бажаємо учням не зупинятися на досягнутому, а й далі активно розвивати творчий потенціал, фантазію, креативність. Напередодні новорічно-різдвяних свят, а саме 17.12.2014 року, майстер виробничого навчання за професією флорист, квіткар Пташник Н.Б. та учениця групи №25 Цимбала Марія заітали до вихованців Тернопільського реабілітаційного центру і провели майстер-класи з виготовлення новорічно-різдвяних листівок та настільної новорічної композиції. Педагоги та учні Центру із захопленням спостерігали за роботою майстра та учениці, а згодом самі долучились до виготовлення виробів. Виготовлені власноруч листівки із побажаннями учні запропонували надіслати бійцям АТО. 8 грудня 2014 року у групі № 15 відбулася поетапна кваліфікаційна атестація за професією квіткар, кваліфікація квіткар  ІІ розряду. Учні виконали кваліфікаційні пробні роботи: гілки лілії, яблуневого, грушевого цвіту. Ці вироби вони зможуть використовувати при створенні різноманітних флористичних композицій.   Найкращі результати  продемонстрували учні: Гарбовська Інна, Леськів Віта та Шрамов`ят Діана. Голова державної кваліфікаційної комісії генеральний директор ритуальної служби «Реквієм» Мироненко Марія Миронівна відзначила гарну якість виконаних робіт та запропонувала учням подальше проходження виробничої практики на її підприємстві. 21 листопада 2014 р. відбулась поетапна атестація у групі № 25. На екзамен учні підготували цікаві і творчі вироби з верби, а саме “Віночок”, “Дзвіночок”, “Зірка”, “Куля”, “Ріг достатку”. Найкращий результат продемонструвала учениця Питель Соломія, яка проявили високий рівень практичних умінь і навичок. Її робота була оцінена у десять балів. Бажаємо успіхів учням у здобутті професії! 3 листопада 2014р.

 1. Обговорення завдань для проведення поетапної атестації учнів групи № 25 за професією флорист, кваліфікація флорист ІІ розряду
 2. Про затвердження графіка взаємовідвідування занять викладачів, майстрів в/н у 2014/2015 н.р.
 3. Розгляд методичних матеріалів для тем розділу № 1, 2 за професією квіткар
 4. Обговорення доповіді на тему: «Розвиток творчих здібностей учнів на уроках в/н»
 5. Огляд наукової, методичної, педагогічної літератури з професій флорист, квіткар; штукатур.
 6. Різне.

Сторінки історії нашого краю написані звитягою та героїзмом його захисників. Як героїв ми вшановуємо січових стрільців, які віддали життя за незалежність України і поховані на Микулинецькому цвинтарі.  28 жовтня 2014 р. учні групи №15 нашого училища, під керівництвом майстра виробничого навчання Місюрки Ольги Миронівни, упорядковували могили українських січових стрільців і таким чином ще раз доторкнулися до трагічних подій початку ХХ століття та усвідомили, що зв'язок поколінь не може перериватися. Допоки жива пам'ять – ми маємо майбутнє. 1 жовтня 2014 р.

 1. Про навчання на курсах підвищення кваліфікації та стажування працівників на 2014 – 2015 н. р.
 2. Про атестацію членів методичної комісії у 2014 – 2015 н. р.
 3. Про організацію самоосвіти членів методичної комісії та погодження індивідуальних планів самоосвіти педагогів.
 4. Розгляд програми практики та переліку кваліфікаційних пробних робіт для проходження практики учнями групи № 25  за професією флорист, кваліфікація флорист ІІ розряду та 16–Т  штукатур ІІ розряду.

10 жовтня 2014 року учні групи №25 та 35 за професією флорист взяли участь у інформаційно-просвітницькому заході Тернопільського міського центру зайнятості. Майстер-клас з виготовлення квітів та флористичної композиції, який презентували учні групи №25 Питель С. та групи №35 Грещук Т. майстри в/н Пташник Н.Б. та Місюрка О.М. Флористичні композиції виготовлені учнями гурп №25 та 35. Майстри в/н Пташник Н.Б., Місюрка О.М. 23.09.2014 року відбулася поетапна атестація в групі № 25 за професією квіткар. Найкращі результати кваліфікаційних пробних робіт продемонстрували учні: Вітвіцька Д., Цимбала М., Гайдук І., Галан Т., Заверуха Л., Кадиляк А., Слупська М., Сосінська Н., Чорній Н., які появили  творчу фантазію, реалізували здобуті на виробничих заняттях уміння та навики. Кращі вироби були оцінені в  десять та одинадцять балів. На поетапну атестацію учні виготовляли весільні віночки, букети, бутоньєрки, прості композиції. Головою кваліфікаційної комісії була Мироненко Марія Миронівна – генеральний директор приватного підприємства “Реквієм”, яка була приємно вражена пробними роботами учнів. Учнів до поетапної атестації підготував майстер виробничого навчання – Місюрка О. М.