Методична комісія професій кравець, закрійник

Методична комісія майстрів виробничого навчання та викладачів спеціальних предметів з професій: кравець, закрійник працює для забезпеченням високої якості професійної підготовки висококваліфікованих робітників. Науково-методична проблема методкомісії: "Компетентнісний підхід до організації навчально-виробничого процесу – основа якісної підготовки майбутніх кравців, закрійників".

СПИСОК членів методичної комісії: Діхтяр Жанна Степанівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець, голова методичної комісії.

Богуславець Людмила Анатоліївна - викладач вищої категорії, викладає спеціальні предмети.

Ващишин Олена Володимирівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець.

Гогусь Людмила Володимирівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець, викладач вищої категорії, викладає спеціальні предмети.

Гуска Мирослава Іванівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець.

Кравець Ольга Федорівна - викладач І категорії, викладає спеціальні предмети.

Макух Оксана Петрівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець, закрійник.

Мельник Лариса Йосипівна - викладач вищої категорії, старший викладач, викладає спеціальні предмети.

Романів Степанія Кирилівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець.

Сава Наталія Степанівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець.

Славопас Оксана Миронівна - викладач ІІ категорії, викладає спеціальні предмети.

Теребенець Любомира Василівна - викладач вищої категорії, викладач-методист, викладає спеціальні предмети.

Янчук Марія Борисівна - майстер виробничого навчання І категорії, спеціальність - кравець, закрійник. 

У процесі викладання спеціальних предметів та виробничого навчання викладачі, майстри виробничого навчання розвивають в учнів технічне та художнє мислення, формують навички професійної майстерності, розкривають завдання розвитку галузі, ознайомлюють з вітчизняними досягненнями в технології швейного виробництва, а також із зарубіжним досвідом.

    01 жовтня 2019 року викладач Славопас О.М. провела відкритий урок за темою «Моделювання фігурних рельєфів». Під час уроку викладач використовував інтерактивні методи навчання – «Експрес-опитування», моделювання життєвих ситуацій, які сприяли розвитку логічного мислення, просторової уяви, концентрації уваги та активності учнів Для кращого засвоєння та формування нових знань учнями, викладач висвітлював теоретичні питання теми, демонструючи ілюстрації з презентації, супроводжуючи бесідою.  Учні навчились моделювати на базовій основі конструкції жакета фігурні рельєфи від лінії пройми, що проходять через центр нагрудної виточки до лінії низу.

     30 серпня 2019 року проведено засідання методичної комісії, на якому розглянуто наступні питання:

Про педагогічне навантаження викладачів спеціальних предметів на 2019-2020 н.р.

Обговорення та затвердження комплекту навчально-програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій: 7433 - кравець, 7435 – закрійник на 2019 - 2020 навчальний рік.

Про навчання на курсах підвищення кваліфікації та стажування педпрацівників у 2019 - 2020 н.р.

Про розгляд і затвердження плану роботи методичної комісії на 2019 - 2020 н.р.

Про планування роботи кабінетів, майстерень.

     27 червня 2019 року учні групи №11-Т, які навчаються за дуальною формою склали іспит з професії кравець на рівень кваліфікації «кравець ІІ-ІІІ розряду». Згідно з укладеними договорами наші вихованці проходили виробниче навчання і виробничу практику на  швейних підприємствах ТОВ «Мода Текс» і ТДВ «Галія», де закріпили набуті знання, вміння та навички. Це дозволило учням успішно скласти Державну поетапну кваліфікаційну атестацію, показати високий рівень набутих компетенцій.  Іспит проходив на підприємствах ТОВ «Мода Текс» і ТДВ «Галія», де учні  виконали практичні завдання екзамену на робочих місцях. 

     Кваліфікована комісія у складі провідних інженерних працівників обох швейних підприємств та представників ТВПУ сфери послуг та туризму оцінювали: дотримання правил охорони праці, організацію робочого місця,  продуктивність праці, дотримання технічних умов і прийомів виконання операцій. Рудчак Галина Миколаївна директор ТДВ «Галія» оголосила результати Державної ПКА та привітала учнів з присвоєнням кваліфікації «кравець ІІІ розряду». У досягненні позитивних результатів велику роль відіграла майстер виробничого навчання Гуска М.І.

    27 червня 2019 року учні групи №21-Т успішно склали поетапну кваліфікаційну атестацію з професії кравець на рівень кваліфікації «кравець 5-го розряду». Перед поетапною кваліфікаційною атестацією наші вихованці проходили виробничу практику на сучасних швейних підприємствах м. Тернополя та області, закріпивши набуті знання, навички на виробництві. Це дозволило учням успішно скласти атестацію, показати високий рівень набутих компетенцій.  Іспит включав перевірку теоретичних знань (комп’ютерне тестування) та практичних умінь і навичок (обробка прорізної кишені в рамку з клапаном).

     Учні групи №30 у другому семестрі опановували програму виробничого та теоретичного навчання на V розряд кравця.

     Свої знання та навички учні закріпили на виробничій практиці. Під час виробничої практики учні виготовляли швейні вироби різноманітного асортименту складних конструкцій із новітніх матеріалів. Ознайомилися з передовими методами обробки деталей, вузлів швейних виробів: жіночих пальт, курток, тунік, шорт, спідниць-штанів, топів, блуз .

     Завершальним етапом навчання була поетапна кваліфікаційна атестація з професії “кравець” V розряду, яка відбулась 26 червня 2019 року. На ПКА учні виготовляли демісезонне жіноче пальто.

     Поетапну атестацію учні склали успішно і отримали кваліфікацію кравець V розряду. Голова атестаційної комісії відзначила роботи: Шидлівської Олени, Скирпан Світлани, Сказінської  Юлії, Кучинської Надії, Хованец Марії. Майстер в/н Гогусь Л.В.

    25-26 червня 2019 року пройшла державна кваліфікаційна атестація для  учнів груп №40 і №31-Т, з професій кравець, закрійник.      Учні груп представили цікаві кваліфікаційні пробні роботи на кваліфікацію закрійник V розряду та захистили дипломні роботи. Підготували учнів до захисту викладачі професійно-теоретичних дисциплін Мельник Л.Й., Славопас О.М., Богуславець Л.А. та майстри виробничого навчання Макух О.П., Сава Н.С., Янчук М.Б. 

     Роботи, виконані учнями, відзначалися використанням цікавих сучасних фасонів оздоблених машинною вишивкою, аплікацією, кантом та мереживом. Кращими були швейні вироби Камулі Ольги, Степанець Тетяни, Соколовської Оксани, Базюк Іванни, Дутчак Софії, Главатських Марії, Непийводи Світлани, Бучко Олесі, Юськів Надії, Леськів Наталії, Якущенко Інни, Батюк Оксани.

     З 20 по 31 травня 2019 року педагоги нашого навчального закладу  проходили стажування у Київському ВПУ технологій та дизайну одягу.

     Програма занять була досить насиченою, цікавою і різноманітною. Викладачі і майстри виробничого навчання ознайомилися з навчальним процесом столичного училища, у рамках професійного блоку - з роботою у програмі Marvelous Designer, з психології - обговорили питання булінгу.

     Найцікавішим моментом у стажуванні стала робота з моделювання одягу муляжним методом, тобто створення об’ємної форми деталей одягу безпосередньо на фігурі: створювалися фантазійні коміри, різноманітні м’які складки, драпування тощо.

Наша нація знана в світі оригінальним вишиттям, однак і в самій Україні маємо притаманне певним регіонам різноманіття орнаментів, технік вишивки.

     Музейні кімнати в навчальних закладах, зали краєзнавчих музеїв Тернопілля зберігають передані нам предками вишиті послання – орнаменти, виконані в техніці хрестик, низинка, набирування, ретязь.

     Тому в училищі приязно сприйняли пропозицію Віри Матковської, відомої в краї хранительки вишитих сорочок, рушників, щодо реставрації, а точніше, повного відновлення орнаментів сорочок, які були вишиті в селах Борщівщини.

    21 березня 2019 року майстри виробничого навчання та учні - майбутні кравці, закрійники, які шили плащ-палатки для воїнів-захисників на Сході України, в урочистій обстановці передали керівнику логістичного центру Тернопільської громадської організації спілки бійців і волонтерів, пошиті вироби.

     На початку 2019 року училище отримало замовлення, усі розуміли його важливість, директор навчального закладу організувала роботу: учні кроїли, моделювали вироби і за два місяці пошили 65 плащ – палаток і штани для воїнів. Дівчата-кравці, закрійники на виробах написали свої побажання, в яких ключовим було слово “перемога”.

     Учні, педагоги за виконану роботу отримали подяку від Тернопільської громадської організації спілки волонтерів і бійців.

6 березня 2019 року провела відкритий урок викладач професійно - теоретичної підготовки Л.Й. Мельник в групі №20 з предмета "Технологія виготовлення одягу". Тема уроку: "Технологія обробки кишені у просту рамку", тип уроку - урок засвоєння нових знань. Викладач чітко дотримувала принципів наочності, системності, послідовності викладу навчального матеріалу, застосувала інноваційні методи, враховуючи індивідуальні особливості учнів.

5 березня 2019 року пройшла поетапна кваліфікаційна атестація учнів групи -30 за професією кравець. Учні виготовляли жіночі жакети, кардигани на підкладці. За результатами поетапної атестації учням присвоєно кваліфікацію кравця четвертого розряду. Голова комісії відзначила роботи Сказінської Юлії, Скирпан Світлани, Хованец Марії, Войтів Ольги, Бабій Карини.

Майстер виробничого навчання Гогусь Л.В.

26 лютого 2019 року учні групи №20 успішно склали поетапну кваліфікаційну атестацію з професії кравець на рівень кваліфікації «кравець 3-го розряду». Перед поетапною кваліфікаційною атестацією наші вихованці проходили виробничу практику на сучасних швейних підприємствах швейна фабрика "Мода Текс" і ТДВ "Галія", закріпивши набуті знання, навички на виробництві. Це дозволило учням успішно скласти атестацію, показати високий рівень набутих компетенцій.

25 лютого 2019 року відбулась Державна кваліфікаційна атестація для учнів групи №21-Т з професії кравець за результатами ІІ ступеня навчання. Представили кваліфікаційні пробні роботи: сучасні жіночі пальта, кардигани, жакети. Голова екзаменаційної комісії  Ольбрехт Галина Богданівна, головний інженер ТДВ «Галія» відзначила, що рівень знань, умінь учнів, якість  виготовлених швейних виробів відповідають вимогам кваліфікаційної характеристики «кравець ІV розряду». 

20 лютого 2019 року учні груп №40 та №31-Т успішно склали поетапну кваліфікаційну атестацію з професії закрійник на рівень кваліфікації «закрійник 4-го розряду». Іспит включав перевірку теоретичних знань (комп’ютерне тестування) та практичних умінь і навичок (розробка конструкції, розкрій, підготовка до примірки та проведення примірки піжами). Учні закріпили набуті знання, навички та показали вміння розкрою чоловічих і жіночих піжам. Також продемонстрували  здатність спілкуватися із замовником під час проведення примірки. У досягненні позитивних результатів велику роль відіграли майстри виробничого навчання Янчук М. Б., Сава Н.С. та Макух О.П. Голова ПКА Ольбрехт Галина Богданівна відзначила високий рівень підготовки робітничих кадрів.

31 січня 2019 року під час чергового засідання методичної комісії проведено круглий стіл на тему «Робота з учнями, які мають труднощі в навчанні».

Педагоги визначили причини невстигання учнів і поділились досвідом роботи з ними.

 Події, що відбуваються на східних рубежах нашої держави, не залишили байдужими учнів та працівників училища.

Своєю сумлінною працею, навчанням вони прагнуть наблизити перемогу над російським агресором.

     Усвідомлюючи важливість виконаної ними роботи, учні за професією кравець (І – ІІІ курсів) під керівництвом майстрів виробничого навчання без вагань взялись за пошиття плащ-палаток для воїнів, які перебувають у зоні АТО(ООС).

     У кожен з швейних виробів майбутні кравці вкладають тепло своїх сердець.

19 грудня 2018 року майстер виробничого навчання Діхтяр Ж.С. продемонструвала комп’ютерну презентацію «Напрям моди 2019». Учні ознайомилися з новими трендами та стилями у моді.

Napriam modi2019

Заступник директора Цибик І.Т. підвела підсумки декади. Переможці конкурсів були відзначені грамотами.

18 грудня 2018 року відбувся позаурочний захід – гра «З Україною в серці», який провели викладачі спец.предметів Богуславець Л.А. та Славопас О.М.

     Мета проведення заходу – розвинути креативне мислення, просторову уяви, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці

     У грі взяли участь учні 40 та 31-Т груп за професією «закрійник». Учасники та присутні отримали багато цікавої інформації про виготовлення аплікацій різними техніками та оздоблення ними виробів та аксесуарів.

17 грудня 2018 року творчі, активні учні разом з педагогами училища відвідали Тернопільський обласний краєзнавчий музей, де проводився цікавий і пізнавальний захід «На Варвари у музеї…».

Вразив змістовний виступ Олега Смоляка, доктора мистецтвознавства, професора  Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка,  дізналися цікаве від екскурсовода музею Тетяни Штокайло про святкування свята Святої Варвари, про Ікону Святої Варвари з фондів музею розповів Степан Костюк, директор Тернопільського краєзнавчого музею.

Учні взяли участь у майстер-класах з художньої вишивки, плетіння бісером, виготовлення ґерданів та намист, ознайомилися з особливостями виготовлення ляльки-мотанки,  пов’язуванням різними способами традиційних жіночих українських головних уборів (хустки та намітки), а також скуштували традиційного місцевого узвару та ягідно-трав’яних чаїв.

Провели майстер-класи майстри народної творчості: Вікторія Кривоніс, Неля Чухрай, Галина Китай, Оксана Гулик.

Охочі сфотографувалися на пам'ять.

 Різдвяними колядками супроводжували дійство учасники народного ансамблю пісні «Пшеничне перевесло», а на закінчення усі разом заспівали «Ой, хто-хто Миколая любить…».

13 грудня 2018 року учні за професією кравець, закрійник під керівництвом старшого майстра Рихлевич О.С. та майстра виробничого навчання Янчук М.Б. відвідали підприємство торгової марки «Jasmine Empire»  та торгової марки «KATYCORSO», які відомі в Європі.

Мета візиту – ознайомитись з специфікою роботи швейного підприємства, оглянути новітнє обладнання, сучасні тканини, уніфіковані методи обробки, а також укласти договір на співпрацю.

Технолог підприємства розповіла про виробництво, провела екскурсію по цехах, де учні ознайомились з процесом розробки лекал з використанням САПР. Побували в розкрійному цеху, цеху з пошиття весільних суконь, цеху декору.

Учні мали можливість побачити пошиття корсетів за авторською технологією, яка дозволяє досягти ідеальної посадки на фігурі. Після того, як учні побачили як виготовляють сукні витонченого стилю, з дорогих якісних тканин та з коштовною оздобою, майбутні кравці виявили бажання працювати в такому творчому колективі.

Незабутнє враження справив шоурум, розташований у просторому залі сучасного дизайну, де проводяться презентації нових колекцій.

Бажаємо успіху засновнику бренду Володимиру Коростілю та сподіваємось на подальшу співпрацю.

 

11 грудня 2018 року проведено конкурс ерудитів «Знавці швейного обладнання».

Викладач спеціальних дисциплін підготувала запитання для команд різної складності, що охоплюють програмний та додатковий матеріал з предмету «Обладнання».

І місце вибороли учні групи № 30;

ІІ місце розділили учні груп № 10 і № 20;

ІІІ місце розділили учні груп № 11-Т.

 

11 грудня 2018 року під час проходження декади за професією кравець закрійник було проведено захід «Поетична сторінка моди» у групах № 31-Т та № 40 за професією «закрійник».

Мета даного заходу: збагатити знання учнів про модні тенденції в одязі; розширити світогляд, сприяти розвитку творчого мислення, фантазії; виховувати творчий інтерес та любов до обраної професії; розвивати професійні навички при розробці конструкції, художній смак у виборі кольорів та асортименту тканин для сучасних моделей одягу.

В усі часи кожна людина хоче бути привабливою. Мати своє неповторне вбрання. Шити на замовлення сукню, костюм, пальто – це приємна і радісна справа для багатьох з нас.  Отже, маючи намір та бажання мати гарну річ, ми йдемо в ательє, де цілком довіряємо закрійнику та кравцю. Досвідчений закрійник допоможе вибрати стиль, фасон, модель, дасть компетентні поради. Талановитий кравець пошиє гарний та якісний виріб.

Враховуючи набуті знання з теоретичного та виробничого навчання, учнями були створені з суцільних полотен тканини  методом наколювання моделі суконь під такими назвами: «Наомі», «Топ-модель», «Веснянка», «Красуня», «Вишиванка», «Загадкова леді».

 Компетентне жюрі оцінило роботу учнів і присудило командам наступні місця:

1-е місце - «Веснянка» (учениці Леськів Роксолана, Сотніченко Ірина)

2-е місце –« Красуня»   (Батюк Оксана, Кирик Руслана)

3-е місце – «Загадкова леді» (Степанець Тетяна, Соколовська Оксана).

Команда «Вишиванка» (учениці Непийвода Світлана, Леськів Наталія) отримали приз глядацьких симпатій.

Команада «Наомі» (Губанова Віра, Базюк Іванна) отримали грамоту за новизну та сміливість в дизайнерському рішенні.

Команда «Топ-модель» (Мачуга Ірина, Бучко Олеся) отримали грамоту за оригінальність конструкції  моделі.

Організатори заходу: майстри виробничого навчання за професією закрійник Макух Оксана Петрівна, Янчук Марія Борисівна, Сава Наталія Степанівна.

10 грудня 2018 року викладач професійно – теоретичних дисциплін Мельник Л.Й. провела майстер-клас з виготовлення квітів зі стрічок, тканини, фетру на тему: Вічна квіткова мода. Майбутні кравці, закрійники вчилися виготовляти аксесуари до одягу.

Лариса Йосипівна наголосила, що для виготовлення квітів найкраще підходять креп-сатин, шовк, оксамит, органза й атлас. Робота з синтетичними матеріалами вимагає певної температури: вони легко плавляться при нагріванні. Іноді також використовують золоту або срібну парчу.  Зовсім не обов'язково купувати тканина в магазині, можна використати обрізки.

Наприклад, щоб виготовити троянду, можна використати атласну стрічку або смужку атласної тканини.

Квіти з фетру й  інших тканин потрібно виготовляти за допомогою раніше підготовлених шаблонів.

Красиво виглядають квіти з синтетичних тканин, які виготовлені гарячим способом (за допомогою свічки, обпалюванням зрізів).

Закріпляти квіти можна за допомогою голки і нитки,  клею.

10 грудня 2018 року майстер виробничого навчання, Гогусь Л.В., провела відкритий урок виробничого навчання за темою «З’єднання коміра з горловиною» професії 7344 кравець 4 розряду.

Під час уроку Людмила Володимирівна вміло активізувала пізнавальну діяльність учнів, разом з ними розглянула способи обробки вузлів, навчила приймати правильні технологічні рішення з виконання операцій.

У процесі навчання використано інформаційно – комунікаційні технології, випереджувальні завдання, інтерактивні запитання, які забезпечили засвоєння учнями способів з’єднання коміра з горловиною, сформували у них увагу, логічне технологічне мислення.

06 грудня 2018 року Діхтяр Ж.С. представила виставку світлин на тему: «Кравецьке мистецтво в міді, бронзі, камені…».

Одна з перших професій, що зародилися ще на зорі  цивілізації –  кравець.

Професія почесна і шанована, а пам'ятників кравцям чомусь зовсім небагато.

Pamiatniki

Проте створено пам’ятники кравецьким інструментам та професіям дотичним до професії кравець. Колекція світлин, представлена Жанною Степанівною, вразила різноманіттям і креативністю цікавих пам'ятників голці, нитці, прасці, швейній машинці, кравцю або вишивальниці.

05 грудня 2018 року в училищі була організована виставка м’яких іграшок, які  виготовили учні групи №20 під керівництвом майстрів виробничого навчання Романів С.К., Суп І.З.

Майбутнім кравцям  не було складно працювати з тканиною, фурнітурою, вони виявили творчий підхід до створення “м’яких шедеврів” і в той же час розвивали й удосконалювали фахові вміння, навички.

Виготовлені власноруч іграшки учні передали дітям з дитячого будинку “Малятко”.

Захід проведено у рамках декади професій “Кравець”, “Закрійник”.

05 грудня 2018 року у фойє виробничого корпусу відкрита виставка учнівських творчих малюнків. У виставці взяли участь усі охочі - майбутні дизайнери, модельєри, закрійники, фахівці з модного одягу, які навчаються за  професіями кравець, закрійник.

Роботи варті уваги, адже виконані у різних техніках зображення і колажу.  Мета проведення заходу - виявити обдарованих, здібних, творчих особистостей; - сформувати живий інтерес до обраної професії, - розвивати творчу думку і фахові здібності учнівської молоді.

Організувала виставку Любомира Василівна Теребенець, викладач предметів професійно-теоретичної підготовки.

04 грудня 2018 року у фойє виробничого  корпусу учні 10 і 31Т груп провели історичний калейдоскоп і представили презентації на тему: “Історія виникнення ґудзика, застібки блискавки та наперстка”, які підготували майстри виробничого навчання Ващишин О.В., Давидова В.В. і Карташова Л.Ф.

Присутні отримали багато цікавої інформації про історію розвитку ґудзика, застібки блискавка та наперстка, були враженні фантазією творців фурнітури.

Багато років поспіль є актуальними та модними вироби, виготовлені в стилі Hand Made (Хенд мейд). Це красиві , стильні вироби з допоміжних матеріалів.

Гогусь Л.В., майстер виробничого навчання підготувала для учнів груп кравців майстер – клас із виготовлення  кольє з тканини та бісеру.

Щоб  виготовити модну прикрасу ,необхідно підготувати основу з фетру, кашеміру  чи  іншого  цупкого матеріалу. Формувати квіти можна із відрізків тканини різної структури,  в тому  числі джинсової. Квіти виготовляють різних форм, розмірів. Все залежить від фантазії людини. Сформовані квіти за допомогою клею «Момент» або клею чого пістолета, голки з ниткою прикріпляють до основи. Для оздоблення використовують бісер різного кольору, перлини, декоративні камінці. До кінців кольє прикріпляють стрічки.

Отже, своїми руками можемо створити стильний аксесуар, який  не буде зайвий  у  будь – якому гардеробі.

30 жовтня 2018 року під час чергового засідання методичної комісії проведено інформаційну годину на тему «Педагогічна спадщина В. Сухомлинського».  Після перегляду документального фільму про Василя Сухомлинського та його повчальних казок, члени  методичної комісії поділились думками про актуальність вчень  відомого педагога. 

31 серпня 2018 року проведено засідання методичної комісії, на якому розглянуто наступні питання:

Про педагогічне навантаження викладачів спеціальних предметів на 2018-2019 н.р.

Обговорення та затвердження комплекту навчально-програмної документації для первинної професійної підготовки кваліфікованих робітників з професій: 7433 - кравець, 7435 – закрійник на 2018-2019 навчальний рік.

Про навчання на курсах підвищення кваліфікації та стажування педпрацівників у 2018-2019 н.р.

Про розгляд і затвердження плану роботи методичної комісії на 2018-2019 н.р.

Про планування роботи кабінетів, майстерень.